Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

Re: Slipknot

dj zakrystian 6 mies. temu

W sumie nie znam bardziej brutalnych płyt, które weszły do mainstreamu, jak debiut i Iowa. Debiut jest w zasadzie jeszcze bardziej grany na wkurwie, na Iowa dołożyli za to ciężaru i trochę death metalowych wpływów. W zasadzie do AHIG to było porządne granie. Potem już zbyt dużo radiowych melodyjek, choć te były już od vol 3, ale nie w takim stężeniu.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Tagi:
Awatar użytkownika
Odin Quincannon
Posty: 87
Rejestracja: 8 mies. temu

Odin Quincannon 6 mies. temu

dj zakrystian pisze:
6 mies. temu
W sumie nie znam bardziej brutalnych płyt, które weszły do mainstreamu, jak debiut i Iowa.
3 i 4 Pantery? Jednak nie podejmuje się wyrokować który materiał jest cięższy.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 6 mies. temu

Odin Quincannon pisze:
6 mies. temu
późny Beherit. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No, tylko akurat Beherit z techno nigdy nie miał nic wspólnego.
Awatar użytkownika
Odin Quincannon
Posty: 87
Rejestracja: 8 mies. temu

Odin Quincannon 6 mies. temu

No, tylko akurat Beherit z techno nigdy nie miał nic wspólnego.
Totalnie bez złośliwości. Wkleiłem tam 3 buźki, iloma ma zaznaczać baity, trolling, sarkazm? Czy pięć wystarczy czy dawać siedem dla pewności? Wyżej też jest taki duży jpeg z info, że to był bait. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 6 mies. temu

No przecież wiem że bez złośliwości, sarkazm i tak dalej.
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 592
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

TheAbhorrent 6 mies. temu

No jak, przecież na Iowa też są zaśpiewy... Nie w takiej skali jak później, ale też piknie śpiewa. Nie zmuszajcie mnie żebym tego słuchał, ale nie sądzę, że aż tak mi się popierdoliło :D Chociaż mogło.
Obrazek
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4207
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 6 mies. temu

No mnie też się nie chce odświeżać całości, ale pamiętam tylko ten My Plague z Residenta. Czyste były jeszcze na pewno w tym takim wolnym, Gently, ale to nie na zasadzie melodyjnego refreniku dla koncertowej tłuszczy. Może się mylę, rzucaj wyzwanie, słuchaj i udowodnij, że nie mam racji, haha :D
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1868
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 6 mies. temu

Czyste się w różnej formie (często nieco zachrypnięte, ale wciąż nie będące samym darciem ryja jak przez całe Disasterpiece czy The Heretic Anthem) pojawiają jeszcze w The Shape, Everything Ends, New Abortion, Left Behind, Metabolic czy Skin Ticket ;)
Ale takie typowo cukierkowe to jedynie we wskazanym powyżej My Plague. Dodatkowo w tej wersji pod Resident Evil jest to jeszcze ugrzecznione, bo ten sam kawałek na płycie jest ciut dłuższy z dłuższym fragmentem napierdalania.
Ale już takie zabiegi stosowane były przez nich przy okazji debiutu, bo tam singlowa wersja Wait and Bleed jest ugrzeczniona poprzez złagodzenie darcia się na zwrotkach.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Odin Quincannon
Posty: 87
Rejestracja: 8 mies. temu

Odin Quincannon 6 mies. temu

Tu się zgadzam z @Blind, serio ciężko uznać te wokale za cukierkowe.







My Plague, najbardziej lajtowy na albumie wokalnie.



BTW: Chyba pierwszy koncert Slipknot w Polsce, ale ręki sobie obciąć nie dam.



Osobiście, to był piękny dla mnie ten 2002 rok. Początek koncertów, piwerka. A w nim: Slipknot po Iowa, Ozzy, Slayer z Lombardo, Tool po Lateralus, Marduk z Legionem, Kreator po powrocie do thrashu, Satyricon, Nile, Saxon, Maiden, Opeth, Marduk w ciut ponad 12 miesięcy w Spodku 15 minut od domu. :mrgreen:
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 592
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

TheAbhorrent 6 mies. temu

Właśnie takie refreny jak ten w "Left Behind" powodują, że nie jestem w stanie tego zdzierżyć ;) Nie hejtuję, po prostu nie moja bajka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Odin Quincannon
Posty: 87
Rejestracja: 8 mies. temu

Odin Quincannon 6 mies. temu

Ponoć nowym pałkerem Slipknot został wokal/pałker Inhuman Condition. Mam nadzieję, że to nieprawda bo cenię ten band, a pytanie czy wtedy będzie mógł dzielić się obowiązkami. :mrgreen:

