Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2995
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Disillusion

Vortex 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Nie jest to kapela zbyt płodna w płyty, a wręcz bardzo powściągliwa, jeżeli o ten aspekt swojej twórczości chodzi. Niemiecki melodyjny zespół, który uprawia progresywny metal powstał już w 1994 roku w Zwickau niedaleko Lipska, a w zasadzie zespół dowodzony tylko przez jednego Pana Andy'iego Schmidt'a, który w poszczególnych etapach swojego grania dobierał muzyków. Trzeba przyznać, że na przestrzeni tylu lat cały czas potrafi jednak oddać swoją tożsamość. Ja natomiast poznałem ich przy okazji płyty; uwaga debiutanckiej w roku 2004. Spodobało mi się ich muzykowanie na tyle żeby śledzić ich losy, szczerze więc za wiele do śledzenia nie miałem. Kapela ma na koncie trzy pełne albumy w tym ten tegoroczny wydany po 13 letniej przerwie. W zasadzie byłem miło zaskoczony informacją o nowym krążku, bo dość sentymentalnie kojarzą mi się lata w których wychodził debiut. Jak ktoś lubuje się w melodyjnym progresywnym, ale nie super technicznych klimatem, zagranym z lekkością jak i pazurem to polecam sprawdzić.

Skład:
Sebastian Hupfer - Guitars ex-Nitrolyt
Andy Schmidt - Vocals, Guitars, Bass, Keyboards (1994-present)
Ben Haugg - Bass (2016-2018), Guitars (electric, acoustic), Percussion (2018-present) Caroozer, ex-Chime
Felix Tilemann - Bass (2018-present) Chime
Martin Schulz - Drums (2019-present)
▼ Byli muzycy
Djon - Bass (?-2016) ex-ECHO.MENSCH
Marcus "Rooky" Forstbauer - Guitars FireForce, Poised, Rooky, ex-Double Action, ex-Orphan Hate, ex-Hammercult (live), ex-Tangent Plane, ex-Filling the Void
Markus Espenhain - Bass (1994)
Alex Motz - Drums (1994-1997, 1999-2000)
Tobias Spier - Guitars, Vocals (1994-1997)
Jens Maluschka - Drums (1999-2006, 2008-2018) Pigs Must Purge, ex-Moshquito
Rajk Barthel - Guitars (2000, 2001-2009) ex-Dying in Silence, Loom
Jörg Heinze - Guitars (2001)
Lutz - Guitars (2003)
Ralf Willis - Bass (2005)
Alla Fedynitch - Bass (session) (2007-2008) ex-Eyes of Eden, ex-Atrocity, ex-Enemy of the Sun, ex-Leaves' Eyes, ex-Neon Sunrise, ex-Pain (live)
Alex "Sasch" Tscholakov - Drums (2007)
Matthias Becker - Bass (2008-?) SAFI
Joshua Saldanha - Drums (2018-?) Svengali, ex-Of Brutality and Grace, ex-Billy Bob's Blood Drenched Brew
▼ Muzycy koncertowi
Frank Schumacher - Bass (2019-present) Haggard, molllust

Christoph Bormann - Unknown (2004) ex-Dark Suns, ex-Stonertank, ex-Stytles, ex-T.E.I.N., ex-Wycart
Maik Knappe - Unknown (2004) Dark Suns, ex-Carnival of Souls, ex-Seventh Lane (ex-Emphasize), ex-Black Maria (live)
Niko Knappe - Unknown (2004) Dark Suns, ex-Tothamon, ex-Black Maria, ex-Carnival of Souls, ex-Desert Doom
Clemens Frank - Drums (2007) Hidden in the Fog, Mathyr, Psykra, September Murder, ex-Bombthreat, ex-Feindflug
Sebastian Hupfer - Guitars (2010-?) ex-Nitrolyt
Benedikt Kuhn - Guitars (acoustic) (2016, 2017) ex-Opalessence, ex-Selaiah, Absolutist, Balduin, Benedict Coon, Persephone, ex-Agrypnie, ex-Bloodflowerz, ex-Jade Green, ex-Nosgoth (Ger)
Max Weißenfels - Drums (2017) Myra, Ophelias Great Day, ex-Zen Zebra
Dyskografia:
1996 - Subspace Insanity [demo]
1997 - Red [demo]
2001 - Three Neuron Kings [EP]
2002 - The Porter [single]
2004 - Back to Times of Splendor
2004 - Fate of Norns Release Shows [split]
2006 - Gloria
2016 - Alea [single]
2019 - The Liberation






MA: https://www.metal-archives.com/bands/Disillusion/11560
BC: https://disillusion-official.bandcamp.com/music
"Between Shit and Piss we are Born"
kataton88
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: rok temu

kataton88 rok temu

Chodzę sobie dziś ze szpadelkiem, to i Niemiaszków odkopię. Bo kapela warta uwagi, a w zeszłym roku wydała nową płytkę, której jeszcze dobrze nie strawiłem.

Jedynka bardzo dobra, ale dwójka to prawdziwa perełka. Zwłaszcza dla kogoś, kto instynktownie kojarzy tzw. metal progresywny z muzyczną masturbacją. "Gloria" w całym swym stylistycznym pokręceniu składa się z krótkich jak na gatunek strzałów. I ma zajebisty, niepokojący klimat. Jest przebojowo, ale wciąż wymagająco. Myślę, że czegoś takiego już nie spłodzą.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2995
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex rok temu

Nówka, jak dla mnie bardzo sympatyczna.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3005
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 mies. temu

Metal Blade Records zapowiada na 26 kwietnia rocznicową reedycję debiutanckiego albumu "Back to Times of Splendor (20th Anniversary Reissue)". Program płyty wzbogacono o EP'kę "The Porter" (2002) oraz dwa utwory koncertowe zarejestrowane w ubiegłym roku. Krążek po raz pierwszy będzie dostępny na winylu (dwie płyty w kopercie gatefold w czterech wariantach kolorystycznych).
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Metalownia”