Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4662
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

Castle Rat

TITELITURY 2 tyg. temu

Obrazek
Na okoliczność wydania pierwszej płyty, przedstawiam Wam hamerykański zespół muzyczny Zamkowy Szczur, który powstał był w New Jorku i gra jakieś tam podróbki tego całego Elektrycznego Wizarda oraz innych takich kapel, których członkowie i członkinie nie spostrzegli jeszcze, że lata 70. XX w. minęły już, ło ho ho, ale ten czas leci, pięćdziesiąt lat temu. Ty, faktycznie, trzydzieści do dwóch tysięcy... potem dodać jeszcze... No, pół wieku jak nic! Aż jestem w szoku jak ten czas zapierdala! Niedawno Kennedy dostał kulkę w głowie, a już jesteśmy na progu nowej wojny światowej!

Wracając jednak do muzyki, to nie wiedziałbym o jej istnieniu, gdyby nie agresywna kampania reklamowa na YouTube. Pewnego dnia po prostu najebało mi na wallu postów z nagraniami z koncertów oraz teledyskiem, więc musiałbym być debilem, żeby nie sprawdzić, ponieważ śmierdziało z tego na przysłowiowy kilometr klimatem kiczowatych filmów fantasy klasy Z z lat 80. niczym menelówie z rowa ( ostatnio Hajasz coś dużo mówi o rowach stąd porównanie będące ukłonem w Jego stronę). A dodatkowo szmula przy mikrofonie. Zatem estetyka me gusta, pomyślałem więc "włącz to świnio tłusta". Ktoś musiał zainwestować hamburgerożercom w reklamę.

Dźwiękowo żadne to novum, przesterowane gitary, tempo raczej wolne i niezamierzające przyspieszyć, jakieś melodyjki mniej lub bardziej wpadające w ucho. Nie jest to może specjalnie porywające, ale też nie odrzuca od słuchania, narzucając się słuchaczowi. Bardzo ładne tło tworzą panowie dla tego, co moim zdaniem stanowi clou całej muzyki. Bo tak sobie grają, a potem wjeżdża ona :

Obrazek
Railey Pinkerton ubrana jak strach na wróble z erotycznych marzeń każdego koniobijcy, a kiedy zaczyna drzeć pizdę, kupuje mnie od razu. Śliczny czysty głos, który czasami potrafi wyciągnąć bez fałszowania, świetnie wkomponowany w tło gitar oraz perkusji. Gardziołko tej dzieweczki, noszącej na powyższym zdjęciu, wybranym dla celów komicznych, dość obfite reformy, choć jak można również zauważyć, mogącej pochwalić się całkiem niezłym cycem, to prawdziwy skarb. Tak sobie posluchuję od czasu do czasu tych zespołów naśladujących psychoroka z dawnych czasów i nie zawsze jest tak, żeby wybór wokalistki zamiast wokalisty był trafiony. Kolega jakiś forumowy polecał tu np. blackmetale ze szmulą i do mnie nie trafiło, innny jakiś szwedzki doom i też olałem, a głosik Pinkerton chwycił mnie z miejsca. Stąd też pozwoliłem polecić sobie zespół. Niech Wam śpiewa!



Oto mój pierwszy temat w dziale doom/ sludge. Na tę okoliczność CzłowiekTłuczek może wylizać mi rowa.

Pozdrawiam serdecznie!

Skład:
The Plague Doctor - Bass
The Druid - Drums
The Count - Guitars (lead), Vocals (backing)
The Rat Reaperess - Performance
The Rat Queen - Vocals (lead), Guitars (rhythm) (2019-present) Riley Pinkerton

Dyskografia:
2020 - It Isn’t Clean [single]
2022 - Feed the Dream [single]
2023 - Dagger Dragger [single]
2024 - Cry for Me [single]
2024 - Fresh Fur [single]
2024 - Into the Realm

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ca ... 3540522813
BC: https://castleratband.bandcamp.com/music
Ostatnio zmieniony 25 kwi 2024, 22:56 przez TITELITURY, łącznie zmieniany 1 raz.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 tyg. temu

Gdybym słuchał ironicznie heavy metalu, to może by mi się podobało, ale nie słucham, bo to poważna sprawa.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4662
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 2 tyg. temu

