Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4186
Rejestracja: 7 lata temu

Ramesses

DiabelskiDom rok temu

Obrazek
Zespół, najogólniej rzecz biorąc, powstały po tym, jak sekcja rytmiczna odeszła z Electric Wizard. Sekcja ta założyła nowy zespół, czyli bohaterów tematu. Sam skład na przestrzeni dziejów się zmieniał, schodził, rozchodził, aby ostatecznie w zeszłym roku po raz kolejny się rozwiązać, nie wydając od reaktywacji żadnego materiału. Warto jednak pochylić się nad wydanymi za życia materiałami, bo to kawał zajebistej muzyki.

Muzyki ciężkiej, średnio przystępnej, pozbawionej luzackiej nuty. Tutaj króluje posępny, szorstki doom metal, śmierdzący mocno sludge'm. Wibrujące wiosła i ciężka, szalona perka, nierzadko wpadająca w gwałtowne przejścia a do tego przepity, schowany za ścianą instrumentów głos wokalisty. Przepis na dobry, sladżujący doom? To dodajcie do tego posypkę z takiej niemiłej, negatywnej psychodelii. Na debiucie to było jej tak właśnie na posypkę, ale na ostatnim, dużym albumie już się komuś nad garnkiem przesypało. Bo to właśnie ostatnia duża płyta, czyli Possessed by the Rise of Magik to, moim zdaniem, opus magnum kapeli. Klimat nie jest już tak przytłaczający ciężarem a bardziej zwrócony w stronę tytułowego rytuału. Więcej przestrzeni i jednocześnie więcej negatywnego klimatu, czyli najogólniej mówiąc, zajebista płyta.

Drugi album znam słabo, trochę nie pasuje mi pójście w jakieś poza-doomowe rejony, ale nie skreślam, absolutnie, tylko odkładam na kiedy indziej. Natomiast debiut, a zwłaszcza ostatnią polecam totalnie każdemu maniakowi nieładnego doomu.

Skład:
Mark Greening - Drums (2003-2013, 2016-?) Dead Witches, ex-11 Paranoias, ex-Electric Wizard, ex-With the Dead
Adam Richardson - Vocals, Bass (2003-2013, 2016-?) 11 Paranoias, Ancient Lights, ex-Akem Manah, ex-Pombagira, ex-Lord of Putrefaction, ex-Blackened, ex-Hexed, ex-Spirmyard
Alex Hamilton - Guitars (2016-?) Bossk
▼ Byli muzycy
Tim Bagshaw - Guitars (2003-2012) Serpentine Path, With the Dead, The Howling Wind (live), ex-Electric Wizard
▼ Muzycy koncertowi
Mike Vest - Guitars (2012-?) 11 Paranoias, Bong, Blown Out, Melting Hand, Oblivion Reptilian, Ozo, ex-Khünnt, ex-Blue Queen, ex-Drunk in Hell, ex-Hot Fog, ex-Lobster Priest, ex-Ultrashitinferno
Dyskografia:
2003 - Promo 2003 [demo]
2003 - Negative Reaction / Ramesses [split]
2004 - Ramesses [single]
2005 - The Tomb [demo]
2005 - We Will Lead You to Glorious Times [EP]
2007 - Misanthropic Alchemy
2009 - Unearthly Trance / Ramesses [split]
2009 - Baptism of the Walking Dead [EP]
2010 - Take the Curse
2011 - Possessed by the Rise of Magik
2011 - Chrome Pineal [EP]





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ramesses/9752
BC: https://ritualproductions.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish

Tagi:
deathwhore
Tormentor
Posty: 4455
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 9 mies. temu

Possessed by the rise of magik ma znakomitą okładkę, jedna z lepszych jakie widziałem ostatnimi laty.

Dlatego dałem im szansę w serduszku. I okładka świetnie oddaje to co grają. Surowizna, nieśpiesznie, ale czuć, ze to zakapiory co lubią dobry riff, a nie jakieś tam pierdolenie nad wybrzmiewającym dwa tygodnie akordem. W pewien sposób kojarzą mi się z Cianide z którego zabrano death metal. Czasem sobie pewnie jeszcze włączę.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5504
Rejestracja: 6 lata temu

pit 9 mies. temu

O, był temat! Ucieczkowicze z Electric Wizard pięknie grali (grają?). Uwielbiam brzmienie perki. The corpses! The corpses!

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”