Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

Godthrymm

#1

CzłowiekMłot 4 lata temu

Obrazek
Całkiem świeża, bo powstała w 2017 roku w brytyjskim Halifax supergrupa złożona z byłych muzyków Anathemy, Vallenfyre i My Dying Bride. Debiut tego tria powinien przypaść do gustu zarówno fanom Candlemass jak i Pallbearer. Dla mnie to wypadkowa starego i nowego oblicza epic doom.

Obrazek
Skład:
Shaun Taylor-Steels - Drums (2017-present) Vestige of Virtue, ex-Vagrant God, Combath, Nåe, ex-Anathema, ex-My Dying Bride, ex-Severed Heaven, ex-Solstice, ex-Ironside, ex-Agone
Hamish Hamilton Glencross - Vocals, Guitars (2017-present) ex-Vallenfyre, ex-My Dying Bride, ex-Solstice, ex-Seer's Tear
Sasquatch Bob - Bass (2019-present) ex-Let 'Em Burn
▼ Byli muzycy
Rich Mumford - Bass (2017-2018) Hellbastard, Malediction, Austerymn (live), Bastardised, Monstrance
Chaz Netherwood - Guitars (2017-2018) Fireblade, ex-Karrion, Criminal Justice, ex-Solstice
Danny Lambert - Bass, Vocals (2018-2019) Nightshadows Lament
▼ Muzycy koncertowi
Catherine Glencross - Vocals (female) (2020-present)
Dyskografia:
2018 - A Grand Reclamation [EP]
2019 - Dead in the Studio [EP]
2020 - Reflections





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Go ... 3540436531
BC: https://transcendingrecs.bandcamp.com/music
BC: https://profoundlorerecords.bandcamp.com/music
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

#2

pp3088 3 lata temu

Zmierzyłem się niedawno z Reflections i wrażenia raczej pozytywne. Wielu krzyczało, że album przebił ostatnie dokonanie My Dying Bride i że mamy do czynienia z projektem który na długo podbije doom metalowe zestawienia. Czy mieli rację? Połowicznie. Szczerze trzeba przyznać że MDB wydało zakalca i przeskoczenie nisko postawionej poprzeczki nie jest wielkim wyzwaniem. Z drugiej strony nie ma tu jakiegoś odkrycia czy przejawów geniuszu. Solidna płyta z fajnymi utworami, ot co.

Mi niespecjalnie pasował momentami czysty wokal, przede wszystkim gdy idą w klimaty około-epickie. Po części duchowi spadkobiercy nieodżałowanego Solstice, ale niestety jeszcze poziomu Przesilenia nie osiągnęli.

Replikując powyższe - fajna płytka, życzę im powodzenia.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 3 lata temu

Posłuchałem sobie dwa czy trzy razy ich debiutanckiej epki A Grand Reclamation i o ile ogólnie spoko granie, tak mnie jako przebrzydłego lewaka te jakieś takie southernowo-hetfieldowskie wkrętki (chyba głównie na wokalu) mierżą. Występuje to chyba jednak tylko w jednym z kawałków, a w ostatnim, nie licząc outro, The Pantheon z kolei wokalista brzmi niemal identycznie jak gość z The Lord Weird Slough Feg, co jest bardzo spoko, bo to zacna kapela. Nie zachwyciło mnie niestety, ale całkiem całkiem i będę badał i album, choć się wielkiej podjarki nie spodziewam.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#4

CzłowiekMłot 3 lata temu

Obrazek

Tak oto prezentuje się okładka nowej epki na którą składa się jeden utwór, który nie zmieścił się na albumie i odnowiona wersja szlagiera "We are Dead". Można posłuchać:


Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#5

CzłowiekMłot rok temu



Nowy, piękny singiel, który chyba nie zapowiada nowej płyty. W każdym razie polecam.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#6

Szajtan 10 mies. temu

18 sierpnia nakładem Profound Lore Records ukaże się druga część trylogii (składająca się z 7 rozdziałów) zatytułowana "Distortions". Gościnnie pojawiają się na nim Scoot (Michael Gladok) z Alehammer i Extinction of Mankind oraz Aaron Stainthorpe. "Echoes" jest pierwszym singlem zapowiadającym sierpniowe wydawnictwo.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#7

CzłowiekMłot 8 mies. temu



Cała płyta do odsłuchu - polecam, bo bardzo przyjemnie to płynie. Do tego co było na poprzednich wydawnictwach doszło odrobinę gotyckich klimatów i ładny damski wokal. Fani Pallbearer, Paradise Lost i tym podobnych mogą spokojnie klikać.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

#8

HUMAN 8 mies. temu

Rewelacyjna okładka a muza jest dobrze ba pewnie bardzo dobrze , zaraz odpalam .

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”