Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Therion

#1

Nucleator 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Oto zespół, który nagrał jedne z najlepszych płyt w historii death metalu. I zarazem to zespół, który dziś gra covery francuskich artystów muzyki pop i chce grać rock opery. Therion to zespół założony w 1987 roku przez Christofera Johnssona. Pierwsze dwie płyty to wykurwisty death metal, z mocarnym debiutem Of Darkness na czele. Kto słyszał opener pierwszego LP - The Return, wie o co chodzi Kolejne trzy to też death metal, jednak już mieszany z klimatycznym metalem. Ogólnie słychać na nich, że darzyli Celtic Frost dużym afektem, zwłaszcza Into the Pandemonium. Grupa stopniowo odchodziła od death metalu, zaczyna grać smętny konglomerat różnych gatunków metalu. Choć z tych nowszych albumów Lemuria mi się akurat spodobała. Aktualnie ma nagrać jakąś operę, ale co mnie to obchodzi. Mi wystarczą pierwsze 2 albumy, nowatorski Theli i Lemuria.

Skład:
Christofer Johnsson - Guitars (rhythm) (1988-present), Vocals (1988-2006), Bass (1991), Keyboards (1992-present), Programming (2006-present) Luciferian Light Orchestra, ex-Carbonized, ex-Procreation, ex-Demonoid, ex-Messiah, ex-Excruciate
Sami Karppinen - Drums (1998-2001, 2017-present) Curse, ex-Natsipaska, ex-Ruoska
Nalle Påhlsson - Bass (2008-present) The Experiment No.Q, Vindictiv, Luciferian Light Orchestra (live), Gathering of Kings, Groundbreaker, Hardcore Circus, Last Autumn's Dream, Zan Clan, ex-Animal, ex-Ludor (live), ex-Chris Laney, ex-Treat
Thomas Vikström - Vocals, Flute (2009-present) Dark Illusion, Stormwind, ex-Enlighted, ex-7days, ex-Mehida, Covered Call, ex-Candlemass, ex-Demon Angels, ex-Silent Memorial, ex-Tommy Vitaly, ex-Afterglow, ex-Brazen Abbot, ex-Talisman, ex-Talk of the Town, ex-Thomas Vikström, ex-Symphonic Rhapsody of Queen (live), ex-Vinnie Vincent Invasion (live)
Christian Vidal - Guitars (lead) (2010-present) Luciferian Light Orchestra (live), ex-Cuero, ex-Magnos, ex-The Road Vultures, ex-Symphonic Rhapsody of Queen (live)
Lori Lewis - Vocals (soprano) (2011-present) Lori Lewis, Aesma Daeva, ex-Symphonic Rhapsody of Queen (live)
▼ Byli muzycy
Erik Gustafsson - Bass (1988-1991) Lust Murder Box, ex-Dismember
Oskar Forss - Drums (1988-1992)
Peter Hansson - Guitars (lead) (1988-1992), Bass, Keyboards (1991) ex-Procreation
Matti Kärki - Vocals (1989) Dismember, ex-Berbe, ex-Carnage, ex-Murder Squad, ex-General Surgery, ex-Carbonized
Andreas "Wallan" Wahl - Bass (1992-1993) ex-Concrete Sleep, ex-Formicide, ex-Serpent
Piotr "Docent" Wawrzeniuk - Drums, Vocals (1992-1996) ex-Carbonized, ex-Serpent, ex-Monev, ex-Panzer Service
Magnus Barthelson - Guitars (lead) (1992-1994) Order of Isaz, ex-Feeble Lies, ex-Formicide, ex-Rough Diamond, ex-Kardinal Sin
Fredrik Isaksson - Bass (1993-1995) Berzerker Legion, Dark Funeral, ex-Excruciate, ex-Denied, ex-Grave
Tommy Eriksson - Drums (1994), Guitars (lead) (1997-1998) Saturnalia Temple, Shadowseeds, Eldhamn, Lapis Niger, The Tower, ex-Nocturnal Rites, ex-Ligament
Lars Rosenberg - Bass (1995-1996) ex-Carbonized, ex-Mental Distortion, ex-Monastery, ex-Entombed, ex-Furcas, ex-Roachpowder, ex-Serpent, ex-Taura
Jonas Mellberg - Guitars (lead), Keyboards (1995-1996) ex-Azrael, ex-Unanimated
Johan Niemann - Bass (1999-2008) Beyond the Katakomb, Demonoid, Evergrey, Sectu, Tears of Anger, Tiamat (live), ex-Hubi Meisel, ex-Mind's Eye, ex-Afterglow, Talisman, ex-Evil Masquerade, ex-The Murder of My Sweet
Kristian Niemann - Guitars (lead) (1999-2008) Demonoid, Sorcerer, ex-Snowy Shaw (live)
Richard Evensand - Drums (2001-2004) Demonoid, Reignsaw, Sorcerer, ex-Dog Faced Gods, ex-Ebony Tears, ex-Southpaw, Toehider, ex-Sectu, ex-Black Majesty (live), ex-Soilwork (live), ex-Chimaira
Petter Karlsson - Drums (2004-2008) Fortified, Argento, Conspiracy, Holocoaster, Kajarr, ex-Diablo Swing Orchestra, ex-Master Massive, ex-Snowy Shaw (live)
Johan Kullberg - Drums (2008-2016) Wolf, ex-Scudiero, ex-Animal, ex-HammerFall, ex-Lion's Share, ex-Section A, ex-Chris Laney, ex-Frontiers, ex-Talk of the Town, ex-Zan Clan
▼ Muzycy koncertowi
Chiara Malvestiti - Vocals (soprano) (2015-present) Crysalys, ex-Elegy of Madness (live)
Justin Biggs - Bass (2019-present) Autumn's Mourning, Sorcerer, Hyperion (live), ex-Dying Daylight, ex-Descend, ex-Sarasvati, ex-Revolution Renaissance
Rosalía Sairem - Vocals (female) (2019-present)