Dobry żart tynfa ( Tynf, inaczej tymf to dawna polska moneta ze srebra i miedzi o wartości ówczesnych 18 groszy. Jako środek płatniczy wprowadzona została w XVII wieku za panowania króla Jana II Kazimierza Wazy i funkcjonowała w obiegu do drugiej połowy XVIII wieku. ) wart!
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 tyg. temu

Całkiem spoko zespolik. Ten ich pierwszy pełniak nawet do posłuchania. Jest sporo oldskulowych fajnych riffów, wokale zajebiste, klimat super... Z graniem typu Electric Wizard to nie ma za wiele wspólnego, bo to o wiele łagodniejsza muzyka o zupełnie innym klimacie i odwołuje się bardziej do rocka z bluesowym feelingiem, niż do ciężarów i Doom Metalu. Ruda jest zajebista, bo nie dość, że głos świetny do tego typu muzyki to jeszcze bardzo ładna babeczka. Będzie słuchane!
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 tyg. temu

yog pisze:
2 tyg. temu
Gdybym słuchał ironicznie heavy metalu, to może by mi się podobało, ale nie słucham, bo to poważna sprawa.
No właśnie. Nie wierzyłem, że to się może udać bo jakaś ruda pizdeczka chce być Ozzym i Robem jednocześnie. Spiąłem poślady i mocno zagryzając wargi przetrwałem te 30 min z hakiem. Ja wiem, że na bezludnej wyspie taka płyta to będzie cios niemożebny kiedy dowolna płyta Black Sabbath poszła się jebać. Ten szczurzy zamek zapewne w Ciechocinku zrobiłby moshing a może i więcej ale na litość pana naszego żaden szanujący się dziadyga nawet do tego laski nie wzniesie aby zakręcić nią okrąg. Bieda, bieda, bieda i jeszcze raz bieda. Kurwa lepiej sobie włączyć jakiegoś najchujowszego marduka albo pierdolnąc sobie w głowę niż tracić 30 min życia na takie metale. KURWA co to jest ironia? Kiedy masz pod ręką dowolną płytę Black Sabbath a tasujesz się do jakiegoś szczurzego zamku bo tam jakaś szkaradna pizdeczka popierdala w za dużych majtach i myśli, że jeszcze potrafi śpiewać.
Tak właśnie heavy metal to poważna sprawa. JEBAŃCE to jest poważna sprawa.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4662
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 2 tyg. temu

Coś, co z założenia polega na wydawaniu dźwięków przy jednoczesnym ściskaniu jaj imadłem, nie może być poważne. Ale doskonale rozumiem Twoje zdanie. Po chuj słuchać os dm, jeśli można włączyć Morbid Pędzel? Ładnie sobie dziewczątko w natapirowanych włosach śpiewa i odpierdolicie się od jej reform! Może wyglądem przypominają nieco inekskrymable, ale to jeszcze nie powód, żeby ją lekceważyć!
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 tyg. temu

Ale bzdury wypisujecie... Bardzo fajna płyta, tylko to nie jest metal. :D
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 tyg. temu

Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 tyg. temu

TITELITURY pisze:
2 tyg. temu
odpierdolicie się od jej reform!
Drogi paprykarzowy Tabalugo pewnie, że olać majty kiedy dupeczka klasa. Porozmawiamy o tym w czerwcu w oparach lepszych fajek i lepszej wódki.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4662
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 2 tyg. temu

Vexatus pisze:
2 tyg. temu
Ale bzdury wypisujecie... Bardzo fajna płyta, tylko to nie jest metal. :D

Nic, co nie jest nsbm, nie jest metalem. Dlatego idę słuchać dark fury.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit tydzień temu

Bardzo przyzwoity tradycyjny doom / heavy. Gdyby wokalistą był jakiś kastrat yog pierwszy posikałby się ze szczęścia.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog tydzień temu

Zaraz, zaraz, to ja słucham jakiegoś tradycyjnego doom / heavy z wokalistami kastratami? Chyba najbliżej do takiej definicji to ma, nie wiem, Candlemass...?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1142
Rejestracja: 5 lata temu

Derelict tydzień temu

Autor tematu jest dosłownie ucieleśnieniem tego mema

Obrazek
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot tydzień temu

Niby klimatem bliskie to co bardziej kolorowym dźwiękom od Windhand czy Blood Ceremony lecz średnio wykonane, średnio czy nawet słabo brzmiące. Niech sobie grają.

