Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

Gojira

CzłowiekMłot 7 lata temu

Obrazek
Historia zespołu sięga 1996 r, kiedy to dwóch braci Duplantier założyło we francuskim Bordeaux death metalowy zespół o nazwie Godzilla. Pod tym szyldem zdołali wydać 4 demówki. W 2001 r. po odejściu ówczesnego basisty zmieniono nazwę na obecną, poprawną nazwę japońskiego potwora z głębin.

Ich muzyka stanowi wybuchową mieszankę technicznego death, groove i progresji. W ostatnich latach daje się zauważyć złagodzenie brzmienia zespołu, ale znając eksperymentalne zapędy Francuzów nic nie jest przesądzone.

Muzycy są także zaangażowani w działalność organizacji Sea Shepherd zajmującej się ochroną życia mórz i oceanów, czego artystyczny wydźwięk jest słyszalny na trzecim albumie.

W 2013 roku zostali laureatami Metal Hammer Golden Awards za wybitną dyspozycję koncertową.

Obrazek
Skład:
Jean-Michel Labadie - Bass (2001-present) ex-Godzilla
Mario Duplantier - Drums (2001-present) ex-Godzilla, ex-Alone and Tired, ex-Empalot
Christian Andreu - Guitars (2001-present) ex-Godzilla
Joe Duplantier - Vocals, Guitars (2001-present) ex-Godzilla, ex-Cavalera Conspiracy, ex-Empalot

Dyskografia:
2001 - Terra Incognita
2003 - Maciste all Infierno [EP]
2003 - Indians [single]
2003 - The Link
2004 - The Link Alive [video]
2004 - The Link Alive [live]
2005 - From Mars to Sirius
2006 - This Calling [split]
2008 - The Way of All Flesh
2011 - Of Blood and Salt [single]
2012 - End of Time [EP]
2012 - L'Enfant sauvage [single]
2012 - The Flesh Alive [video]
2012 - L'enfant sauvage
2012 - Explosia [single]
2013 - Born in Winter [single]
2013 - Gojira / Kvelertak Live [split]
2014 - Les enfants sauvages [live]
2014 - 2014 Tour Sampler [split]
2016 - Magma
2020 - Another World [single]
2021 - Born For One Thing [single]
2021 - Fortitude




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Gojira/18351
BC: https://listenable-records.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/GojiraMusic
YT: https://www.youtube.com/gojira
Ostatnio zmieniony 29 cze 2017, 23:14 przez CzłowiekMłot, łącznie zmieniany 1 raz.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!

Tagi:
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4206
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 7 lata temu

"From Mars To Sirius" to dla mnie najlepsze dokonanie tej załogi. Na żadnej płycie wcześniej ani potem nie ujęli tak zajebiście tego mixu progdeathu z chwytliwymi melodiami pod blastowe wygrzewy. Morbid Angel i Meshuggah w jednolitym monolicie. Niby najnowsza płyta, tak jak i pozostałe trzyma względnie dobry poziom, ale do tych kawałków nie chce się wracać tak jak do "Flying Whales", "Ocean Planet" czy "To Sirius".

Aha, do tego ostatniego mają zajebisty klip:

Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 7 lata temu

No ja w koncu po latach zaczynam sie pomalutku przekonywac, "Magma" spoko album, nie porwala mnie na strzepy, ale juz jakis punkt zaczepienia jest.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 7 lata temu

Bardzo sobie cenię tę kapelę. Miałem okazje obejrzeć ich na żywo w Warszawie i są niesamowici. Odegranie płyt - poziom perfekt.

