Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Tarpan

#1

Ryszard 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Poznański zespół tworzący atmosferyczny i sladżujący metal. Poznałem jakiś czas temu i zapomniałem. Dzisiaj, znajoma z roboty przypomniała mi ich debiut. Ponoć przyjaźni się z członkami :mrgreen: Stąd temat. Zresztą nawet nie wiem czy wciąż istnieją..?

Chłopacy grają dobrze, można słuchać. Kombinacja wrzasku i atmosfery, może nie na poziomie Amenra ale z braku laku lub gdy pragniemy doświadczyć symptomów choroby sierocej powinna podpasować. W riffach wpływy angielskiego melodyjnego/melancholijnego doomdeath czy death... Stop, nie! Lepiej ich słuchać jako Sludge only :mrgreen:

Zespół powstał w 2013r. Rok później debiutowali na liście Billboard z EPką Legend i LP Ruins. Na bandcampie stoi że Tarpan it is not even easy music - this is fucking barbaric - No shit Sherlocks.

Skład:
Błażej "Baca" Jakrzewski - Bass ex-Word Is Mine
Adam Til - Vocals
Jacek "Jacol" Stróżyński - Guitars (2013-present) In Twilight's Embrace
Marcin Tuliszkiewicz - Guitars (2016-present)
Marcin Palecki - Drums (2018-present) ex-Faust Again, ex-La Aferra
▼ Byli muzycy
Aleksander "Olas" Data - Drums (2013-2015) ex-Faust Again, ex-Blues Beatdown
Piotr Jechura - Drums (2015-?) ex-Butterfly Trajectory, ex-Mordhell, ex-Carpe Noctem, ex-Strandhogg, ex-[deleted]
Dyskografia:
2014 - Legend [EP]
2016 - Ruins
2018 - Dark Day Became Frontier Justice [EP]




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Tarpan/3540407579
BC: https://tarpan1.bandcamp.com/music
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!

Tagi:
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2432
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#2

CzłowiekMłot 7 lata temu

Mój starszy jeździł tym cudem techniki, polskim pikapem. Przypomniały mi się rodzinne wyjazdy sprzed prawie dwóch dekad nad polskie morze ta bestią, która nieraz trzeba było pchać by dojechać do celu. W naszym egzemplarzu nie było tapicerki na tylnym siedzeniu, którą zmuszeni byliśmy zastąpić kocami czy innymi kołdrami. Na pace mieściły się spokojnie 4 rowery, a i wygodnie mogły się na niej wyspać 2 osoby. Perełka polskiej motoryzacji.

Odnośnie muzyki - ich twórczość nazwałbym post metalem, bo nie brakuje tu różnych naleciałości od sludge po groove. Cieszy obecność za garami pana z Butterfly Trajectory. Dobrze wiedzieć, ze i w tym nudnym Poznaniu nie brakuje kapel nagrywających tak ciekawe albumy. Nie dajcie się zwieść dziwnej okładce.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17506
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 5 lata temu

Nowa EP-ka chłopców tarpanowców została zatytułowana Dark Day Became Frontier Justice, wyszła dziś, 11 października 2018 roku i zdobi ją fotografia praskiej rzeźby Głowa Franza Kafki "dłuta" Davida Černý. Materiał nagrano i zmiksowano w Left Hands Sounds Studio pod okiem Marcina Rybickiego.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#4

Ryszard 5 lata temu

Słucham. Dobre. Może być.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1694
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#5

brzask 2 lata temu

CzłowiekMłot pisze:
7 lata temu
ich twórczość nazwałbym post metalem, bo nie brakuje tu różnych naleciałości od sludge po groove
Ja też...i dodałbym jeszcze jakieś wpływy hard-core'a, szczególnie jeśli chodzi o sposób śpiewania p.Adama, jak i po części samo riffowanko..
Generalnie słychać, że muza tworzona jest przez gości, którzy nie są świeżakami i zabawę z instrumentami zaczęli już pewnie dawno.
Wszystko na dobrym poziomie z ciekawymi pomysłami i kompozycjami...i choć osobiście nie porwali mnie, to spokojnie można ich posłuchać w aucie czy
w tle przy wieczornym piwie w knajpie - pewnie dobrze wypadliby też i na żywo.
Ja w sludge'u,doomie jak i okołostonerowym graniu szukam bardziej klimatycznego i nazwijmy to chorego grania tu natomiast chłopaki podchodzą do tematu bardziej technicznie.
Może tak - dla każdego coś miłego.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”