Tobias Sidegård - Guitars, Vocals (1996-1997) Order of Isaz, ex-Azrael, ex-Bajen Death Cult, ex-Incursion, ex-Necrophobic, ex-Trident, ex-Maiden Disciples, ex-Sin
Kimberly Goss - Keyboards, Vocals (1996-1997) ex-Sinergy, ex-Ancient, ex-Avernus, ex-Dimmu Borgir (live), ex-Children of Bodom (live)
Andreas "Wallan" Wahl - Bass (1997) ex-Concrete Sleep, ex-Formicide, ex-Serpent
Sarah Jezebel Deva - Vocals (soprano) (1997-2002) Sarah Jezebel Deva, Hecate Enthroned (live), Nader Sadek (live), ex-Angtoria, ex-Cradle of Filth (live), ex-Mortiis (live), ex-The Kovenant (live), ex-Covenant
Kim Blomkvist - Bass (1998) Internal Decay, ex-Serpentine, ex-Epitaph
Cinthia Acosta Vera - Vocals (female) (1998)
Martina Astner - Vocals (soprano) (1998-1999) ex-Alas, Underhill, ex-Dreams of Sanity
Risto Hämäläinen - Vocals (baritone) (2000-2006) ex-Deathre, ex-Luciferase
Jari-Petri Heino - Vocals (baritone) (2000-2001)
Petra Aho - Vocals (female) (2000-2001)
Anders Engberg - Vocals (lead, tenor) (2000-2001) Sorcerer, ex-Dreams Fall, ex-Twilight, ex-220 Volt, ex-Book of Reflections, ex-Lion's Share, ex-Section A, ex-Tony Martin (live), ex-Speaking to Stones
Suvi Virtanen - Vocals (soprano) (2000-2001, 2004-2006) ex-Dying Daylight, ex-Echoterra
Johanna Mårlöv (R.I.P. 2013) - Vocals (alto) (2001, 2004-2006)
Maria Ottoson - Vocals (soprano) (2001)
Jari-Petri Heino - Vocals (baritone) (2004-2006)
Mats Levén - Vocals (lead, clean), Guitars (2004-2008) Aeonsgate, Cem Köksal, Denner's Inferno, Ludor, ex-Abstrakt Algebra, ex-Southpaw, ex-Krux, AB/CD, FAT.MO.MAC, Skyblood, ex-At Vance, ex-Candlemass, ex-Yngwie Malmsteen, ex-Firewind (live), ex-Gus G. (live), ex-Trans-Siberian Orchestra (live), ex-Adagio, ex-Sabbtail, ex-Fatal Force, ex-Capricorn, ex-Dogface, ex-Swedish Erotica, ex-Treat, ex-Anette Olzon (live), ex-Symphonic Rhapsody of Queen (live)
Karin Fjellander - Vocals (soprano) (2004-2006)
Snowy Shaw - Vocals (2006-2010, 2010-2012, 2013, 2016) Dark Embrace, Mad Architect, Snowy Shaw, ex-Denner / Shermann, ex-Illwill, ex-Notre Dame, ex-Cans, Snömannen & Hans Vänner, XXX, Maryann Cotton (live), ex-Dimmu Borgir, ex-Dream Evil, ex-King Diamond, ex-Mercyful Fate, ex-Nightrage (live), ex-Sabaton (live), ex-Scheepers (live), ex-Colossus (live), ex-Memento Mori, ex-Firegod, ex-Kee Marcello's K2, ex-Loud 'n' Nasty, ex-Snowy Shaw and the Star-Spangled Banned, ex-Them Sluts! (live)
Katarina Lilja - Vocals (female) (2006-2007, 2008-2011) Sisters of the Moon, ex-Sobre Nocturne
Ferdy Doernberg - Keyboards (2007) Axel Rudi Pell, Rough Silk, Roland Grapow, ex-Shock Machine, ex-Taraxacum, Sainted Sinners, ex-Dezperadoz, ex-Freedom Call (live), ex-Eden's Curse, ex-Uli Roth (live)
Messiah Marcolin - Vocals (2007) ex-Colossus, ex-Memento Mori, ex-Candlemass, ex-Stillborn, ex-Mercy, ex-Requiem (Swe), ex-Rough Lizzards, ex-Sounds
