Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

RAP

Wędrowycz 7 lata temu

W końcu jestem chłopakiem z blokowiska, więc rap jakoś siłą rzeczy mi od dzieciaka pasował. Co prawda z nostalgią wspominam jak kiedyś brzmiał rap, bo obecnie to już coraz częściej brzmi to jak pop albo disco polo tylko z rymami. Mimo wszystko mam bardzo duży sentyment do m.in. Wu-Tang Clan, Beastie Boys, Cypress Hill, NWA, Snoop Dogga (starocie rządzą), Dr. Dre, Tupaca, The Notorious B.I.G., Xzibita i kilku innych tego typu, a z rodzimej sceny to dotąd bardzo chętnie wracam do Molesty, Grammatika, Eldoki, Pezeta (tak samo głównie starocie, bo obecnie to lipa straszna), Fisza, Kalibra 44, Paktofoniki, Łony, OSTRego, Liroya czy WWO.

Nie jest to sztuka wyższych lotów i tak jej nie traktuję, po prostu niekiedy mają fajowe teksty, zawodowe rymy i bardzo dobre podkłady. A wśród Was są jacyś wielbiciele takich klimatów?
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4466
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 7 lata temu

Jeszcze jakiś czas temu nie znosiłem, obecnie im bardziej chujowy rap, prymitywny, źle nagrany - tym bardziej mi się podoba. Najlepiej z tekstami o jebaniu policji.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 7 lata temu

Hue hue, to sprawdź Gospela :D koleś jest niezły w beka rapie. A jego bitwy to już czyste złoto.
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4466
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 7 lata temu

Nie, to nie ten klimat. Coś takiego jak Faust - pierdol to co słyszysz. Taka upośledzona gangsterka. To co wrzuciłeś to za dobrze wyprodukowane i takie klasycznie śmiechowe :D

https://www.youtube.com/watch?v=7mSeFQaTfFU o, to jest dobre. zajebany sampel z Niemena, znaczy się - inteligent to robił.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 7 lata temu

O kurwa, to co zapodałeś to jakiś pewnie nafazowany gimbus chyba robił na jakimś kompie. Takie cuda to moi kumple w czasach liceum po paru piwskach tworzyli ;)
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4466
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 7 lata temu

To z 2001, więc mógł być to już gimbus, ale ogólnie to dla mnie spoko, wolę takie rzeczy, tak jak stara Molesta, Warszafski Deszcz i tak dalej. Ostatnio wkręcił mi się Rogal DDL, ale to już przeprodukowane. Lubię jak nakurwiaja tak szybko i w niezrozumiałym slangu, godnym złodzieja paneli radiowych z samochodów.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4662
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 7 lata temu

Skłamałbym, gdybym napisał, że nie lubię tych murzyńskich melorecytacji. Ale niewiele. Musi być "psychodeliczny" podkład, dlatego toleruję tylko Gravediggaz, Słonia i oczywiście muzyczny monument, "Xięgę tajemniczą" K44, płytę na której po części się wychowałem i która towarzyszy mi do dzisiaj. Reszty twórczości Kalibra nawet nie znam, a większość tej muzyki lata mi koło chuja.

Och, no i jest oczywiście "Alboom" Liroy'a. Śpiewała go w roku wydania cała moja podstawówka.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Speedy
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu

Speedy 7 lata temu

Byłem kiedyś zapalonym fanem rapu... i skończyło się to wtedy kiedy wszedł ten prmitywny rap o jebaniu policji, pierdoleniu dziwek, wciąganiu koksu i jakich to nie mamy kumpli w pierdlu .... wg najlepszy rap to Eldo i Łona.. Łona jest gościem który naprawdę stawiał mocno na język polski naprawdę szacun za twórczość
deathwhore
Tormentor
Posty: 4466
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 7 lata temu

to kiedy słuchałeś tego rapu? jak miałeś 4 lata, a potem poszedł w odstawkę?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Speedy
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu

Speedy 7 lata temu

Jak chodziłem do podstawówki a skończyło to się jakoś w połowie pierwszej gimnazjum ;)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 7 lata temu

Ja mam inaczej, obecnie słucham więcej rapu niż kiedyś.

