Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Hunter

Vortex 7 lata temu

Obrazek
wikipedia pisze:Hunter - polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. Powstał w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Formacji przewodzi Grzegorczyk, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu. Muzyk pełni także funkcję autora tekstów i głównego kompozytora. Skład Huntera tworzą ponadto: gitarzysta Piotr „Pit” Kędzierzawski, skrzypek Michał „Jelonek” Jelonek, basista Konrad „Saimon” Karchut oraz perkusiści Dariusz „Daray” Brzozowski i Arkadiusz „Letki” Letkiewicz.

Przez znaczny okres działalność zespołu była skupiona w artystycznym podziemiu. Szerszy rozgłos grupa zyskała już za sprawą wydanego w 1995 roku debiutanckiego albumu Requiem, który był promowany m.in. w programach Telewizji Polskiej „Luz” i „Clipol”. Długi okres poprzedzający wydanie drugiej płyty przyczynił się do nieznacznego załamania popularności zespołu. Jednakże wydana w 2003 roku płyta pt. Medeis przysporzyła Hunterowi nowych fanów. Natomiast pochodzące z albumu piosenki, „Kiedy umieram” i „Fallen” były emitowane okazjonalnie m.in. przez stację telewizyjną VIVA Polska. W latach późniejszych pewną, aczkolwiek ogólnopolską popularność Hunter zyskał za sprawą utworu „Pomiędzy niebem a piekłem”, pochodzącego z wydanego w 2005 roku albumu T.E.L.I.... Był, to także pierwszy przebój radiowy zespołu, notowany m.in. na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Do 2011 roku grupa wydała cztery odmienne stylistycznie albumy studyjne oraz szereg pomniejszych wydawnictw pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Formacja dwukrotnie otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Była także wielokrotnie wyróżniona w plebiscytach branżowych czasopism Gitara i Bas, Teraz Rock i Magazyn Gitarzysta. W latach 2004-2009 zespół był gospodarzem festiwalu muzyki heavymetalowej Hunter Fest.
Skład:
Drak - Guitars, Vocals (lead) (1985-present) ex-Acid Drinkers
Saimon - Bass (1999-present) ex-Vader
Pit - Guitar, Vocals (backing) (1999-present) ex-Epidemia, ex-The Beat
Jelonek - Violin, Vocals (backing) (2002-present) Jelonek, ex-Ankh
Daray - Drums (2009-present) Black River, Breathing Hell, Dante, Masachist, Subterfuge, Symbolical, Vesania, Yliaster, Dimmu Borgir (live), ex-Neolithic, ex-Pyorrhoea, ex-Vader, ex-Armagedon (live), ex-Azarath (live), ex-Insidious Disease (live), ex-Nerve (live), ex-Sunwheel (live), ex-Crionics (live), ex-Prônd
Letki - Percussion (2012-present), Vocals (additional) (2012-present)
▼ Byli muzycy
Marek "Mariasz" Dyba - Drums
Mirosław "Walker" Szymańczak - Guitars ex-Fighter, ex-Jony Walker, ex-Neolithic
Janusz Enerlich - Bass (1985-1988)
Grzegorz "Brooz" Sławiński - Drums (1985-2008, 2010, 2011)
Robert "Mooha" Ropiak - Guitars (1985-1992, 1996-1999)
Marek "Kosa/Carlos" Kosakowski - Bass (1988-1992)
Michał Grzymysławski - Vocals (1989)
Cezary Studnia - Vocals (lead) (1989-1990)
Tomek "Fester" Golijaszewski - Bass (1992-1999, 2002)
▼ Muzycy koncertowi
Andrzej "Aka" Karp - Bass, Keyboards, Vocals (additional) ex-Jelonek (live)
Paweł "Żaba" Żełobowski - Conga (2003-2004)
Marek "Musik" Musik - Conga (2003-2004)
Doc - Drums (2005) (R.I.P. 2005) ex-Moon, ex-Slashing Death, ex-Vader, ex-Dies Irae, ex-Unborn, ex-Yattering (live), ex-Atrocious Filth, ex-Deadbambi, ex-Dyktator, ex-Overdub Trio, ex-Skandal, ex-Sweet Noise
Tomasz Kasprzyk - Violin (2012, 2013), Bass (2018)
Maciej "Ślimak" Starosta - Drums (2018) Acid Drinkers, Flapjack, Arka Noego, SIQ, ex-2Tm2,3, ex-Houk
Dyskografia:
1995 - Requiem
2001 - Live [live]
2003 - Medeis
2003 - Fallen [single]
2004 - Przystanek Woodstock [video]
2005 - T.E.L.I...
2006 - HolyWood [video]
2009 - Hellwood
2011 - XXV Lat Później [live]
2011 - XXV Lat Później [video]
2012 - Królestwo
2013 - Imperium
2016 - Niewolność
2019 - Arachne