Lori Lewis - Vocals (soprano) (2007-2011) Lori Lewis, Aesma Daeva, ex-Symphonic Rhapsody of Queen (live)
Thomas Vikström - Vocals, Guitars (acoustic) (2007-2009) Dark Illusion, Stormwind, ex-Enlighted, ex-7days, ex-Mehida, Covered Call, ex-Candlemass, ex-Demon Angels, ex-Silent Memorial, ex-Tommy Vitaly, ex-Afterglow, ex-Brazen Abbot, ex-Talisman, ex-Talk of the Town, ex-Thomas Vikström, ex-Symphonic Rhapsody of Queen (live), ex-Vinnie Vincent Invasion (live)
Magnus Barthelson - Guitars (2008) Order of Isaz, ex-Feeble Lies, ex-Formicide, ex-Rough Diamond, ex-Kardinal Sin
Waldemar Sorychta - Bass (2010-2011) Despair, Enemy of the Sun, ex-Grip Inc., ex-Eyes of Eden, Dortmunder Jungs, Mandrah, ex-Overkill (live), ex-Voodoocult
Linnéa Vikström - Vocals (female) (2011-2018, 2019) QFT, At the Movies, ex-Paralydium, ex-Kamelot (live)
Thess - Vocals (female) (2011)
Stefan Jernståhl - Keyboards (2012) Diztord
Sami Karppinen - Drums (2014) Curse, ex-Natsipaska, ex-Ruoska
Sandra Laureano - Vocals (soprano) (2014-2015) Thunderstorm, ex-Kein Zurück, ex-Aura, ex-Arcana Imperia, ex-Holdaar, ex-Cadaveric Stench, ex-Hate Me!
Mari Pablo - Vocals (backing) (2015-2016) Luciferian Light Orchestra
Emmie Asplund Eriksson - Vocals (female) (2015)
Isa Garcia - Vocals (soprano) (2015) Rex Devs, ex-Wereworld, ex-Arcane Reality, ex-Epsylon
Fredrik Andersson - Drums (2016-2017) A Canorous Quintet, Myronath, Netherbird, Vananidr, ex-Curriculum Mortis, ex-The Plague, ex-Amon Amarth, ex-This Ending, ex-Guidance of Sin
Dyskografia:
1989 - Paroxysmal Holocaust [demo]
1989 - Beyond the Darkest Veils of Inner Wickedness [demo]
1990 - Rehearsal [demo]
1990 - Time Shall Tell [EP]
1991 - Of Darkness....
1992 - Beyond Sanctorum
1993 - Symphony Masses: Ho Drakon Ho Megas
1995 - Lepaca Kliffoth
1995 - The Beauty in Black [single]
1996 - The Siren of the Woods [single]
1996 - Theli
1997 - A'arab Zaraq - Lucid Dreaming
1998 - Eye of Shiva [single]
1998 - Vovin
1999 - Crowning of Atlantis
2000 - Deggial
2000 - The Early Chapters of Revelation [boxed set]
2001 - Secret of the Runes
2001 - Bells of Doom [split]
2002 - Live in Midgård [live]
2004 - Lemuria/Sirius B [EP]
2004 - Lemuria
2004 - Sirius B
2004 - Lemuria / Sirius B [kompilacja]
2005 - Atlantis Lucid Dreaming [kompilacja]
2006 - Celebrators of Becoming [video]
2006 - Wand of Abaris [single]
2007 - Gothic Kabbalah
2008 - Live Gothic [live]
2009 - The Miskolc Experience [live]
2010 - Sitra Ahra
2012 - Les fleurs du mal
2013 - Les Sucettes [single]
2014 - Classical Goes Metal [split]
2014 - Adulruna Rediviva and Beyond [video]
2015 - Garden of Evil [video]
2016 - Theli / Vovin [kompilacja]
2016 - Les Épaves [EP]
2017 - Order of the Dragon [boxed set]
2018 - Beloved Antichrist
2018 - Blood of the Dragon [kompilacja]
2018 - The Nuclear Blast Recordings [boxed set]
2020 - Cover Songs 1993-2007 [kompilacja]
2021 - Leviathan





