Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1731
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

ZOS

brzask 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Tego mi było trzeba!

Łodzianie działają od kilku lat i mają na koncie trzy albumy, które sami nazywają "seriami rytuałów". Coś w tym określeniu jest bo z głośników wylewają się mroczne, chore dźwięki.

Szkieletem jest doom, ambient, rozmyte jakby dronujące gitary i klawisze.. Dość długie i rozbudowane utwory obfitują w zmiany nastroju a wszystko za gęstą mgłą transowości. Boję się pomyśleć co oni tam brali tworząc takie dźwięki...

Całość przypomina mi nieco swą atmosferą Urfaust i te wolniejsze ambientowe partie grane przez Chaos Echoes, ba ... czerwony krążek może i był nawet inspirowany trochę fińskim Unholy? (tak, wiem że tu jest lżej)....ale nie sugerujcie się tym bo to moje odczucia a niekoniecznie musicie wielbić wymienione kapele - tym bardziej że każda z trzech płyt ZOS jest trochę inna.

Na tą chwilę obsłuchuję dwie pierwsze płyty czyli Zos i Here Death Lies Dead...i od czasu do czasu otwieram szeroko gały.... a na ostatnią, najnowszą, z tą niebieską okładką z malowidłem niejakiego Austina Osmana Spare'a nadejdzie też i czas.

Widzę, że po świetnym projekcie -S- I Voidhanger Records dostarcza kolejne tajemnicze i nawiedzone rzeczy.

Skład:
G.R.C. - Bass
Ira Tympanum - Drums
Aāos-Ra - Guitars, Synth, Vocals

Dyskografia:
2020 - Zos
2020 - Here Death Lies Dead
2022 - The Whole of the Body I Call ZOS




MA: https://www.metal-archives.com/bands/ZOS/3540464661
BC: https://zosvelthanatos.bandcamp.com/music
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride

Tagi:
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5527
Rejestracja: 6 lata temu

pit 2 lata temu

brzask pisze:
2 lata temu
tą niebieską okładką z malowidłem niejakiego Austina Osmana Spare'a nadejdzie też i czas.
Cały ich "anturaż" jest wzięty od Spare'a.

Muzyka fajna, syntezatory robią większość klimatu.

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”