Edit: wrzucam do posłuchania dobry wywiad ze Słoniem

Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

Kto by pomyślał, ale nawet Bonus RPK się trochę wyrobił i całkiem spoko wałek nagrał (nie wiem jak reszta), bo początki to pamiętam że miał komiczne. Jako, że ponad 20 lat mieszkałem na Bielanach, to ciężko byłoby nie wrzucić, bo to w końcu lokalny raper:

Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 6 lata temu






Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 6 lata temu

Wędrowycz pisze:
7 lata temu
W końcu jestem chłopakiem z blokowiska, więc rap jakoś siłą rzeczy mi od dzieciaka pasował.
Też jestem z blokowiska i nie cierpię tego chłamu na szczęście odkąd go po raz pierwszy usłyszałem po dziś dzień.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 688
Rejestracja: 7 lata temu

Pogan696 6 lata temu

Hip-Hop-u na ogół nie słucham namiętnie, ale czasami odzywa się we mnie ziutek sprzed 17-15 lat i lubię coś sobie zarzucić. Na dzisiaj pełno jest trapowego gówna. Jednak spośród tego gówniarskiego chłamu wybija się PRO8L3M. Pierwsza ich EP-ka pt. C30-C39 była dość średnia, jednak koncept nieźle rozwinął się na mix tape Art Brut. Później pojechali z fullem PRO8L3M. Świetne teksty i klasowe, nowoczesny bity. Polska scena nie jest jeszcze przygotowana na taki styl, ukierunkowany bardziej na nowoczesne (futurystyczne wręcz) teksty, bity. Po świetnej EP Hack3d By GH05T 2.0 widzę w tym projekcie przyszłość. Teksty o zagrożeniach w cyberprzestrzeni, zawirowaniach we współczesnej komunikacji pomiędzy ludźmi i kuźwa zajebisty kawałek Michael De Santa...GTA V. Bardzo przyszłościowy twór. Kawałek 2040 z ich pełniaka wali tak cyberpunkiem, że stawiam go obok filmowych czy growych klasyków. Klasa.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Ten pro8b3m mi od ich pierwszej ep-ki poleca kumpel, co ma wydziaraną na nodze okładkę z Oath of the Black Blood Beherita, także zakładam, że jest to ciekawy twór, ale coś ich wymijam cały czas :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 6 lata temu

Nagły Atak Spawacza, lubią Darkthrone, Bumzura i Mercyful Fate, sample wykorzystali na płycie Psychodryna 97, zresztą sami o tym pisali na różnych forach na chujbuku. Poza tym stary Koliber 69, Paktofonika i już raczej nic dobrego nie znam z tego gatunku. Z albionojęzycznych to jeno Cypress Hilss, bardzo dobre bity, żywe instrumenty... jeszcze A.J.KS za pełną kurwę w wokalach. Nie znam się na czarnej muzie.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 6 lata temu

Na pewno świetne Dalek i Death Grips, pełne ciężkich oldschoolowych beatów, ambientowych plam, noisu i industrialnego brudu. Bardzo mroczna muzyka. Polecam.





Elementy hip hopu przewijają się też co rusz w muzyce Broadricka i Martina:



Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 6 lata temu

Bardzo lubię Dalek, zwłaszcza "Abandoned Language", które nie jest tal ciężkie jak "Absence", ale nadrabia klimatem. Zresztą Dalek to taki zespół co to gra koncerty z Young Gods, Toolem i Melvins, we wkładkach dziękuje Godflesh, współpracuje z Faust, a jego "dj" maczał palce w nagrywaniu "This Immortal Coil" - "folkowego" hołdu dla Coil. Nie jest to pierwszy lepszy gangsta rap z Warner Music. Do Death Grips jakoś nigdy nie mogłem się przekonać.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1334
Rejestracja: 6 lata temu

Belzebóbr 6 lata temu

Z rapu to tylko Kazika słuchałem.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Cały czas niezmiennie buja i buja

Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

Ten kawałek to już klasyka gatunku. Dotąd zajebisty, a przecież tyle lat już ma.

