Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Elagabalus, USA

#1

Ryszard 6 lata temu

Obrazek Ponoć duet złożony z muzyka At the Graves, Bena Price oraz pochodzącego również z Baltimore, Dustina Swansona. Od początku istnienia "El globusa" czyli roku 2014-go, w internecie uparcie gości jeszcze jedno nazwisko, współzałoganta wspomnianych grobów, Andy Schmidta. Panowie złożyli do kupy maszynkę grającą ciężki i intensywny metal, który brzmi totalnie unikalnie. Ofensywna w naturze muza, zatopiona w szaleńcze i dziwne syntezatorowe awangardy czy noiseowe pojechanki. Szaleństwo. Niekiedy ciężkie basowe riffy tną niczym Celtic Frost, czyniąc Elagabalus ciężkim i rytmicznie intensywnym. Oczywiście występuje zjawisko zmasowanego napierdalania, przywodzące na myśl co poniektórych dziwaków death czy black. Jakiś avant/prog (death/black/sludge/doom) bez ani jednej gitary elektrycznej czy nawet pudła. W sam raz dla fanów wszystkiego pomiędzy Jute Gyte przez Portal i I. Triumphant do Voivod.

Każdy z trzech dostępnych materiałów zawiera popierdolona dawkę, mimo wszystko avangardowego ciężkiego metalu - czy to zagłady i szlamu, śmierci czy czerni. Nie mogę napisać, żeby panowie z USA odkryli amerykę muzyczną, jednak wzbudzili niesamowitą ciekawość...

Skład:
Dustin Swanson - Bass, Keyboards (2014-present) Putrid Servant, ex-Corporeal, ex-Carrion
Ben Price - Drums (2014-present) At the Graves, Foehammer, ex-Revolta, Xozo, ex-Midnight Eye
+
Andy Schmidt - Vocals ex-Revolta, ex-At the Graves

Blackowa demowka: Elagabalus, 2014



Death/Sludge/Core: Damnatio Memoriae, 2015



Black/Heavy/Voivod: _ , EP 2016



Dyskografia:
2014 - Elagabalus [demo]
2015 - Damnatio Memoriae
2016 - _ [EP]
2017 - Antiquarian Black MIDI
2018 - Dark Money

MA: https://www.metal-archives.com/bands/El ... 3540379400
BC: https://elagabalus.bandcamp.com/music
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17492
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 6 lata temu

Słyszałem kiedyś ten drugi materiał, epkę. Mocno to popierdolone, dziwaczne, a jednocześnie przykuwające uwagę było. Teraz sobie słucham debiutu, Damnatio Memoriae i gdybym nie wszedł w wątek to nie wiem, czy bym prędko zauważył, że gitary tam nie ma, tak ją solidnie bas z klawiszami (innymi niż wszędzie) zastępują.

Dokładnie już nie pamiętam tej EP, ale na debiucie grają zdecydowanie black metal, nie death. W pół drogi między Meads of Asphodel a Deathspell Omega.

W tym roku wyszła druga płyta Elagabalus o tytule Antiquarian Black MIDI. Mam nadzieję, że podkłady jednak nie w MIDI, bo sprawdzić nie miałem jeszcze okazji.

Nowy album:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#3

Ryszard 6 lata temu

released June 15, 2017

Dustin Swanson: Synth/Bass
Ben Price: Drums/Guitar
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17492
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 5 lata temu

Wyszedł i trzeci album amerykańskich pojebów. Dobre pół roku temu zresztą, ale rozgłosu raczej premiera wielkiego nie miała, więc zapodaję teraz:



Początek brzmi dokładanie tak, jak sugeruje okładka. Czyli metalo-tripowe-synth-wavo-popy. Wielkiego ciężaru to tu nie ma. Podobnie jak na poprzednim albumie, jest też gitara. Metalem bym tego nie nazwał już.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#5

Ryszard 5 lata temu

Sprawdzałem jakiś dłuższy czas temu i odrzuciłem się w chuj. Porządna ciekawostka (pierwsze mateksy). Ale po tym nowym można śmiało zamknąć temat. progresywne coś tam bez wyrazu.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17492
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 5 lata temu

Cienizna, potwierdzam, również jestem podobnego zdania na temat teraźniejszości i przyszłości ciekawego początkowo projektu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Metalownia”