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Therion/94
Spotify: https://open.spotify.com/artist/5c8Cw62 ... iscography
YT: https://www.youtube.com/user/therionband
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#2

Nucleator 6 lata temu

Ja pieprzę, co się stało z Krzysiem, który kiedyś dostarczał tak śmiercionośne płyty jak Of Darkness?? A 2 lutego 2018 wyda ze swoją kapelą płytę będącą rock operą, czyli Beloved Antichrist. Podoba mi się nawet okładka, ale ilość utworów już nie...

Obrazek

Act I
01. Turn From Heaven
02. Where Will You Go?
03. Through Dust, Through Rain
04. Signs Are Here
05. Never Again
06. Bring Her Home
07. The Solid Black Beyond
08. The Crowning Of Splendour
09. Morning Has Broken
10. Garden Of Peace
11. Our Destiny
12. Anthem
13. The Palace Ball
14. Jewels From Afar
15. Hail Caesar!
16. What Is Wrong?
17. Nothing But My Name

Act II
01. The Arrival Of Apollonius
02. Pledging Loyalty
03. Night Reborn
04. Dagger Of God
05. Temple Of New Jerusalem
06. The Lions Roar
07. Bringing The Gospel
08. Laudate Dominum
09. Remaining Silent
10. Behold Antichrist
11. Cursed By The Fallen
12. Resurrection
13. To Where I Weep
14. Astral Sophia
15. Thy Will Be Done!