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Hunter/6399
Wikipedia (pl): https://pl.wikipedia.org/wiki/Hunter
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu

Bartz Blaue Reiter 7 lata temu

Nie czaję fenomenu tej kapeli. Nudne to i kiepskie. Kiedyś będąc knypem małym lubiłem posłuchać poszczególnych kawałków jak "Kiedy umieram" czy "Labirynt Fauna" ale później zobaczyłem, że istnieje krocie zespołów, które grają o wiele lepiej. Może to się podobać najebanej gawiedzi na woodstocku czy innych biedafestach gdzie grają na jednej scenie występują: Frontside, Totem, Jelonek i 230 Volt". Podobno to jest muzyka z przesłaniem ale w to się już nie wdaję do nie czuję się na siłach, ale teksty typu:

"Czekajonc na lot do nieba
zbierajonc okruchy chleba
to kamienie na dnie
to ich krzyk"

Nie mogę inaczej ;)
nie wiem
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 7 lata temu

W sumie powiem, że nie znam nikogo kto by ich namiętnie słuchał, więc nie wiem o jakim fenomenie tutaj można mówić ;) Ja mam podobnie, kilka kawałków które można posłuchać i to wszystko. Np. z nowego albumu ani jeden mi się nie spodobał, kilka fajnych riffów i na tym się to kończy. Warstwa tekstowa stanowi dla mnie zazwyczaj drugi plan, zawsze staram skupić się przede wszystkim na instrumentach, bo te od wokaliz i tekstów po prostu mnie bardziej jarają, ale czasami faktycznie już takie bajeczki lecą od Huntera, że grymas bólu samoistnie pojawia się na twarzy.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu

Bartz Blaue Reiter 7 lata temu

Vortex pisze:W sumie powiem, że nie znam nikogo kto by ich namiętnie słuchał, więc nie wiem o jakim fenomenie tutaj można mówić ;)
Ja też nie znam ale:

"Formacja dwukrotnie otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Była także wielokrotnie wyróżniona w plebiscytach branżowych czasopism Gitara i Bas, Teraz Rock i Magazyn Gitarzysta. W latach 2004-2009 zespół był gospodarzem festiwalu muzyki heavymetalowej Hunter Fest."

Czyli ktoś tego słucha i to nie jest małe grono.
nie wiem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3780
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 7 lata temu

Bardzo ich lubiłem na etapie Requiem. Medeis nie był zły, miał fajne kawałki i koncerty były udane. Ale potem polecieli ostro i po TELI zaczął się taki okres nudnawego grania. A same koncerty nabrały jakieś groteski. Za mało w tym metal;u, za dużo efekciarstwa.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2698
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 7 lata temu

Requiem to był bardzo fajny thrashowy album, taka polska odpowiedz na Metallicę z połowy lat 80-tych. Pózniejsze Medeis i TELI też uszło posłuchać, na pewno było to jakoś oryginalne na naszym poletku metalowym, po tej płycie to już meczenie buły.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3780
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 7 lata temu

Otóż to, brak pomysłów. Ewidentny problem z targetem, czy grać metal czy robić cepelię?
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 7 lata temu

