Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4185
Rejestracja: 7 lata temu

Cough

DiabelskiDom 9 mies. temu

Obrazek
Odświeżyłem Sumę i sam sobie przypomniałem o zacnym Kaszlu z Ameryki, zatem lecimy z tematem, bo wieczór już późny, a weszła ochotka na ciężkie doomy/sladże psychodeliczne. Panowie mają na koncie kilka mniejszych materiałów i trzy duże płyty, z których nie znam debiutu i splitów (m.in. z powiązanym Windhand), za to znam drugi album, Ritual Abuse oraz ostatni Still They Pray. Zwłaszcza ten trzeci płyt darzę dużą sympatią, bo swego czasu sporo się kręcił i zdążyliśmy się zapoznać i odkryć swoje mocne strony. Podegrany jest tam snujący się, potężnie ciężki i mroczny sludge'ujący doom metal z mocarnym dodatkiem ciężkich narkotyków, halucynacji i hemoglobiny. Żadne tam zjaranie się nad puszką piwa w salce prób, raczej odurzanie, torturowanie i znowu odurzanie, a na koniec agonia wśród płonących mebli, bo w majaku zdarzyło nam się podpalić budynek i teraz umieramy dusząc się dymem i łykając płomienie. Świetna muza na leniwy, upalny dzień, która przytłacza jeszcze bardziej niż pogoda i wlecze po ziemi jeszcze brutalniej niż mafijni cyngle. Majaczący, niepokojący i psychodeliczny doom metal.

Skład:
Parker Chandler - Bass (2005-present), Vocals (harsh) (2008-present) Windhand
Joseph Arcaro - Drums (2005-present) ex-Sword, ex-Lord by Fire
David Cisco - Guitars (2005-present), Vocals (clean) (2008-present) ex-The Setup
Brandon Marcey - Guitars (2010-present) Sinister Haze
▼ Byli muzycy
Chris Kirby - Vocals (lead) (2005-2008) ex-Light the Fuse and Run, ex-The Setup
▼ Muzycy koncertowi
J.K. - Organ (2016-present) Sinister Haze
Dyskografia:
2006 - The Kingdom [EP]
2008 - Sigillum Luciferi
2010 - Ritual Abuse
2010 - An Introduction to the Black Arts [split]
2013 - Reflection of the Negative [split]
2016 - Still They Pray
2019 - More Dead than Live [live]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Cough/97661
BC: https://cough.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

Derelict 9 mies. temu

Zalecam acodin!
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1713
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 9 mies. temu

Od Ritual Abuse, którego pamiętam okładkę, dobrych kilka lat temu się odbiłem (nie pamiętam już co nie zatrybiło) i w ogóle dałem sobie z nimi spokój, ale...jakiś czas temu DD polecił na shoucie Still They Pray i muszę przyznać, że to bardzo dobry doomowy album. Słychać napewno fascynacje EW z tym że w odróżnieniu od nich muzyka i wokale są tu nieco bardziej urozmaicone - mamy i ciężkie partie ocierające się o sludge ale i dla kontrastu mamy też kilka spokojnych fragmentów z których dwa przypomniały mi wręcz o Alice In Chains, i to tym starym z najlepszego okresu ze Staley'em w składzie (przecież Let it Bleed to kawałek idealnie pasujący do Dirt a tytułowy Still They Pray to ukryty numer z Jar of Flies :) )
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

Derelict 9 mies. temu

Ten wokal to brzmi jakby marilyn manson chciał się bawić w black metal. Ujdzie, ale jak wchodzą te czyste zaśpiewy to sroga pedaliada się robi.

Riffy (o ile można powiedzieć, że to riffy, bo w większości po prostu akordy są grane) dosyć nudne.

IMO lipa taki doom.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”