Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

Entropia

#1

DiabelskiDom 5 lata temu

Obrazek
Oleśnicki przedstawiciel sceny... no właśnie, jakiej? Przez dłuższą chwilę chciałem ich zostawić w Blacku bo jednak na obydwu pełniakach są jego elementy, zwłaszcza na Ufonałcie ale jednak zbyt duży misz-masz ta ich twórczość. Debiutancka EPka "Chimera" to był trzecioligowy atmosferyczny sludge do którego w życiu nie chciałoby mi się wracać, ale wydany 3 lata później debiutancki "Vesper" rozwiewa wspomnienie poprzedniczki. Świetny kompozycyjnie miks black metalu z atmo-sludge, zupełnie inny od wielu zespołów, którym można przykleić powyższą etykietkę. No i potem, kolejne trzy lata później ukazuje się już bardzo mocno blackmetalowy "Ufonaut", jeszcze lepszy materiał niż debiutancki album. Tam blackowe kanonady przełamywane są przez wręcz progresywne pętle klawiszy i dziwaczne wokalizy i efekty. Oczywiście jest to hipsterskie spojrzenie na black metal, na pewno bliżej temu do Wilków W Sali Tronowej niż do Gorgorotha ale co z tego, skoro całość naprawdę mocno się broni? W tym roku nowy album, wedle opisu znowu zmieniają kierunek ale jeśli (a pewnie tak jest) nie stracili umiejętności pisania dobrych kawałków i opakowywania ich w przemyślane aranże to może być z tego ciekawa rzecz.

Skład:
Marek Ceńkar - Bass, Vocals (2007-present)
Patryk Budzowski - Drums (2007-present) Maze
Damian Dudek - Keyboards (2007-present)
Michał Dziedzic - Vocals, Guitars, Samples (2007-present)
Kuba Cołta - Guitars (2014-present) Maze, Moonlit, ex-Darklight
▼ Byli muzycy
Michał Duda - Guitars (2007-2014)
Dyskografia:
2009 - Let's Leave Before This Place Thaws [demo]
2010 - Chimera [EP]
2013 - Vesper
2016 - Ufonaut
2018 - Vacuum




MA: https://www.metal-archives.com/bands/En ... 3540360273
BC: https://entropia.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 5 lata temu

Ten Vesper słyszałem i tak o średnio - bez przypału, bez ochów. Na koncert jakoś nie dotarłem do środka, nim się uwinęli z setem, strasznie zza ściany nie brzmiało ;) Troszkę mnie takie klimatoszenie przynudza generalnie, może dlatego i Entropia jakoś umiarkowany entuzjazm co najwyżej wzbudza?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#3

DiabelskiDom 5 lata temu

No to "Ufonaut" już o wiele żywszy, tam black metal dominuje zdecydowanie, fajnie, nowocześnie ustawiony.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#4

Zsamot 5 lata temu

Obie produkcje cholernie dobre , czekam na następny album. ;) Koncertowo też na plus.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 5 lata temu

Nowy album - Vacuum - we wrześniu nakładem Arachnophobia Records. Pierwszy singiel, Astral:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#6

Zsamot 5 lata temu

Zapodałem sobie Ufonaut... Uwielbiam te nagłe monumentalne fragmenty, pozostają w pamięci na długo. Wokalnie może nie jest za wybitnie, ale perfekcyjnie równa sekcja wszystko ładnie prowadzi.

No i te zmiany temp, poprzez rwane, a płynne. Nieoczywista płyta, z brzmieniem, do którego można już się "przyzwyczaić" od dawna na polskich płytach. A zatem- nie jest to kopia żadnego konkretnego tytułu, ale słychać Kriegsmachine czy Mgły mógłbym tu wskazać na kraj pochodzenia. Nawet jeśli korzenie mają zdecydowanie inne.

Nienachalne klawisze, zimne jak cholera...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Lis 5 lata temu

Dobra ta nowa, chyba czas przeprosić się z poprzednią.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#8

Belzebóbr 5 lata temu

Bogactwo dźwięków na Vacuum sieka mózg, kolesie postawili sobie za cel chyba nagrać transowy benchmark dla sprzętu audio. Dla relaksu należy tego słuchać tylko w jakimś ciepłym analogowym wydaniu, pozwolić dźwiękom rozejść się w powietrzu. Po podaniu sobie do ucha przez multi armatury tnące dźwięk na poszczególne składowe czuję się jak po godzinnym wykładzie po niemiecku o pilotowaniu helikoptera, warstwa dźwięku na warstwie, mikro detale cykające raz w jednym raz w drugim uchu, dużo mikro dźwięków z górnych rejestrów, wsłuchując się dokładnie w to wszystko ocipieć można. Muszę sobie przypomnieć Ufonaut, bo przecież tam bogactwo dźwięków też mnie zachwycało, ale jednak pamiętam Ufonaut jako bardziej połamane matematyczne brzmienie znacznie mniej transowo-bujające niż tu.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 5 lata temu

Może mini-traska z Oranssi Pazuzu i kąpiele dźwiękowe jej towarzyszące zrobiły swoje ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#10

Belzebóbr 5 lata temu

No trafiłeś w sedno, bez dwóch zdań jest tu fascynacja Oranssi Pazuzu, tylko w mniej psychodeliczno-diabelskim wydaniu.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#11