Bartz Blaue Reiter pisze:
Vortex pisze:W sumie powiem, że nie znam nikogo kto by ich namiętnie słuchał, więc nie wiem o jakim fenomenie tutaj można mówić ;)
Czyli ktoś tego słucha i to nie jest małe grono.
Fakt jest taki, że daty tych nagród zgrywają się z latami ich największej popularności, ale wiadomo jak coś jest nagłaśniane w mediach zyskuje niemal natychmiast sporą grupę zwolenników. Jeżeli odniesiemy się do kilku ostatnich lat, to czy ktoś gdzieś coś poważniejszego o Hunterze słyszał? Nawet nie wiem czy Hunterfest jeszcze się odbywa, bo po prostu się tym nie interesuję, a środki masowego przekazu jakoś nie informują o takich wydarzeniach. Idąc dalej tym tropem, pytanie jest takie czy wszyscy ci którzy "nabili im tyle punkcików" w tych wszystkich zestawieniach nadal określają się ich fanami. Mam wrażenie, że ich fani to spora grupa sezonowców, albo faktycznie mieszkam w małej dziurze i Huntera nikt nie lubi ;)
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu

Bartz Blaue Reiter 7 lata temu

Vortex pisze: Nawet nie wiem czy Hunterfest jeszcze się odbywa,
To ja tylko sprostuję, że Hunterfest nie odbywa się już od paru lat. Mieli duży blamaż w 2009 bo nie dopilnowali wypłat dla muzyków. Chyba nawet Epica powiedziała w oświadczeniu, że "nie da się ruchać w dupę". Tiamat chyba też się wtedy wykruszył.
nie wiem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog 7 lata temu

Mogę powiedzieć od innej strony nieco jak to sprawa wygląda z Hunterem. Otóż sęk w ich popularności (a ona jest, bo na koncerty przychodzą ludzie i dobrze się bawią) tkwi moim zdaniem w tym, że Drak to bardzo miły koleś (choć teksty miewa grafomańskie dość często) i bardzo się angażuje w promocję swojej kapeli. Zawsze osobiście pisał jak jakiś teledysk nowy mieli czy coś tam innego i w sumie głupio było nic o tym nie napisać ostatecznie, bo spoczko z niego ziomeczek do pogadania. Zresztą miałem też okazję poznać Jelonka to równie przyjemny typek, ten to się nawet przedstawił pierwszy kulturalnie ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 7 lata temu

No i ok, niech się im powodzi, żaden hejt z mojej strony w nich wycelowany nie jest, bo jak wspominałem wyżej kilka kawałków lubię, a że popularność cały czas mają to też mnie ni cieszy, ni ziębi, więc powodzenia dla Draka i ekipy w takim bądź razie :)
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3780
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 7 lata temu

Otóż to. Ja podziwiam, gdy ktoś odnosi sukces swoją pracą, w dodatku mało perspektywiczną w tym kraju. Ale po T.E.L.I. brakuje mi w tym graniu jakiegoś pomysłu, jakiegoś przypieprzenia. Wszystko się zlewa i jest jednowymiarowe.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1853
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 7 lata temu

Zsamot pisze:Otóż to. Ja podziwiam, gdy ktoś odnosi sukces swoją pracą, w dodatku mało perspektywiczną w tym kraju. Ale po T.E.L.I. brakuje mi w tym graniu jakiegoś pomysłu, jakiegoś przypieprzenia. Wszystko się zlewa i jest jednowymiarowe.
Ja bym jeszcze tutaj dorzucił "HellWood" bo to była swego czasu ostatnia słuchalna płyta. To co nagrywają od kilku lat to rzadka sraka, którą raczą się wojownicy z gimnazjum, będący w przekonaniu o obcowaniu z czymś epickim.

Zresztą, ten zespół nigdy genialny nie był, miał parę przebłysków, ale to wszystko to szkoda ryja raczej strzępić.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3780
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 7 lata temu

Requiem był czymś wyjątkowym, dobra płytą thrashowa, szkoda, że nie poszli za ciosem, że tyle lat trwało wszystko.

Na chwilę obecną nawet nie mam ochoty na ich koncert. Trochę szkoda, ale trudno. Sentyment pozostanie do starych nagrań.

