Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6328
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Babymetal

Vexatus 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Babymetal to japoński zespół taneczno-wokalny (właściwie to taki japoński Girls Band), który łączy szeroko pojęty Heavy Metal z J-Pop, czyli japońską muzyką popularną. Skład zespołu tworzą Suzuka Nakamoto, Yui Mizuno i Moa Kikuchi - japońskie gwiazdeczki aidoru, które w momencie stworzenia/wymyślenia projektu (zespół Babymetal został od początku do końca wymyślony za biurkiem i jest częścią pewnej większej machiny :)) miały zdaje się nieco ponad 10 lat i nie wiedziały co to jest Heavy Metal. :)



Dla typowego metalucha (w dodatku zapewne niezbyt obeznanego z pewnymi aspektami japońskiej kultury) Babymetal zapewne będzie zupełnie niestrawny, ale sam lubię sobie czasem posłuchać np. skrajnie j-popowej Ueto Aya lub skrajnie skrajnej pod tym względem i specyficznej Kyary Pamyu Pamyu, więc tego typu projekty nie są dla mnie jakoś specjalnie zaskakujące i odpychające. :) A teraz zapraszam do wieszania psów na mnie i na samym projekcie. ;)

Po szczegóły odnośnie dyskografii zapraszam na: https://www.discogs.com/artist/3393348-Babymetal
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 876
Rejestracja: 6 lata temu

mork 6 lata temu

Doskonały przykład dlaczego nie powinno się zrzucać dwa razy bomby atomowej na ten sam kraj.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6328
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

mork pisze:
6 lata temu
Doskonały przykład dlaczego nie powinno się zrzucać dwa razy bomby atomowej na ten sam kraj.
Na nasz kraj jakoś nikt jeszcze bomby atomowej nie zrzucił, ale mam wrażenie, że osobników zasługujących na miano popromiennego mutanta w niektórych środowiskach (także artystycznych) nie brakuje...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4207
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 6 lata temu

Czy jeśli znam na pamięć refreny i czasem nucę kilka ich kawałków (Karate, Roads of Resistance) to bardzo źle ze mną?
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6328
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

^ Bardzo źle... Sugeruję następującą terapię: tydzień w ziemiance bez toalety w kaftanie bezpieczeństwa i z słuchawkami na uszach + randomowe wysrywy Raw Black Metal i Power Electronics w dowolnych proporcjach. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 6 lata temu

Wydaje ich ten sam label który wydawał płyty Naked City. Zabawne.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 6 lata temu

Nie kumam i nie czuję potrzeby, by starać się zakumać. Lubię słuchać dziwnych rzeczy, bo interesuje mnie zwiedzanie osobliwych odnóg ludzkiego umysłu, ale nie będę się przecież wczuwał w czyjś biznes plan.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1334
Rejestracja: 6 lata temu

Belzebóbr 6 lata temu

Chyba widziałem kiedyś Halforda i Jeffa Walkera jak coś tam o nich się wypowiadali, bo grali na jednym festiwalu, czy może nawet zagrali razem coś na scenie? Oo I się zastanawiałem czy to nie tak, że ich po prostu interesowało czy one mają cipki w poprzek, i czy golą. Tzn. tego pierwszego to zbytnio może nie interesowało, co nie?
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4207
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 6 lata temu

Ja tak patrzę na ten występ tych panienek z Halofrdem i mam wrażenie, że je to bardzo jara i świetnie się przy tym bawią ;) Może poznały metal od momentu powstania kapeli ale najwyraźniej im się spodobał.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 6 lata temu

Szanuję. Pomysł nawet ciekawy, z pewnością oryginalny. Jest w tym wszystko od melodeathu i power metalu, przez pop i folk na jakichś elektronicznych EDMowych czy nawet raperskich momentach kończąc.

Nie jest to do końca muzyka dla mnie, ale nie mam zamiaru z tego powodu hejtować. Z utworów nawet podobało mi się Karate i ten o jakiejś lisiej bogini Megitsune cze jakoś tak, reszta zbyt rubaszno-słodkawa. Główna wokalistka ma całkiem niezłe umiejętności wokalne.

A show całkiem ciekawe robią, tutaj przykład:



Wielu black metalowców mogłoby się uczyć :D Jakby to u nas puścili to byłaby afera jak z Gorgorothem. Współcześni black metalowcy chcieliby mieć tyle "jaj", ale boją się banowania ich koncertów :D
Belzebóbr pisze: Chyba widziałem kiedyś Halforda i Jeffa Walkera jak coś tam o nich się wypowiadali, bo grali na jednym festiwalu, czy może nawet zagrali razem coś na scenie? Oo I się zastanawiałem czy to nie tak, że ich po prostu interesowało czy one mają cipki w poprzek, i czy golą. Tzn. tego pierwszego to zbytnio może nie interesowało, co nie?
E tam, gość się dobrze bawi i one się dobrze bawią. Zresztą gdyby chciał sprawdzać ich narządy intymne to skończyłby w pierdlu :D
DiabelskiDom pisze: Może poznały metal od momentu powstania kapeli ale najwyraźniej im się spodobał.
Tak właśnie było. Gdzieś nawet w wywiadzie mówiły, że bały się metalu na początku, a teraz je to kręci. Choć wiadomo, pewnie pod publiczkę.
mork pisze: Doskonały przykład dlaczego nie powinno się zrzucać dwa razy bomby atomowej na ten sam kraj.
To akurat przesada, bo jest bardzo dużo dobrej muzyki z Japonii. Powiedziałbym że w ilości dobrej muzy biją Polskę na ryj. Niestety albo stety.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6328
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

pp3088 pisze:
6 lata temu
A show całkiem ciekawe robią, tutaj przykład:



Wielu black metalowców mogłoby się uczyć :D Jakby to u nas puścili to byłaby afera jak z Gorgorothem. Współcześni black metalowcy chcieliby mieć tyle "jaj", ale boją się banowania ich koncertów :D
No jak tak można? Ryszard Nowak i Krucjata Różańcowa są już w samolocie do Tokio... :)
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Metalownia”