Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3981
Rejestracja: 7 lata temu

Beast of Revelation

Pioniere 4 lata temu

Obrazek
Beast of Revelation to nowa supergrupa utworzona w ubiegłym roku, a w skład której wchodzą byli członkowie Asphyx oraz Beyond Belief w postaci Boba Bagchus'a oraz A.J. van Drenth'a, akompaniujący wokalizom John McEntee (Incantation). Jakoś na początku marca nakładem Iron Bonehead Productions ukazał się ich debiutancki longplay zatytułowany "The Ancient Ritual of Death".

Muzycznie mamy tu do czynienia z powolnym death/doom, nieco na styl wczesnego Paradise Lost, czy też jakby Incantation zwolnić kilka razy, lecz biorąc zeń jedynie mroczny klimat, albo też dwukrotnie zmniejszyć tempo debiutu Cianide i wymieszać dodatkowo z ponurymi riffami wczesnego Cathedral oraz żałobnymi melodiami Hooded Menace. Jako, że nie jestem jakimś wielkim fanem gatunku, a słucham jedynie prawie wyłącznie wczesnych nagrań kilku zespołów, które go zapoczątkowały, to z całości najbardziej mi leża mocarne i chore wokalizy Jona, gdyż na całej płycie nie ma ani jednego przyspieszenia, jedynie jednostajne powolne obijanie naciągów - a przydało by się, choć minimalne czasem, tylko gitary w kilku miejscach lekko przyspieszają. All in all, wyszła im fajna płytka, którą śmiało mogę polecić.

Obrazek
Skład:
Bob Bagchus - Drums (2019-present) Hellehond, Infidel Reich, Siege of Power, Throne, ex-Evoker, ex-Minotaur Head, ex-Asphyx, ex-Grand Supreme Blood Court, ex-Soulburn, ex-First Class Elite, ex-To the Gallows
A.J. van Drenth - Guitars, Bass, Vocals (backing) (2019-present) Extreme Cold Winter, Temple, Throne, ex-Beyond Belief, ex-Legion, ex-Asphyx
John McEntee - Vocals (2019-present) Funerus, Incantation, Tribe of Pazuzu, ex-Mortician, ex-Immolation (live), ex-Goreaphobia, ex-Revenant
▼ Byli muzycy
Sandra Hoengen - Bass ex-Goat of Mendes
Eric Daniels - Guitars Soulburn, ex-Asphyx, ex-Grand Supreme Blood Court, ex-Throne, ex-To the Gallows
Leon Helleman - Vocals
Dyskografia:
2020 - The Ancient Ritual of Death



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Be ... 3540464314
BC: https://ironboneheadproductions.bandcamp.com/music

Tagi:

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”