Nt. targetu, czy też fanów nie wypowiadam się. Ale sam pryzmat wielu nie powinien deprecjonować.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Speedy
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu

Speedy 7 lata temu

Powiem krótko byłem na koncercie i byli zajebiści fajnie się bawiłem i buty pogubiłem w młynie .... oczywiście przy starych nagraniach teraz to nie wiem czy bym się spocił w tłumie nowymi kawałkami nie robią jakiegoś specjalnego wrażenia.... :? :?
Awatar użytkownika
voodoo5522
Posty: 9
Rejestracja: 6 lata temu

voodoo5522 6 lata temu

Byłem na koncercie jakoś po premierze "NieWolnOści". Mimo przewagi utworów lżejszych, świetnie się bawiłem. Fajnie, że wrócili do grania numerów takich jak np. Mirror of War.
"Do not go gentle into that good night"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3780
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 6 lata temu

Super, zwłaszcza, że niestety nowsze albumy mam wrażenie, że za szybko wychodziły. Te kompozycje stały się nijakie. Cyrk na scenie przesłonił muzę, coś, co było akcentem na Medeis, teraz stało się głównym momentem...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Ale - o ile wiem - ci co idą już na ten koncert Huntera, płacą za bilet itp. to są raczej bardzo zadowoleni. Kapela w swojej konwencji połączenia hard rocka, heavy metalu i grafomańskiej alternatywy nie ma w naszym kraju zdaje się konkurenta. A Drak z Jelonkiem, jak chyba już pisałem, super mili kolesie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3780
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 6 lata temu

Tak, osobiście nic do nich nie mam. Ale za wiele tam tego zadęcia, jakiegoś teatralnego zadęcia, a za mało treści.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Nowa płyta nadchodzi!!!

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 5 lata temu

Mogli wybrać jakiś lepszy utwór na teledysk, a nie coś co brzmi jak intro. Póki co nuda straszna.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

mork 5 lata temu

Hunter zawsze był dla mnie pompatyczny, niemal karykaturalny. Słusznie, niesłusznie - od zawsze omijałem.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

EdusPospolitus 5 lata temu

Kolejne nowe wideło od hunterowców.



No cóż ten kawałek również mi nie podpasował jak poprzedni.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 5 lata temu

Będzie płyta to przesłucham z ciekawości, teraz szkoda czasu na te pojedyńcze teledyski.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 5 lata temu

Odsłuch nowego albumu nic nie zmienił w moim stosunku do kapeli......
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Ten znakomity zespół nagrał podobno utwór mający towarzyszyć polskiej premierze gry Doom Eternal. Jego wyszukany tytuł to kArmageDoom. Wspaniały pomysł, ażeby miękki Hunter promował bodaj najbardziej metalową grę na rynku.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4454
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 4 lata temu

Ej, Drak dalej do Ciebie pisze, że coś nowego nagrali? Może to jakieś głębsze uczucie?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3780
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Ten znakomity zespół nagrał podobno utwór mający towarzyszyć polskiej premierze gry Doom Eternal. Jego wyszukany tytuł to kArmageDoom. Wspaniały pomysł, ażeby miękki Hunter promował bodaj najbardziej metalową grę na rynku.
Takie są wymogi rynku. W grę i tak nie zamierzam grać, a promocja dla kapeli? Fajnie. Mimo, ze obecne oblicze muzyczne i sama prezencja, są dalekie od moich "oczekiwań".
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

@defciu nie rozmawiałem z Drakiem odkąd zajmuję się wyłącznie poważnym metalem ;)

@Zsamot, wymogi rynku wymogami, ale zwyczajnie Hunter do tej gry nie pasuje totalnie, tam soundtrack jest 30 razy cięższy od Huntera (przynajmniej w pierwszej części rebootu Dooma był, ale zebrał dziesiątki nagród, więc wątpię, by go zmiękczali w nowej).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 4 lata temu

EdusPospolitus pisze:
5 lata temu
Kolejne nowe wideło od hunterowców.