Act III
01. Shoot Them Down!
02. Beneath The Starry Skies
03. Forgive Me
04. The Wasteland Of My Heart
05. Burning The Palace
06. Prelude To War
07. Day Of Wrath
08. Rise To War
09. Time Has Come/Final Battle
10. My Voyage Carries On
11. Striking Darkness
12. Seeds Of Time
13. To Shine Forever
14. Theme Of Antichrist
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 6 lata temu

To oni nie skończyli działalności? ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#4

dj zakrystian 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
To oni nie skończyli działalności? ;p
Tak kończą jak Scorpions, byle hajs się zgadzał. Bardzo lubię ten zespół/projekt do okolic Theli, pózniejszych też posłucham ale do Secrets of the Runs. Dalej to już pompa dla samej pompy. Fantastik bombastik.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 6 lata temu

Podobno dziś urodzinki ma Matti Karki, także sobie zapodałem materiał z czasów, jak Therion grał dobrą muzę, a on śpiewał z nimi optymistyczne pieśni:

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#6

dj zakrystian 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Podobno dziś urodzinki ma Matti Karki, także sobie zapodałem materiał z czasów, jak Therion grał dobrą muzę, a on śpiewał z nimi optymistyczne pieśni:

Obrazek
Dobrą muzę to grali dość długo, bez przesady. Schody się zaczęły, gdy Krzyś Dżonson uwierzył gawiedzi, że jest drugim Wagnerem. Takie Ho Drakon, Ho Megas to wręcz wizjonerska płyta na rok 93 i trzeba mieć dużo kału w ośrodkach słuchowych by tego nie docenić
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 6 lata temu

Ej czaicie, że ten nowy Therion ma trwać pierdolone trzy i kurwa pół (3 i 0.5) godziny?! :D

@dj zakrystian do mnie Ho Drakon nie trafiał nigdy, chyba najmniej mi się ta płyta podobała z tego słuchalnego okresu do jakiejś tam powiedzmy Secrets of the Runes. Nie wiem, może w '93 to był total sztos, ale w 2003 brzmiało to już po chuju kwadratowo, a dziś to się nawet boję odpalić.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

#8

Endymion 6 lata temu

Po Theli jedyny album, jaki przypadł mi do gustu to Secret of the Runes. Zaznaczam przy tym, że niektórych późniejszych wydawnictw nie słyszałem, no ale po odsłuchu Lemurii chorowałem dwa dni, więc sami rozumiecie...
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2447
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#9

CzłowiekMłot 6 lata temu

Z racji, że nigdy nie byłem przesadnym entuzjastą piwnicznego death metalu, zawsze wolałem symfoniczne oblicze zespołu. Zarówno te przejściowe z "Lepaca Kliffoth", przebojowe "Theli" jak i krytykowane już tutaj ostatnie dobre wydawnictwo Therion - dla mnie "opus magnum zespołu - "Lemuria/Sirius B".
Z "Secrets of the Runes" słyszałem tylko kilka kawałków. Nadrobi się.

Chciałoby się zobaczyć te zespół w takiej formie:



Niestety coś poszło nie tak i nie da rady już tego odkręcić:

Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 6 lata temu

Śmiałkowie mogą zmierzyć się z formą Bestii:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#11

Nucleator 6 lata temu

Ujmę to jak mój ulubiony kreskówkowy kot: Za każdym razem gdy myślę, że Therion nagrał najgorsze gówno w swojej karierze, on rzuca mi łopatę". Tego wokalisty przecież nie da się słuchać.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#12

Zsamot 6 lata temu

3 CD!!! Kurcze, to brzmi jak dalekie echa Deggial i mini Crowning of Atlantis...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#13

yog 6 lata temu

CzłowiekMłot pisze:
6 lata temu
(...) dla mnie "opus magnum zespołu - "Lemuria/Sirius B".
Ooo to bardzo się cieszę, że w dobre ręce trafiło :)

PS. Tego nowego, wklejonego przez siebie kawałka nie słuchałem, bo się boję.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5304
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#14

Hajasz 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Tego nowego, wklejonego przez siebie kawałka nie słuchałem, bo się boję.
Mi wystarczyło zdjęcie zespołu aby spierdalać jak najdalej.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#15

dj zakrystian 6 lata temu

Też się boję to włączyć :D Lepiej chyba zachować w pamieci ten wczesny Therion.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#16

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

'Symphony Masses: Ho Drakon Ho Megas' - perelka.

'Vovin' - fajny album.

