Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

Lair of the Minotaur

#1

pit miesiąc temu

Obrazek

Obrazek

Amerykańska grupa grająca barbarzyńską mieszankę sludge'u i thrash metalu w otoczce znanej z takich grup jak High on Fire i Bison. Wszystko podkręcone na 110%. Dla fanów fantasy, ale raczej nie dla fanów Manowar.

Skład:
Donald James Barraca - Bass (2003-2008, 2023-present) Harpoon, ex-7000 Dying Rats
Larry Herweg - Drums (2003-2006, 2023-present) Pelican, ex-Æges, ex-Tusk
Steven Rathbone - Guitars, Vocals (lead), Synths (2003-present) ex-7000 Dying Rats, ex-Junken Groil, ex-Sheephead
▼ Byli muzycy
Chris Wozniak - Drums, Vocals (backing) (2006-2023) I Klatus, Serpent Crown, Stricken, Vanishment, ex-Earthen Grave, ex-Trifog, Pinned Red, ex-Blood of Martyrs, ex-Left Testicle Syndrome
Nate Olp - Bass (2008-2023) Deadmen, Kvlthammer, ex-Demiricous, ex-Deadmen
Dyskografia:
2003 - Lair of the Minotaur [demo]
2004 - Carnage
2005 - Cannibal Massacre [single]
2006 - The Ultimate Destroyer
2008 - War Metal Battle Master
2008 - War Metal Battle Master DVD [video]
2010 - Evil Power
2013 - Godslayer [single]
2016 - Dragon Eagle of Chaos / Magititus [demo]
2018 - Dragon Eagle of Chaos [EP]
2024 - Dark Sorcery Beyond [single]

Muzyka:






MA: https://www.metal-archives.com/bands/La ... taur/21849
BC: https://lairoftheminotaursl.bandcamp.com/music
BC: https://lairoftheminotaur.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pit tydzień temu



Kolejny kawałek. Zapowiada się dobry album.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4452
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#3

deathwhore tydzień temu

Kiedyś słuchałem debiutu, co sobie uświadomiłem po tym jak założyłeś temat. Nawet ciężko mi oszacować ile to lat temu było, ale strzelam, że przynajmniej z 15, ale może nawet więcej. Skojarzyłem, gdy włączyłem zachęcony opisem.

No gust potrafi się zmienić, no kiedyś to zlałem moczem ciepłym. W sumie nawet rozumiem dlaczego kiedyś nie lubiłem, bo w tamtym okresie cokolwiek co mogłoby się kojarzyć z groove metalem skreślałem z automatu, a tu jednak mieszanka południowych, bluesowych zagrywek z rytmicznymi walcami i thrashem nadal przywołuje mi brudniejszą, undergroundową i bardziej obrzydliwą wersję Pantery - kiedyś wystarczyło, żeby wyłączyć z niesmakiem ;)

Dziś od tych kilku tygodni bardzo regularnie włączam, podoba mi się ta większa intensywność niż więkości sludgowych kapel które znam, jednak jeżeli czasem wjedzie jakiś choćby krótki blaścik, to od razu całość robi się lepsza.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#4

Vexatus tydzień temu

Kilka minut temu się dowiedziałem, że takie coś istnieje... :D Ten ostatni kawałek zapowiadający nową płytę całkiem spoko. Zdecydowanie będzie sprawdzane i słuchane! Tylko liczę na więcej Sludge i Bluesa.
Raw Black Metal w rowie!!!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4452
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#5

deathwhore tydzień temu

A ten nowy kojarzy mi się (w pewnej mierze przez wokal) z najlepszymi czasami zespołu Necrophagia.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#6

Pioniere 6 dni temu

deathwhore pisze:
tydzień temu
A ten nowy kojarzy mi się (w pewnej mierze przez wokal) z najlepszymi czasami zespołu Necrophagia.
Nie tylko przez wokal, toczony thrashowy walec, imo opiera się na tym samym feelingu, co i stara Necrophagia, czyli Celtic Frost zagranym wolno, po sludgeowemu i z groovem.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#7

Vexatus 6 dni temu

Ciekawy zespół. Spodziewałem się jakichś bardziej wyraźnych bluesowych naleciałości, ale jakoś nie odnotowałem. Słuchałem pobieżnie i tylko kilka kawałków poleciało. Jutro będzie sprawdzane, bo na dziś są inne rzeczy w menu przewidziane.
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”