Wędrowycz 5 lata temu

No to mnie zaciekawiliście, bo choć już w kolejce na odsłuch czeka nowa Entropia, to skojarzenie z Oranssi Pazuzu narobiło mi jeszcze większego smaka.
Odium Humani Generis
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#12

Lis 5 lata temu

Post-black metalowe ramy wypełnione po brzegi krautrockiem/space rockiem i psytrance'ami. Dobre połączenie.
GHC
Posty: 54
Rejestracja: 6 lata temu

#13

GHC 5 lata temu

Gdzieś widziałem opinię, że nowy album brzmi jakby wspomniani przez was OP otworzyli swing club - myślę, że trafne stwierdzenie ;)

Jakoś nie rozumiałem do tej pory fenomenu tego zespołu, debiut przesłuchałem parę razy ale już nic z niego nie pamiętam. Drugi album dostałem w gratisie i do tej pory leży w folii, raz przesłuchałem na YT bodajże - nie ruszyło mnie. Vacuum natomiast kupił mnie od pierwszego odsłuchu, świetne połączenia dźwięków, jedna z ciekawszych propozycji w naszym metalu w tym roku. Może dzięki temu wrócę też do starszych wydawnictw...?
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#14

DiabelskiDom 5 lata temu

Post-blacki wymieszane z kosmosem i psychodelią Hawkwind, transowe, zapętlające ale jednocześnie bardzo przystępne. Ta płyta w ogóle nie jest trudna w odbiorze, za to na pewno jest strasznie bogata aranżacyjnie. Chociaż co płytę grają inaczej, to ja słyszę, że każdy kolejny album naturalnie wynika z poprzedniego. Tak czy inaczej słucha się jej bardzo dobrze i zdecydowanie jest to najlepszy materiał zespołu.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#15

Szajtan rok temu

17 marca 2023 premiera nowego albumu Total.
Obrazek
Tracklisting:
1. Retox
2. Mania
3. Orbit
4. Total
5. Final
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#16

Zsamot rok temu

Ale ten czas leci. Nowy album, fajna trasa. I to fajny skład: bo to wspólna trasa Sunnata, Entropia i Mord'A'StigmataO ironio, Mord'a rzeczywiście idealnie teraz tam będzie pasować. I... zanudzać nowym albumem.
Jest Poznań, zatem jest dobrze.

https://www.rockmetal.pl/wiesci.html?ne ... a_w_trasie
19.01.2023 - Warszawa, "Hydrozagadka"
20.01.2023 - Gdańsk, "Drizzly Grizzly"
21.01.2023 - Poznań, "U Bazyla"
9.02.2023 - Wrocław, "Akademia"
10.02.2023 - Kraków, "Hype Park"
11.02.2023 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
12.02.2023 - Łódź, "Wooltura"
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#17

Szajtan rok temu

Pierwsza zajawka Total.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 131
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#18

edi_gein rok temu

I`m so happy!!!!!!!!!!
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#19

Zsamot rok temu

Dunaj puścił ten kawałek. Zaczekam na całość. Do płyty daleko jeszcze. Ale ładna trasa się szykuje. Jest na co czekać.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#20

Szajtan rok temu

Entropia zaprezentowała Final, drugi singiel ze swojej nadchodzącej płyty "Total"
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#21

Lis rok temu

Nie chce mi się sprawdzać tych numerów, poczekam na całą płytę. Trochę hype się zrobił na Entropie gdy zaczęli eksperymentować z różnymi stylami, a ja ciągle uważam że Vesper to najlepsza ich płyta.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#22

DiabelskiDom rok temu

Ja uważam, że jednak Vacuum rozbiła bank, chociaż Wieczór także bardzo lubię. Najbardziej postmetalowy i najmniej blackowy ale ma świetną atmosferę. Fajne jest to, że na każdym materiale brzmią inaczej, chociaż ciągle w swoim stylu.
Panzer Division Nightwish
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#23

Lis rok temu

Vesper wyszła jak był taki bum na łączenie Isis z black metalem (zresztą to chyba w ogóle trochę karierowicze), Altar Of Plagues itp wiadomo, i uważam że to jedna z najlepszych płyt jaka na tej fali powstała.
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1091
Rejestracja: 5 lata temu

#24

Derelict rok temu

Kiedyś się mocno napaliłem na Entropię, bo to ponoć miał być taki psy black metal, coś za czym rozglądałem się od dawna. Sprawdziłem Vacuum i niestety nie spełniło oczekiwań. Te nowe utwory również nie robią wrażenia.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#25

Szajtan rok temu

Cieszy mnie to, że Entropia ciągle poszukuje. Oczekujcie więc nowego otwarcia na płycie „Total”.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#26

Zsamot rok temu

Nowa płyta- zgodnie z oczekiwaniami- bardzo ciekawa pozycja. Czy lepsza? Na pewno nie. Ale warto poznać.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#27

Vortex rok temu

Nie znałem. Nówkę obadałem i to dla mnie przerost formy nad treścią, jak to mawiał klasyk. Oczywiście słychać kombinowanie. Nie porwało.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#28

Zsamot rok temu

Bo i nie ma co porwać. Poprzednią obadaj. Będzie stanowczo lepiej.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Metalownia”