Źródło ploteczki:
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 5 mies. temu

A mnie z ostatnich materiałów najbardziej podchodzi singiel "Yen"! No kurwa niezła nutka! :twisted:
Awatar użytkownika
darnoksss
Master Of Reality
Posty: 215
Rejestracja: 7 mies. temu

darnoksss 5 mies. temu

Nieoficjalny debiut, Debiut i Iowa to płyty zajebiste absolutnie. Pierwsze dwie to dla mnie taki eksperymentalny hardcore/metalcore. Iowa wyraźnie skręca w stronę Death Metalu. Trójeczka to fajny album rockowo-metalowy z absolutnymi hitami w stylu Before I Forget, Duality albo The Blister Exists. All Hope Is Gone ma przebłyski ich geniuszu z poprzednich płyt w postaci Gematria (The Killing Name), tytułowego albo Gehenna, jednak w ogólnym rozrachunku jest to najwyżej niezła płyta. Reszty nie znam i szczerze mówiąc totalnie nie mam potrzeby tego sprawdzać bo po przysłowiowym "rzucaniu uchem" na single nie grzało mnie to wcale.

Generalnie moim zdaniem to nigdy nie był zespół stricte metalowy a już na pewno wymykał się tej całej łatce NU Metal (która jest strasznie debilna swoja drogą).
polki nie dawajcie polakom, dawajcie arabom
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 876
Rejestracja: 6 lata temu

mork 5 mies. temu

Mało już zostało Slipknota w Slipknocie. Jak ktoś chce szybko nadrobić polecam poniższy film:

It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 mies. temu

Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 mies. temu

Przez 2 sekundy było słychać korzenna death metalowe strzał... blasty.
Awatar użytkownika
javad
Posty: 16
Rejestracja: 4 mies. temu
Lokalizacja: 66400

javad 3 mies. temu

Przez ten wątek od wczoraj leci pierwsza płyta i nie mam zarzutów do niej. Musiała się mocno wbić w głowę lata temu skoro nadal pamiętam teksty. Więcej grzechów nie pamiętam, słuchało się niemieckiej Vivy i czytało Bravo z Empiku za 19pln, panowie mieli zdjęcia w złych maskach i byli ponumerowani #0-8. I zdecydowanie jestem osobą dla której Slipknot był furtką do czegoś więcej))). Obrazek
Awatar użytkownika
Wicih
Fallen Angel Of Doom
Posty: 307
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Łódź

Wicih 3 mies. temu

To jest obiektywnie bardzo dobry album, i nawet nie ma co go bronić nostalgią; mimo że fenomen zespołu w tamtych czasach jest na swój sposób zadziwiający
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1868
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 3 mies. temu

Wicih pisze:
3 mies. temu
To jest obiektywnie bardzo dobry album
Jest, jest. Jakiś czas temu słuchałem i cały czas klepie po japie.
Wicih pisze:
3 mies. temu
Fenomen zespołu w tamtych czasach jest na swój sposób zadziwiający
A czemu? Ten 1999 to właśnie był idealny czas na takie granie. Nu metalowi zostało wtedy jeszcze kilka lat do zgonu. Dwa lata wcześniej System of a Down wydał debiut i tam też pokręcone, momentami agresywne, lecz chwytliwe granie przeplatało się z dziwacznym wizerunkiem muzyków, co sprawiło, że się wybili.

Edit. Jednak rok wcześniej. Akurat SOAD mi nigdy nie przeszkadzał, ale sam z siebie raczej nie słucham. A za Slipknotem to się szalało w podstawówce i wczesnym gimnazjum. :)
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus miesiąc temu

Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 876
Rejestracja: 6 lata temu

mork miesiąc temu

Przywodzi na myśl ten cover:


Tutaj wykonanie live:
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1868
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 2 tyg. temu

Corey włożył maskę z czasów debiutu, bo świętują 25 lecie owego albumu. Na perkusji na 90% Eloy znany z długoletnich występów w Sepulturze, sądząc po sylwetce, "fryzurze" i specyficznym, energicznym stylu gry na perce, który go cechuje. Ponadto, dodawali niby jakieś widea na stronie internetowej i jakaś grupa, najwidoczniej, znudzonych programistów, doszła do konkluzji, że w kodzie znajdował się zapis "Eloy". Mnie już to nie grzeje. Ostatniego albumu do dziś nie przesłuchałem i pewnie nieprędko się to zmieni. 5 z 9 z oryginalnego składu jedynie pozostało, przy czym dwóch z czwórki nieobecnych już nie żyje, a Corey stał się wkurwiający w przestrzeni medialnej.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Wróć do „Metalownia”