Nie spodziewałem się niczego więcej po naczelnym spermiarzu forum. Niech się cieszy i przeżywa cycki skoro dawno ich nie widział oraz niech przezywa skoro nadal mentalnie siedzi na przerwie międzylekcyjnej w podstawówce. Wielkie pozdro 666. Hail satan.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog tydzień temu

Sami przeżywacie, jakby się zespół panienki Riley jej cyckami nie reklamował, korzystając z realiów konwencji.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1868
Rejestracja: 7 lata temu

Blind tydzień temu

Użytkownicy są serdecznie proszeni o nie wkurwianie użytkownika Titelteruterereryyy, bo Pogoń Szczecin na własne życzenie przegrała Puchar Polski i humor już mocno nie ten tego.
Castle Rat nie słuchałem, natomiast zgaduję, że nic mnie ciekawego nie ominęło.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1142
Rejestracja: 5 lata temu

Derelict tydzień temu

yog pisze:
tydzień temu
Sami przeżywacie, jakby się zespół panienki Riley jej cyckami nie reklamował, korzystając z realiów konwencji.
Pewien niemiecki zespół, którego nazwy nie wymówię, reklamował się pewnego czasu nawet kiełbaskami członków. Mnóstwo tematów na forach wtedy powstało, oj mnóstwo.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian tydzień temu

U tego szczura, to najbardziej kuleje produkcja. Pomysł jest i pierdziawa nawet się stara, ale brzmi to kulawo jakby za chwilę miało się wszystko rozjechać. O ile w Umbrtka taki efekt jest z premedytacją zamierzony, tak tu jest to chyba nieudolność typa zza konsolety, co szczerzy kły.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot tydzień temu

Przede wszystkim wszystko już było i nie zaskakuje niczym. Porównywalne laski już śpiewały nie raz i nie dwa w takich kapelach. No można sobie strzepać ewentualnie.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian tydzień temu

Walić konia, to można do Eurowizji. Do naszej reprezentantki puszczam śmigło kilka razy dziennie! Trzepię też do binarnych reprezentantów innych krajów! Kogo obchodzi muzyka?
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
biały86
Posty: 27
Rejestracja: 11 mies. temu
Lokalizacja: skup metali kolorowych MIEDZIEX

biały86 tydzień temu

Wlazłem na jej insta, żebyście wy nie musieli. Ostudzę zapał.

Generalnie, poza subtelną prezentacją zacnych atrybutów, paniunia lubi się nie golić pod pachą - co jeszcze samo nie jest czymś złym, ale na niemal każdym kroku tym epatuje. I ktoś może powiedzieć "trza se jakoś otwierać drzwi do kariery", ale coś mi mówi, że to kelejny przypadek atencjuszki, która potem narzeka na simpów i seksualizowanie itp.
Do tego fryzura ala Peggy Bundy i impotencja murowana; mimo, że formalnie ruda ekstraklasa i cycki w moim typie.
Głos jest okej, nawet się wkręciłem w parę kawałków, fajnie buja ten cycmetal.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz tydzień temu

biały86 pisze:
tydzień temu
paniunia lubi się nie golić pod pachą
Awesome!!! To pewnie i szczota ekstraklasa jest.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus tydzień temu

Nie wiem o co ten ból dupy, bo wystarczy nie słuchać. :D Mi się pierwszy pełniak "Into the Realm" nawet podoba i poleciał już łącznie pewnie z 20 razy. Dla mnie to nawet nie jest Doom Metal... No może i jest, ale strasznie to wszystko miękkie i delikatne. :) W przypadku tego zespołu ma to jednak drugorzędne znaczenie, bo tutaj cała koncepcja, teksty, image i performance to elementy tak samo istotne jak sama muzyka i dopiero razem tworzy to spójną całość.



Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Doom / Stoner / Sludge Metal”