Mój ulubiony krążek to L'ENFANT SAUVAGE, za sprawą bardzo dużego zróżnicowania poszczególnych utworów, gdzie każdy jest "hitem". Ale każdy album jest wart posiadania. Najnowszy trochę przegapiłem, przesłuchałem zbyt mało razy, ale nie ma mowy o zniżce formy.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Speedy
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu

Speedy 7 lata temu

Również miałem okazje zobaczyć na żywo na Capitol of Rock... i kurwa padłem na ryj z wrażenia naprawdę są zajebiści na żywo wcześniej tak średnio mi się podobało może 2 - 3 utwory utkwiły mi w pamięci i nic poza tym... wolę ich i tak na żywo niż z nagrania a jak mam słuchać płyciwa to tylko i wyłącznie Magma i utwór Silvera który jak dla mnie wymiata
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 7 lata temu

Podobne spostrzeżenia, na żywca robią taki klimacik, że ich kawałki dostają nowego życia, z płyt ciężko mi z nimi idzie, no ale jakiś przebłysk w postaci "Magmy" nastąpił, więc zobaczymy jak to tam dalej będzie się układało.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Speedy
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu

Speedy 7 lata temu

Wydaje się że chłopaki z Le France nie chcą się zapętlić w jednym... Coś czuję że jeszcze zaskoczą czy pozytywnie no cóż czas pokaże....
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Z serii: Pierdolenie - ulubione metale Joe Duplantiera:

Death – Human (1991)
Death – Symbolic (1995)
Machine Head – Burn My Eyes (1994)
Mastodon – Emperor of Sand (2017)
Metallica – Master of Puppets (1986)
Metallica – Ride the Lightning (1984)
Morbid Angel – Covenant (1993)
Morbid Angel – Domination (1995)
Rage Against the Machine – Rage Against the Machine (1992)
Sepultura – Chaos A.D. (1993)


Dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3981
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 6 lata temu

Nie wiem, po co to komu do życia potrzebne :P
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Ja też, ale na antyradio ludzie czytali takie bzdury, to se wklajam, co mi szkodzi :v i tak jedne z sensowniejszych artykułów tam :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 6 lata temu

Pioniere pisze:
6 lata temu
Nie wiem, po co to komu do życia potrzebne :P
Jak się zastanowić i wrzucić te jego ulubione płyty do jednego kociołka, to wyjdzie Godzilla. Pewnie tak powstają oryginalne rzeczy, ze się podpierdala co fajniejsze pomysły od czegoś, co już powstało lata wcześniej :D
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

dj zakrystian pisze:
6 lata temu
Pioniere pisze:
6 lata temu
Nie wiem, po co to komu do życia potrzebne :P
Jak się zastanowić i wrzucić te jego ulubione płyty do jednego kociołka, to wyjdzie Godzilla. Pewnie tak powstają oryginalne rzeczy, ze się podpierdala co fajniejsze pomysły od czegoś, co już powstało lata wcześniej :D
Myślę, że żaden szanujący się artysta nie będzie udawał, że jest inaczej. Chyba, że Quorthon :v No ale on podobno rzeczywiście nie słyszał Venom, tylko 2 pozostali członkowie mieszkali wtedy w UK i przemycili go sporo do pierwszych nagrań (ten szanowny pan co będzie Lords of Chaos kręcił, pierwszy perkusista Bathory i autor teledysku do Bewitched Candlemass to mówił).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Haghi
Master Of Puppets
Posty: 117
Rejestracja: 6 lata temu

Haghi 6 lata temu

"The link" bardzo lubię. Wracam do tej płyty często i gęsto aczkolwiek sama kapelą aż tak nie żyję :)
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 6 lata temu

Vortex pisze:
7 lata temu
No ja w koncu po latach zaczynam sie pomalutku przekonywac, "Magma" spoko album, nie porwala mnie na strzepy, ale juz jakis punkt zaczepienia jest.
"The Way Of All Flesh" - kolejny krok który mnie coraz bardziej przekonuje do kapeli, zaczynam łykać te ich połamańce.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Pierwszy raz w życiu tej całej Gojiry słucham i tak mnie się wydaje, że oni Morbid Angel muszą lubić, a z kolei na Illud to Morbid Angel ich lubił, ale nie umiał.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