No cóż ten kawałek również mi nie podpasował jak poprzedni.
Dawno nie przeklinałem(wczoraj) więc powiem tylko: o kurwa xD a wszedłem bo chciałem zobaczyć to:



Fragment tekstu:
Pokłon MARSylianie!
Kapelusze w dół!
W Niebieskim Rydwanie wjeżdża Anioł z true..
.. metalowym graniem!

Tak więc @yog nie pierdol, to prawdziwy metal a nie jakieś garłotłuki z potworem ciasteczkowym na wokalu.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
voodoo5522
Posty: 9
Rejestracja: 6 lata temu

voodoo5522 4 lata temu

pp3088 pisze:
4 lata temu
EdusPospolitus pisze:
5 lata temu
Kolejne nowe wideło od hunterowców.



No cóż ten kawałek również mi nie podpasował jak poprzedni.
Dawno nie przeklinałem(wczoraj) więc powiem tylko: o kurwa xD a wszedłem bo chciałem zobaczyć to:



Fragment tekstu:
Pokłon MARSylianie!
Kapelusze w dół!
W Niebieskim Rydwanie wjeżdża Anioł z true..
.. metalowym graniem!

Tak więc @yog nie pierdol, to prawdziwy metal a nie jakieś garłotłuki z potworem ciasteczkowym na wokalu.



No ja jestem osobiście wkurwiony, bo przez ten track teraz wszedzie na Huntera wzmożone zostało wylewanie wiadra pomyj. No trudno. Chęć sięgania do szerszego targetu wymaga pewnych działań. Dla mnie jako wieloletniego fana Huntera, czego się nie wstydze jest to po prostu słabe. Choć ten riff... lepszy niż większość Arachne.
"Do not go gentle into that good night"
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1853
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 4 lata temu

Jak byłem w podstawówce i gimnazjum (to wcale tak dawno nie było!) to kilka razy widziałem Huntera na żywo. Koncertowo to jest pełen profesjonalizm. Jak ktoś jest niedzielnym słuchaczem muzyki metalowej to ma prawo się mu to podobać. Mam wrażenie, że po prostu im głębiej się brnie w metal, tym bardziej się zauważa, że Hunter to wcale nie jest taki super zespół. Owszem, mają kilka utworów, których jestem w stanie posłuchać. Mieli talent do pisania chwytliwych piosenek, ale one, a zwłaszcza te nowsze, tekstowo są nacechowane totalną grafomanią. Grafomanią do tego stopnia, że tam się nie chce szukać drugiego dna, bo dostaje się na oczy i uszy taką dawkę zażenowania, że pojawić może się gęsia skórka. Do tego dochodzi wkurwiający Jelonek, przerost formy nad treścią i no niestety, ale można to spłukać w toalecie. Szkoda, bo dawno temu mieli zadatki na dobrą muzyką i mogli coś znaczyć, ale woleli uderzyć w niedzielno-młodzieżowy target i skończyło się jak skończyło. Podziwiam jednak Draka za wytrwałość, bo jednak kupa lat grania i historii. Niezawsze łatwej historii zapewne.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17533
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Oj tam, oj tam @Blind, a może to Ty mówisz bredząc trzy po trzy, a nie Hunter! ;)

Przy okazji - ten nowy Doom jakiś trochę bardziej kolorowy, to może i nie bez przyczyny taki akurat wybór.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4454
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 4 lata temu

To musi być uczucie szczere.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2976
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 4 lata temu

pp3088 pisze:
4 lata temu

W Niebieskim Rydwanie wjeżdża Anioł z true..
.. metalowym graniem!
Make my day :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

Pogan696 3 lata temu

Do T.E.L.I.... :). Jeden z największych upadków na scenie. Teatralne biadolenie, ze straszną manierą wokalną. Kawałek do DOOM,... ja jebie.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3780
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 3 lata temu

