Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

Leprous Fire

#1

DiabelskiDom 2 lata temu

Obrazek
Niewiele mi o tym projekcie wiadomo, poza tym, że są ze Szwecji (i cóż?) i poza tym, że grają zajebistą muzę. Potężny, psychodeliczny doom metal, który jest zawarty na jedynym ich wydawnictwie, czyli tegorocznym Mouth of Graves ma w sobie dokładnie to coś, czego potrzeba dobrej, doomowej kapeli. Narkotyczny, halucynacyjny klimat, grube, gniotące riffy, świetne wokale i nutkę eksperymentu pod postacią dziwacznych klawiszy a i chyba nawet syntezatorów. Typy (a może i też typiary?) są za Sszwecji, więc kto wie, czy to nie załoga Saturnalia Temple zachciała popłynąć jeszcze dalej, niż w macierzystej kapeli? Bo muzyka Saturnaliowej Świątyni jest mocno słyszalna na Mouth of Graves, jedynie li odjeżdża jeszcze bardziej w świat psychodelików i pigułek. Tak czy inaczej, dla fanów doomowanka mus totalny, a jak ktoś ogarnia o co chodzi w Saturnalia Temple, tylko chce więcej, mocniej, bardziej i intensywniej, to już absolutnie musi tego posłuchać. Czołówka tegorocznych płyt, bez ściemy.

Dyskografia:
2021 - Mouth of Graves



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Le ... 3540491420
BC: https://leprousfire.bandcamp.com/releases
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#2

brzask 2 lata temu

Dokładnie tak - nic dodać, nic ująć.

Powalili mnie tym albumem na łopatki.

Czekam na cd lub winyl i zamawiam w te pędy!
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#3

pit 2 lata temu

Powtórzę się. Masa Celtic Frost w najlepszym wydaniu. Masa noise rocka, czy jak tam nazwać źródło dysonansów nietypowych dla metalu. Masa własnego stylu. Dla mnie mocny kandydat na album roku, nie tylko w doom metalu.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#4

DiabelskiDom 2 lata temu

pit pisze:
2 lata temu
Dla mnie mocny kandydat na album roku, nie tylko w doom metalu.
Zgadzam się. W zasadzie, to odkąd założyłem temat, słucham tej płyty przynajmniej raz dziennie. Podium 2021, jak na razie, to zaraz za Antediluvian.

A ostatni kawałek, najdłuższy na płycie zresztą, to jest jakiś obłęd i kwintesencja zajebistości.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Pioniere 2 lata temu

Mnie się z zasadzie, tak szczerze, podoba tylko ostatni kawałek. No jeszcze w dwóch pierwszych, gdzie jakieś reminiscencje Godflesh grającego doom metal można wyłapać są lepsze, reszta nie specjalnie mnie rusza, a na pewno nie na tyle, by okrzykiwać to płytą roku - innowacyjności tu niewiele, klimat jakiś tam jest, lecz konstrukcje są jakieś takie zbytnio rozmydlone, zbyt mało wyraziste, by mogły zachwycać swym blaskiem. Jak na tą chwilę uważam, a słuchałem jej kilka razy, w różnych porach i po różnej muzie wysłuchanej uprzednio, raz nawet na czysto z samego rana i nic. Płyta jest ok i nic więcej. Może z czasem jeszcze się mój stosunek do niej zmieni, ale raczej nie na tyle, by zgodzić się z przedmówcą.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#6

brzask 2 lata temu

Ja myślę, że to pewnie kwestia gustu.

Jestem tu u Was od niedawna, ale obserwując niektóre tematy i wątki coś tam już mogę wstępnie powiedzieć na temat upodobań paru osób. Oczywiście mogę się mylić.


Wg. mnie to płyta kompletna i wybitna jeśli chodzi o wszelkie klimatyczne, psychodeliczne doomowania - już po pierwszym przesłuchaniu jakoś w sierpniu tego roku wiedziałem o tym.

Słuchanie tego albumu to jak wędrowanie po nieznanym lesie. Im głębiej, tym jesteś bardziej zafascynowany i ciągle coś odkrywasz, ...a do tego nie zabrałeś nic do jedzenia a wokół tylko grzyby :mrgreen:


Mam nadzieję, że chłopaki powoli pichcą już podwójne 180gram ....najlepiej w kolorze zgniło zielonym
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#7

brzask 2 lata temu

Album będzie wydany narazie tylko na cd, trwają ostatnie szlify jesli chodzi o okładkę.
"(...)At this stage we only have a small volume CD release planned.
There are some minor artwork details that needs to be finalized but it should be done quite soon.
We'll inform you as soon as the CD's are available!"
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 2 lata temu

Z jednej strony przyjemne granie, transowe troszeczkę, bardziej chyba plemienne, z pewną dawką trucizny, z drugiej strony brzmi jak dreptanie w miejscu, ale taki może ma być tego urok właśnie, bo ognisko się raczej nie przemieszcza, a tu nad nim dreptamy.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#9

brzask 2 lata temu

Obrazek Album na cd wydała amerykańska Swamp Records ( https://theswamprecords.bandcamp.com/the-swamp-krewe )...ale niedługo ma się także pojawić i
na bc na stronie zespołu - "A small amount of records will be sold directly from our bandcamp (...)" ...także jak ktoś zainteresowany to lada moment i wysyłka z Europy...
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#10

DiabelskiDom 2 lata temu

O, zajebiście, dzięki za info. Będę śledził ich BC zatem.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#11

brzask 2 lata temu

Limitowany cd pojawił się na BC.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#12

DiabelskiDom 2 lata temu

Kurde, tak patrzę..... a tu cena za słanie z Europy taka sama jak z Hameryki......

W sensie za płytę + słanie wychodzi tyle samo.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#13

DiabelskiDom 2 lata temu

Dobra, jebać biedę, włączyłem sobie znowu i zamówiłem z ichniego bandcampa. 84 zł warte są tego świetnego ze wszech miar albumu. Bez kitu, ciary wywołuje nadal, a już przecież trochę ten album się uleżał.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#14

brzask 2 lata temu

Warto warto.
Dziwne, że poza forum BL w Polsce nigdzie nie natrafiłem na najmniejszą nawet wzmiankę o ich debiucie. Co za banda ignorantów :D
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#15

brzask 2 lata temu

pit pisze:
2 lata temu
Masa Celtic Frost w najlepszym wydaniu. Masa noise rocka, czy jak tam nazwać źródło dysonansów nietypowych dla metalu. Masa własnego stylu.
Racja. Ta płyta ,podobnie jak Monotheist CF, rośnie i zyskuje na wartości z każdym kolejnym odsłuchem. Akurat słuchałem sporo obu w ostatnich dniach i elementów wspólnych jest mnóstwo.
Obie są wybitne.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#16

brzask 2 mies. temu


Szwedzi uderzają ponownie! - drugi album Strålkrans już jest gotowy i zakładam że znów jest konkretne.
/Do usłyszenia niedługo/Bez odbioru/🍻
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”