'I' Morbid Angel a Gojira to lata przepasci.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4206
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 6 lata temu

Morbid Angel i Meshuggah ;)
Panzer Division Nightwish
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

DiabelskiDom pisze:
6 lata temu
Morbid Angel i Meshuggah ;)
Meshuggah inaczej liczy. Dokładniej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 6 lata temu

Gojira zagra na PolAndRock Festival czyli na starym woodstocku z nową nazwą. Jak dla mnie pięknie, chętnie obadam ich ponownie na żywca.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 876
Rejestracja: 6 lata temu

mork 6 lata temu

Vortex pisze:
6 lata temu
Gojira zagra na PolAndRock Festival czyli na starym woodstocku z nową nazwą. Jak dla mnie pięknie, chętnie obadam ich ponownie na żywca.
Nadal nie dam rady przeboleć nie samej zmiany, ale nazwy na którą zmienili. Jak działalność gospodarcza założona przez Pana Janusza, której jakość położenia kostki brukowej zachwala Norbi.

Co do samej Gojira to rewelacyjna kapela. Byłem na koncercie w Łodzi jak grali przed Slipknot. Żadnych wymyślnych dekoracji i fajerwerków na scenie, a robią takie show, że szczena odpada. Muzyka broni się sama. Basista tak wywija głową, że dziwię się, że jeszcze nie gra w kołnierzy ortopedycznym :)
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Nazwa festu niewątpliwie tragiczna. Dziw bierze, że nikt nie zaprotestował przeciwko takiemu kuriozum z głębokich lat 90. Dobrze, że na -ex się nie kończy.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 6 lata temu

Nazwa ma być prosta i łatwa do skojarzenia.

A koncertowo są rewelacyjni. Szczerze myślę, ze jeżeli dalej będą trzymali poziom, to będą kiedyś klasyką.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
MetalNews.pl
Posty: 29
Rejestracja: 5 lata temu

MetalNews.pl 5 lata temu

Koleżanka z redakcji była na tegorocznym Woodstocku, tudzież Pol'andRock Festivalu. Optymalisty propozycję możliwości wywiadu z Gojirą, żal nie było skorzystać. Dominika jest u nas od niedawna, a ten zespół jest jej jednym z najbardziej ulubionych, więc radości było co niemiara. Nie miała ona okazji na długą rozmowę, ale coś udało się podpytać. Rozmowa odbyła się z Mario Duplantierem, perkusistą zespołu. Zapraszam do przeczytania.
https://www.metalnews.pl - Portal muzyczny dla fanów rocka i metalu: wiadomości, recenzje, relacje, koncerty
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 5 lata temu

No mi niestety nie udało się na nich dotrzeć. Żałuje dość, aczkolwiek na szczęście już miałem okazje ich obejrzeć, choć nie ukrywam że na woodstockowej scenie kapele nabierają pełniejszego kształtu.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 876
Rejestracja: 6 lata temu

mork 5 lata temu

Widziałem ich po raz drugi i to co zrobili na Woodstock 2018 to można by wiersz napisać. Poezja. Świetna setlista.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 5 lata temu

Również widziałem ich na tym śmierdzącym feście. Ładnie zagrali, brzmienie było cacy, ale niestety zagrali moim zdaniem za dużo miękkich rzeczy z ostatniej płyty, ku uciesze nieogarniającej ambitniejszych utworów gawiedzi. Na wrocławskim stadionie było krócej, ale konkretniej. Co by jednak nie mówić nadal zasługują na miano czołowych przedstawicieli nowoczesnego metalu. Mario Duplantier to złoty perkusista.