Blind pisze:
4 lata temu
Jak byłem w podstawówce i gimnazjum (to wcale tak dawno nie było!) to kilka razy widziałem Huntera na żywo. Koncertowo to jest pełen profesjonalizm. Jak ktoś jest niedzielnym słuchaczem muzyki metalowej to ma prawo się mu to podobać. Mam wrażenie, że po prostu im głębiej się brnie w metal, tym bardziej się zauważa, że Hunter to wcale nie jest taki super zespół. Owszem, mają kilka utworów, których jestem w stanie posłuchać. Mieli talent do pisania chwytliwych piosenek, ale one, a zwłaszcza te nowsze, tekstowo są nacechowane totalną grafomanią. Grafomanią do tego stopnia, że tam się nie chce szukać drugiego dna, bo dostaje się na oczy i uszy taką dawkę zażenowania, że pojawić może się gęsia skórka. Do tego dochodzi wkurwiający Jelonek, przerost formy nad treścią i no niestety, ale można to spłukać w toalecie. Szkoda, bo dawno temu mieli zadatki na dobrą muzyką i mogli coś znaczyć, ale woleli uderzyć w niedzielno-młodzieżowy target i skończyło się jak skończyło. Podziwiam jednak Draka za wytrwałość, bo jednak kupa lat grania i historii. Niezawsze łatwej historii zapewne.
Niestety. Tam zabrakło kogoś, kto by im powiedział, wszystko ok, ale te całą błazenadę wyjebujemy i gramy. Po prostu gramy. Teksty to już byłby następny etap. ;-) Weteranami są, tak. Taki Medeis czy przede wszystkim poprzedniczka do dziś się broni. Niemniej popełnili ten sam błąd, co Acid. Zdystansowali się od sceny na rzecz swej zamkniętej społeczności fanów, którzy ich chyba zagłaskali swoimi opiniami.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 908
Rejestracja: 7 lata temu

Nathas 3 lata temu

Zsamot pisze:
3 lata temu
Taki Medeis czy przede wszystkim poprzedniczka do dziś się broni. Niemniej popełnili ten sam błąd, co Acid. Zdystansowali się od sceny na rzecz swej zamkniętej społeczności fanów, którzy ich chyba zagłaskali swoimi opiniami.
Nie wiem jak tam Acid, mnie by tu bardziej pasowało porównanie ze Sweet Noise. Dwa pierwsze Huntery posiadam i lubię, trzeci też może być, resztę mógłbym kupić gdyby akurat leżały w biedronce po 5zł, a ja miałbym dobry humor. Raczej do nich nie wracam, czaaasem jakieś pojedyncze kawałki sobie puszczę na yt w pracy albo same się nawiną. Ogólnie im dalej tym gorzej.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3780
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 3 lata temu

Ze Sweet Noise pełna zgoda w kontekście ogólnym. Acid mają nadal dobre płyty. SN zaś to jakaś paranoja oświadczeń i dziwnych produkcji.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2698
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 3 lata temu

SN do Końca Wieku to całkiem sympatyczne granie. Nawet Czas Ludzi Cienia robiło dobrze kiedy wyszło a potem pan Glaca pogubił się między debilnymi hejterami a bezkrytycznymi fanami. Został guru swego własnego imperium, które stworzył. Podobnie Hunter. Acid to trochę inna historia...
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

Pogan696 3 lata temu

Nathas pisze: Nie wiem jak tam Acid, mnie by tu bardziej pasowało porównanie ze Sweet Noise. Dwa pierwsze Huntery posiadam i lubię, trzeci też może być, resztę mógłbym kupić gdyby akurat leżały w biedronce po 5zł, a ja miałbym dobry humor. Raczej do nich nie wracam, czaaasem jakieś pojedyncze kawałki sobie puszczę na yt w pracy albo same się nawiną. Ogólnie im dalej tym gorzej.
Ze Sweet Noise był taki problem, że Glaca miał i ma coś z głową... dla mnie to dwubiegunowość i podlega leczeniu. Do Acid zawsze miałem dystans. Wg mnie zawsze sobie robili jaja.... tylko teraz przy droższych alkoholach. A Hunter?... myślę, że Yelonek to tajny agent i psuja :).
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3780
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 3 lata temu