Reszta mnie nie interesuje.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#17

EdusPospolitus 6 lata temu

Przypuszczam, że ten nowy album Therion będzie jeszcze mniej strawny niż ostatnie Dream Theather :D
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog 6 lata temu

W Metal Hammerze czy tam innym Teraz Rocku płyta stycznia, także na pewno się mylisz!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#19

Pioniere 6 lata temu

Przecież ten zespół skończył sie na trzeciej płycie, która była jeszcze do posłuchania, ale od dwóch pierwszych death/grind-owych wymiotów odstawała już już bardzo mocno. Nie rozumiem, po co w ogóle ktoś miałby interesować się tymi nowszymi symfonicznymi wypierdami, toć to żenująca muza, do której słuchania przyznawać się jest wstyd.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#20

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Pioniere pisze:
6 lata temu
Nie rozumiem, po co w ogóle ktoś miałby interesować się tymi nowszymi symfonicznymi wypierdami, toć to żenująca muza, do której słuchania przyznawać się jest wstyd.
Moja dziewczyna idzie w niedziele na koncert.Przekaze jej Twoja wiadomosc ;)

Jakis miesiac temu kupowala bilet,zapytala czy mi tez kupic,pytanie bylo krotkie:pojebalo Cie?
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4182
Rejestracja: 7 lata temu

#21

DiabelskiDom 6 lata temu

E tam, do Syriusza i Lemurii jest to całkiem strawne granie. Chociaż lata nie odświeżałem, to może teraz na fazie odświeżanek Unholy, Inquisition, Tenebris i Fleurety mogłoby mnie odrzucić :v
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#22

Nucleator 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
W Metal Hammerze czy tam innym Teraz Rocku płyta stycznia, także na pewno się mylisz!
Myślałem, że żartujesz, ale dzisiaj w punkcie prasowym przejrzałem dział recenzji Teraz Rocka i ten album dostał 4,5/5. W Metal Hammerze płyta miesiąca.

Może my upośledzeni jesteśmy i nie doceniamy ukrytego piękna i geniuszu tej pozycji? :D
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#23

yog 6 lata temu

Sądzę, że po prostu nie dostajemy hajsu z Nuclear Blastu i stąd ta rozbieżność w opiniach.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#24

Ryszard 6 lata temu

Metal Hammer, Therion.

nie czytac nie kupowac nie przyznawac sie

Beyond Sanctorum czy nawet Theli calkiem spoko. Chociaż nie zaryzykuje przesluchania tej drugiej. Dodam, z czystej obawy o ewentualne wystapienie syndromu sztokhol... tfu syndrom Kloca (clouds tiamatu)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#25

dj zakrystian 6 lata temu

Ryszard pisze:
6 lata temu
Metal Hammer, Therion.

nie czytac nie kupowac nie przyznawac sie

Beyond Sanctorum czy nawet Theli calkiem spoko. Chociaż nie zaryzykuje przesluchania tej drugiej. Dodam, z czystej obawy o ewentualne wystapienie syndromu sztokhol... tfu syndrom Kloca (clouds tiamatu)
Beyond to geniusz, to samo Ho Drakon. Theli to już pompa godna póznej Budki Suflera, orkiestra gra, jest tanie wino i golonka, dobra płyta ogólnie. Jak widać powyżej, każdy widzi koniec Theriona gdzie indziej, ja do Secrets of the Runs lubię... a od Edlunda to się odpierdol!!! Clouds miszcz, chociaż dziś w epoce disco polo brzmi wam kwadratowo. Piszę to teraz :mrgreen:
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Haghi
Master Of Puppets
Posty: 117
Rejestracja: 6 lata temu

#26

Haghi 6 lata temu

Kojarzę "Gothic Kabbalah". Więcej grzechów nie pamiętam- tyle w temacie Therion. Dużo o nich czytałem, słyszałem ale przemóc się nie mogłem. Tym bardziej że teraz są świeżo po wydaniu rockopery która atakuje mnie nawet w lodówce- odpuszczam i chowam głębiej w szafę :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#27

yog 6 lata temu

No jeśli miałeś styczność z Gothic Kabbalah tylko, to i nie dziwota, że głębiej się nie chciałeś zapuszczać. Też bym się bał :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

#28

pp3088 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Podobno dziś urodzinki ma Matti Karki, także sobie zapodałem materiał z czasów, jak Therion grał dobrą muzę, a on śpiewał z nimi optymistyczne pieśni:

Obrazek
Bardzo fajne te demówki - bardzo fajne pasaże na koniec drugiego demka się pojawiają, takie klimatyczno-gotyckie, solidna zapowiedź przyszłości.
Szkoda, że dwa pierwsze albumy już nie są tak dobre. Solidny szwedzki death metal. Na 4 z minusem.