Z "Magma" chyba już się nie polubimy i mam nadzieję, ze nie będą podążać dalej tą drogą. Nie spodziewałbym się powrotu do studyjnej formy z czasów "From Mars to Sirius", czy debiutu, ale myślę, że stać ich na wydanie czegoś równie dobrego jak przedostatnia płytka.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 3 lata temu



Nowy singiel Godzilli, podobno nowy album w planach.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 3 lata temu

Klasyczna, nowsza Gojira z ładnym wyciszeniem. Klip to taki industrialny Planet Caravan Pantery. ;-) Fajnie się ogląda, sympatyczny, bez nadęcia. Zobaczymy, a raczej posłuchamy, nowego. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 688
Rejestracja: 7 lata temu

Pogan696 3 lata temu

Niezłe. Widać, że nie zmiękli, ale "ściana" nadal ta sama. Lepsi od siebie już nie będą.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 3 lata temu

30 kwietnia wychodzi nowy album

Obrazek



Nowy kawałek lipa, na początku się zaczyna jak jakaś Sepultura z "Roots" :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 3 lata temu

Recykling dźwięków żywo przypominających pewien wybitny album pewnego brazylijskiego zespołu ;)
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 3 lata temu

W internetowym sklepiku Roadrunner Records pojawiło się sporo merchu, związanego z wydaniem "Fortitude". Płyta oczywiście dostępna będzie na CD i winylu, "placki" mają różne warianty kolorystyczne, czyli w dzisiejszych czasach standard. Oprócz tego w sklepiku koszulki, bluzy, patche i wiele nowości. Najbardziej chyba zabijają skarpetki z logo GOJIRA. Kto ciekaw i ma klika zbędnych dukatów, niech sobie do tego sklepiku zajrzy.

https://shop.roadrunnerrecords.co.uk/eu ... ojira.html
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 688
Rejestracja: 7 lata temu

Pogan696 3 lata temu

Wali plastikiem. Z muzyki zostało trzaskanie. Poczekam na pełniaka, ale rewolucji nie przewiduję, mimo, że pierwszy singiel nawet spoko. Nergal się jara, aż mu giry wykręca :).
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 3 lata temu

Oto i kolejny singiel zapowiadający krążek "Fortitude"!

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 688
Rejestracja: 7 lata temu

Pogan696 3 lata temu

Lepiej wchodzi od poprzedniego singla, ale czuje powstanie nowego nurtu. Vege Metal, Greta Metal? Jak się mylę to mnie poprawcie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Przecież oni od pięciuset lat śpiewają o eko.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 283
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

kyu 3 lata temu

Singiel mniej "plastikowy" w brzmieniu od poprzednich za to bardziej nużący.. Poczekam jednak na całą płytę.

Najbardziej ich lubiłem na From Mars to Sirius, ale nawet L'Enfant Sauvage katowałem dość mocno po premierze.

Pogan696 pisze:
3 lata temu
Lepiej wchodzi od poprzedniego singla, ale czuje powstanie nowego nurtu. Vege Metal, Greta Metal? Jak się mylę to mnie poprawcie.
Sepultura robiła Greta Metal zanim to było cool :D

Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 3 lata temu

No niestety, podobnie jak w przypadku Decapitated widać, że kapelom z pogranicza groove i death metalu szkodzą występy na Woodstocku. Mam cichą nadzieję, że jednak totalnej klapy nie będzie.

Dokładnie jak napisano. Oni od co najmniej debiutu przejawiali zainteresowanie tego typu tematami, a "From Mars to Sirius" to jeden wielki ekomanifest.