No, mocno ciągnie w dół Jelonek swoim debilnym zachowaniem. Muzycznie jest ok, ale cała reszta- jakiś ponury żart.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
blue_calx
Fallen Angel Of Doom
Posty: 356
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Judaszów

blue_calx rok temu

Chyba nic niezwykłego nie dodam, bo gdy się dopiero zaczynałem orientować w szeroko pojętym gatunku, to trochę ich słuchałem, jednak im dalej tym gorzej. Pojawiły się jakieś dziwne zabiegi wokalne, płytkie teksty, muzycznie też odeszli od tego, co mnie w tym gatunku ciągnie,weszli w jakąś taką jasną stronę mocy, przez co całokształt zaczął ssać całkowicie. Na Hellwood, gdzie wyrywkowo coś może tam miło posłuchać, to Królestwo już przejawiło zdecydowanie większy stosunek kaszanki do muzyki, a dalej to nawet nie sprawdzałem, bo poszli na całego w tę dziwną zabawę sami ze sobą, cylindry, uśmiechy, zabawy słowem. Po co, na co, podziękuję.

Natomiast po paru latach puściłem sobie debiut i poza kwadratową wymową anglojęzycznych tekstów jest fajnie i wracam do tych czasów (ups) technikum, gdzie dopiero tak naprawdę zacząłem przygodę w badanie muzyki 'na poważnie'. Bardzo fajne brzmienie gitar, myślę, że jak na tamte lata to musiało być całkiem przyzwoicie. (nie wiem, niewiele lat wcześniej opuściłem wielkie jaja).
Miałem okazję widzieć na żywo, za darmo (a jakże) i muszę przyznać, że dość sprawnie to szło. Pomimo narosłej we mnie sporej niechęci, cieszę się, że odkurzyłem sobie Requiem.
Nothing inside.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3780
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot rok temu

Requiem jest super. O kasetę wtedy było cholernie trudno. Po latach, w ramach reedycji z Mystic kupiłem sobie CD. Medeis to chyba był najlepszy ich moment. Jakiś kierunek, sensowność, zgranie... Teraz to dziwactwa przewyższyły muzykę...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
blue_calx
Fallen Angel Of Doom
Posty: 356
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Judaszów

blue_calx rok temu

"... I nastał czas, że wylał sedes (...)" Medeis już jak dla mnie trochę skręcało w ten nie do końca dobry dla zespołu kierunek (choćby "Why?" i lekko komiczne wokale w tymże), niemniej, jest całkiem klimatycznie, jakoś melancholijnie, jak dla mnie jest całkiem ok.
Nothing inside.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3780
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot rok temu

blue_calx pisze:
rok temu
"... I nastał czas, że wylał sedes (...)" Medeis już jak dla mnie trochę skręcało w ten nie do końca dobry dla zespołu kierunek (choćby "Why?" i lekko komiczne wokale w tymże), niemniej, jest całkiem klimatycznie, jakoś melancholijnie, jak dla mnie jest całkiem ok.
... I nastał czas, że wylał HADES!

https://www.google.com/search?client=fi ... wyla%C5%82
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
blue_calx
Fallen Angel Of Doom
Posty: 356
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Judaszów

blue_calx rok temu

Tak, owszem, znam tekst, to był tylko taki średnio trafiony zabieg humorystyczny z mojej strony. ;-)
Ostatnio zmieniony 11 lip 2022, 13:42 przez blue_calx, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing inside.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2698
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian rok temu

blue_calx pisze:
rok temu
Tak, owszem, znam tekst, to był tylko taki śrendnio trafiony zabieg humorystyczny z mojej strony. ;-)
Hades można porównać do Sedesu. Wszak w średniowieczu straszono ponoć dziatwę, że w kloace mieszka kostucha i porywa do krainy śmierci. Zabieg humorystyczny udany😉
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3780
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot rok temu

średni suchar.
Sedes to był fajny na "Wszyscy pokutujemy".
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2698
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian rok temu

Zsamot pisze:
rok temu
średni suchar.
Sedes to był fajny na "Wszyscy pokutujemy".
Same hiciory i jeszcze Para Wino na basie.
A jak brzmi obecny Hunter, to nawet nie wiem. Po TELI jakoś umknęli moim zainteresowaniom. Jeszcze Hellwood coś tam słyszałem i całkiem ok.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Metalownia”