Lubię do Theli, która ma bardzo dobre momenty jak i takie totalnie z dupy(zwłaszcza ta okładka - absolutny smieć).

Te póżniejsze odsłony nie są dla mnie - nie jestem adresatem takiej muzyki. Może są i dobre w swoim podgatunku?

Kwiaty Zła z 2012 nie mają zbyt wiele wpsólnego z Charlsem Badeulairem. I gdybym miał już wskazywać na paralele to wybrałbym raczej Padlinę, bo idealnie oddałaby zawartość tej płyty. Okropne francuskie chanson-kabaretowe zaśpiewy, coś czego nie trawie nawet po alkoholu.

- tutaj podsumowanie tej płyty. Dużo cycków, może użytkownik @TITELITURY się zainteresuje.

Z drugiej strony mam pewien szacunek - tworzą dość oryginalna muzę ze swoim charakterem, więc nie mam zamiaru specjalnie pastwić się nad tą kapelą.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1693
Rejestracja: 6 lata temu

#29

porwanie w satanistanie 6 lata temu

No proszę, rok 2018, a Therion wciąż potrafi zaskakiwać. O ilu bandach z podobnym stażem można tak powiedzieć?
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5304
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#30

Hajasz 6 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
6 lata temu
No proszę, rok 2018, a Therion wciąż potrafi zaskakiwać. O ilu bandach z podobnym stażem można tak powiedzieć?
Zaskakiwać ? W jakim sensie bo nie jarzę ?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1693
Rejestracja: 6 lata temu

#31

porwanie w satanistanie 6 lata temu

Zaskoczyło mnie jakie kuriozum zdołali z siebie wydalić.
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#32

Metalized 6 lata temu

Therion? Ostatnie co słyszałem to Secret of the Runes , w posiadaniu Of Darkness, Symphony Masses i Beyond Sanctorum, reszty słuchać nie mam zamiaru.Zbyt wysublimowane i cudaczne granie, sztuka, frak& żabot a to niewygodne. Wolę osrany fiński Witchcraft z brzydalskiej taśmy, którym to akurat uprzyjemniam sobie czytanie tego topicu.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5304
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#33

Hajasz 6 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
6 lata temu
Zaskoczyło mnie jakie kuriozum zdołali z siebie wydalić.
A mnie absolutnie bo takie samo gówno tylko w krótszej wersji nagrali już poprzednio.

Jedyne co mnie zaskakuje to jak czytam recenzję tej płyty i wszędzie każdy na siłę próbuje usprawiedliwiać zespół albo, że ta płyta wymaga czasu itp gówien. Kurwa nikt z panów recenzentów nie ma jaj aby napisać ta płyta to najdłuższe gówno roku gorsze niż ostatni Machine Head.

Therion za czasów chwały:

Obrazek

Obrazek
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#34

Vortex 6 lata temu

Do ciebie matko, sciagnałem tego trzypłytowego giganta co by to sobie w trasie posłuchać, myślę sobie, zawsze to lepsze niż radio ten Therion. Nawet tutaj można się pomylić....
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#35

Zsamot 6 lata temu

Nie ujechałem pierwszej płyty. Wygrali. Przez nokaut w pierwszej rundzie... ja nie wiem, co to ma być? Muzyka tła???W każdym razie Therion podarował mi kilkadziesiąt wolnych złotych, które mogę lepiej wydać. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#36

EdusPospolitus 3 lata temu

Jakoś trzeba zatrzeć poprzednią chujowizne więc Therion szykuje kolejną chujowizne, tzn. nową płytę na przyszły rok pt. "Leviathan"