Roots lubię i szanuję, spoko inspiracją, szkoda, że powoli zapominają jak dobrym zespołem byli i zachciało im się szerszej publiki. Koncertowo wymiatają, choć tyle. Okładka ładna, nie jak poprzednim razem.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 688
Rejestracja: 7 lata temu

Pogan696 3 lata temu

Sepa na Roots nie waliła bezpośrednio ujęciami z drona i klepaniem prosto w ryj. Tam było pośrednie obcowanie z kulturą i naturą. Gojira brzmieniowo jest cacy, ale dla mnie jest zbyt bezpośrednio dzisiaj. Karma dla zielonych debili, niż dla naprawdę ogarniętych słuchaczy. Humbak, wyjec, ścięty kałczukowiec... ołkej... coś więcej? Greta Van Thunberg dla weganów.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 3 lata temu

Teksty o wielorybach spoko, nawet Narwale miał tam swój kawałek, jak sądzę, instrumentalny. Tamten album to jest sztos niesamowity - dla mnie dyszka. A lirycznie na pewno lepiej od Cavalery.

Poczytaj o Sea Shepherd, to nie taka sama zgraja co Greenpeace.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 688
Rejestracja: 7 lata temu

Pogan696 3 lata temu

Chodzi mi o to, że teraz lata się dronami i wydaje hajs na jachty, a Sepa wjeżdżała do plemion jak Cejrowski bez rasistowskich przywar. I to było Roots, teraz to Insta.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 3 lata temu

No czasów nie cofniesz.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 3 lata temu

Oby tylko bracia się nie pokłócili jak Max i Igor po wydaniu „ROOTS” 😁
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 3 lata temu

Gojira z nowym utworem „Into the Storm”

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 3 lata temu

Na razie nie jestem powalony, ale z nimi to jest tak, ze trzeba tym płytom dać czas. Ostatnio powróciłem do poprzedniej, dopiero drugi odsłuch mnie skutecznie wprowadził w klimat. Zatem może male obawy są, ale od czego jest spotifa, sprawdzę, może nie będzie potrzeby narzekania, bo jakby nie było- sama tematyka nie dobija się na muzyce. A mi jakoś milej słuchać tekstów z jakimś sensownym przesłaniem niż blubrów.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Schoolboy
Posty: 86
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Legnica

Schoolboy 3 lata temu

Wczoraj na imprezce ziomale ostro tym katowali ale ja nawet nie wiem o co w tym chodzi. Dla mnie granie kompletnie bezsensowne. Prawie nic z tego nie zapamiętałem. Raz grają mocniej, raz słodko. Facet albo drze ryjaka albo śpiewa niczym na jakimś festiwalu disco polo. Strasznie się tego słuchało.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 3 lata temu



Nowy kawałek. Pierwsze skojarzenia to "Earth Song" Jacksona i ostatnie poczynania Mastodon, wokale niegdysiejszej nadziei post sladżu teraz by tu pasowały. Dobrze, że darowali sobie klaskanie. Mimo wszystko mam nadzieję, że przebiją "Magmę", ale na jakiś mocniejszy ukłon w stronę płyt sprzed dekady bym nie liczył. Trudno, pomijając to co wyżej to nie jest źle. Inny zespół, inne czasy, NWO, propaganda. Sprzeda się.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 283
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

kyu 3 lata temu

Wpadła mi przypadkiem ostatnio taka owa recka nadchodzącego albumu, gdzie autor dość pragmatycznie napisał:

Gojira don’t play death metal anymore. That’s not an insult, it’s a fact. They’ve always had lofty ambitions for four regular, eco-friendly blokes from the French countryside, and each record since 2001’s initial burst, Terra Incognita, has hinted at something more.
(...)
It’s metal for the masses, and Gojira’s crowning achievement. If they aren’t playing arenas at the end of this album cycle, it’s probably your fault.


źródło:
https://www.loudersound.com/reviews/goj ... bum-review
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Widzę już krytycy namaścili Gojirę na drugą Metallicę, czyli chuja z tego będzie ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 3 lata temu







Dziwny zabieg kapeli, ale tym razem aż CZTERY nowe kawałki.

Edit: nie zauważyłem, że na dziś zapowiedziano premierę nowego albumu, zatem chyba idąc za nowymi trendami postawili na YouTube. Za parę h nowy teledysk.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!

Wróć do „Metalownia”