Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3786
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

qip

Zsamot 7 lata temu

Obrazek
qip to projekt ex lidera Sirrah. Ale to już wiadomo, że to projekt Maćka Pasińskiego, bo o samym projekcie od pewnego czasu było nieco informacji w necie. Były zajawki itp. W końcu ukazał się darmowo cały album...

Szczerze polecam ich debiutancki album: On Ephemeral Substrates. Poprzednio, gdy pisałem reckę na kvlt.pl, to jeszcze miałem pliki ze strony internetowej. Na szczęście nie przeszła płytka bez echa. Wydala go Arachnofobia. Piękny digi. Ale to norma w Arachno. Ostatnio przesłuchuję go już z CD. Brzmi soczyściej. Lepiej, pełniej. Różnice są do wyłapania, ale tylko przy gruntownym poznaniu obu wersji, tak naprawdę żadne kompozycje nie zostały pozmieniane.

Muzyka - miks death metalu z elektroniką i tym ulotnym klimatem dwójki Sirrah. Doskonałe wokale, głównie growle. Do tego wszechobecne ciekawe wstawki, krótko mówiąc album pełen pomysłów i polotu. Dla mnie debiut qip to album doskonały. Totalny uzależniacz.

Na wspomnianym kvlcie jest też mój wywiad, trochę pytań padło. Facet ma dystans do samej sceny, teraz już tworzy tylko dla własnej satysfakcji. Ma być drugi album projektu, acz raczej nieprędko. Jak rozmawiałem z Maciejem już po premierze na CD, to wskazywał, że może to potrwać nawet parę lat... Tymczasem cały czas się uzależniam od tej płytki. Wam też polecam.

Skład:
Maciek Pasiński - Guitars, Vocals, Programming (2013-present) ex-Sirrah, ex-TheMANcalledTEA

Dyskografia:
2015 - On Ephemeral Substrates
2019 - Ascension [single]
2019 - Your Turncoat Heart [single]



MA: http://www.metal-archives.com/bands/Qip/3540402489
BC: https://qiptunes.bandcamp.com/music
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6296
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 7 lata temu

Całej płytki można posłuchać na YT: https://www.youtube.com/watch?v=TwHG-SHzLRI

Jak na razie zapoznałem się z tym materiałem bardzo pobieżnie, ale już mi się bardzo podoba. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3786
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 6 lata temu

Kuźwa, świetny album i zero odzewu?! Ja pier...ę.

Bo napiszę złośliwie, jak onegdaj rzekł Mochgistir - lepiej napisać kolejny post w Burzum czy Deicide. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 6 lata temu

Co tu dużo pisać, bardzo dobry album, nie spodziewałem się tak mocnej płyty, zakup cd obowiązkowy, już z neta fajnie brzmi, na dobrym sprzęcie to dopiero będzie moc. Własnie takiej muzy mi ostatnio brakowało, oczywiście Sirrah mam na kasetach.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 6 lata temu

Zsamot pisze:
6 lata temu
Kuźwa, świetny album i zero odzewu?! Ja pier...ę.

Bo napiszę złośliwie, jak onegdaj rzekł Mochgistir - lepiej napisać kolejny post w Burzum czy Deicide. ;)
Toć to moje słowa! A album obadam, bo lubię Sirrah.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3786
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 6 lata temu

A to przepraszam. ;) Obadaj, bo to kawał dobrej muzy!
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3786
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 3 lata temu

Tymczasem od dawna jest dostępny nowy kawałek qIp-a.

Niestety Arachnofobia padła, kto nie nabył debiutu, niech szybko nabywa. Bo dla mnie ta kapela/ projekt to unikat.

Your Turncoat Heart



Dla mnie rewelacja. Wokalnie od razu staje przed oczyma Sirrah i mnie wkurw trafia, że po dwójce nic nie ma...

Edit: Drugi kawałek...



I co ciekawe, drugi album będzie miał same dłuższe kawałki. Nie wiem, czy dobrze, ale dla mnie są po prostu takim nawiązaniem do starego okresu, zarazem pewnym nawiązaniem do nowoczesnej otoczki. Tylko wokal "zdradza się". Sirrah!

A te dwa kawałki to dopiero początek!!!
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3786
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot rok temu

Pewne rozwinięcie tematu to nowy projekt twórcy qIp: Pincer Consortium

Polecam sprawdzić, nie jest to oczywiste granie, ale wciąga:
https://pincerconsortium.bandcamp.com/
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Metalownia”