Obrazek

1. The Leaf on the Oak of Far
2. Tuonela
3. Leviathan
4. Die Wellen der Zeit
5. Aži Dahāka
6. Eye of Algol
7. Nocturnal Light
8. Great Marquis of Hell
9. Psalm of Retribution
10. El Primer Sol
11. Ten Courts of Diyu
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#37

Pioniere 3 lata temu

Jak nie zaczną grać na powrót deathgrind, to nic im już nie pomoże.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#38

yog 3 lata temu

Coś skromna ilość utworów, choć może po 20 minut każdy. Szykuje się srogi okult w każdym razie, bo jest ich prawilna jedenastka.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#39

Nucleator 3 lata temu

Ja jebię, włączyłem kawałek i odpadłem po minucie. Trudno uwierzyć, że ta kapela nagrywała kiedyś ucinające łby songi pokroju The Return czy Morbid Reality...
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#40

Pogan696 3 lata temu

Therion od prawie dwudziestu lat nie nagrał nic wartościowego, także nie nie rozumiem zdziwienia/nadziei na coś lepszego? Najnowszy kawałek... to jest kurwa dramat...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#41

yog 3 lata temu

A i to pewnie ich najlepszy kawałek od czasów Lemuria / Sirius B.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#42

Pogan696 3 lata temu

yog pisze: A i to pewnie ich najlepszy kawałek od czasów Lemuria / Sirius B.
I tak, dość pobłażliwie potraktowałem wymiar czasowy, bo Lemuria i Syrius B to też, nie jest szczyt,... chyba, że dla ówczesnych licealistów goth?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#43

yog 3 lata temu

Dla nich istny raj zapewne, szczególnie Lemuria, bo sporo lepsza z tych dwóch była, jak pamiętam.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#44

Pogan696 3 lata temu

Therion miał zawsze chujowe strzały z żeńskimi wokalami i męskimi chórami. Zawsze mnie wkurwiały. Z resztą jak wszystko po Theli, które jakoś łykałem za gnoja.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4182
Rejestracja: 7 lata temu

#45

DiabelskiDom 3 lata temu

Akurat Sirius i Lemuria to ostatnie, co się da od nich w całości przesłuchać. Na Gothic Kaballah jakieś tam pojedyncze okej numery były ale od kolejnej, Sitry Ahry czy jakoś tak to już totalny upadek w gnojowisko.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#46

yog 3 lata temu

Nie zdobyłem się nigdy, żeby kabały posłuchać, a co dopiero kolejnych partytur.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4451
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#47

deathwhore 3 lata temu

Jak miałem lat 13 albo 14, to gość który uczył mnie grać na gitarze (stary był, chyba ze 28 lat miał) dał mi przegrywkę chyba Theli. Nigdy nie dałem rady przesłuchać tego napuszonego syfu. Dalszych nie sprawdzałem. Kilka lat później ogarnąłem te death metalowe.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#48

yog 3 lata temu

Najlepszą płytą Therion to był dla mnie nagrany tuż po Theli A'arab Zaraq - Lucid Dreaming, grają tam covery Scorpions i Running Wild. Na MA ocena: 5 reviews (avg. 39%) ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#49

Pioniere 3 lata temu

Dal mnie zdecydowanie Time Shall Tell
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#50

Pogan696 3 lata temu

yog pisze: Najlepszą płytą Therion to był dla mnie nagrany tuż po Theli A'arab Zaraq - Lucid Dreaming, grają tam covery Scorpions i Running Wild. Na MA ocena: 5 reviews (avg. 39%) ;)
Jak już idziemy w stronę TOP, to dla mnie Symphony Masses - Ho Drakon Ho Megas. Bieda produkcyjna, ale wymuskać tam można symfoniczny death, który nie wali kupą. Wszystko w optymalnych proporcjach. A'arab Zaraq Lucid Dreaming bardzo ciężko się słucha. Klawiorki jak z cRPG z lat 80'. Ryją beret. Theli lepsze ;).

Wróć do „Metalownia”