A mnie natomiast ostatnio cholernie wkręcił na nowo debiut Snoop Dogga, którego nie słyszałem już ileś lat. Taki rap to ja lubię bardzo, świetne hedonistyczne i niemoralne teksty i klasyczne podkłady. Co ciekawe, już kolejny jego album to znaczna obniżka formy. "Doggystyle" kvlt eternal!.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Ale Doggystyle to też strasznie nierówny album jest, obok totalnych eternalnych szlagierów w stylu Who Am I (What's My Name) (tutaj warto przywołać mityczną przemianę Snoopa w dobermana z teledysku) albo Gz & Hustlas czy Gin and Juice są też i zapychacze.

Dre też miał tak na debiucie, Chronic, że obok Nuthin but a G thang i Let Me Ride reszta taka o.

Tak mam z wszystkimi rapami ze Stanów praktycznie, że o ile pojedyncze kawałki takiego Mobb Deppa (głównie teledyskowe) czy NASa albo Jedi Mind Tricks wyjebane, to całą płytę nie wiem, czy bym zmęczył.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1868
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 6 lata temu



Lubię w chuj, a Eripe to w ogóle kozak jest. Nie dziwię się, że ma taki szacunek w podziemiu. Ten człowiek to skill i karabin liryczny.

PS. Jebać ten nowoczesny rap na autotunie i tego typu gowna
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 6 lata temu

Obrazek

Tak mi się rzuciło w oczy na Facebooku :)
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1868
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 6 lata temu

E tam - bragga jest zajebista, bo chamska i wulgarna właśnie :D
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4466
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu

Blind pisze:
6 lata temu


Lubię w chuj, a Eripe to w ogóle kozak jest. Nie dziwię się, że ma taki szacunek w podziemiu. Ten człowiek to skill i karabin liryczny.

PS. Jebać ten nowoczesny rap na autotunie i tego typu gowna
Rogal ddl albo g2e lepsze.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1334
Rejestracja: 6 lata temu

Belzebóbr 6 lata temu

PanLisek :lol:
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1868
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 6 lata temu

deathwhore pisze:
6 lata temu
Blind pisze:
6 lata temu


Lubię w chuj, a Eripe to w ogóle kozak jest. Nie dziwię się, że ma taki szacunek w podziemiu. Ten człowiek to skill i karabin liryczny.

PS. Jebać ten nowoczesny rap na autotunie i tego typu gowna
Rogal ddl albo g2e lepsze.
Możliwe, nie mówię, że nie ;p

Słabo obsłuchany mam rap, bo miałem podobnie i też kiedyś uważałem rap za asłuchalne gówno. Na szczęście mi się odmieniło :)
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 6 lata temu

Sorry, najlepszy rap w mojej opinii nagrał Lech Roch Pawlak. Jak usłyszy się ten freestyle, to każdy inny raper może się schować.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 918
Rejestracja: 7 lata temu

Nathas 6 lata temu





Tak serio to podobnie do @dj zakrystian - NAS, Paktofonika, wczesny Kaliber 44, a z nowszych A.J.K.S., dorzuciłbym jeszcze Krvavego i Słonia. Innych raczej nie znam, zagranicznych to już wcale (wyjątek - Jon Lajoie ov korzzz ;)).

To mi wpadło jakiś czas temu:



i się podoba do tej pory. Pewnie wyjdę na ignoranta, bo koleś - Nullizmatyk znaczy - jest chyba szanowanym gościem w tej branży, ale nie zagłębiałem się w jego twórczość.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

Parodia Czosnka to kvlt :D

Polskie rapsy...serio nikt z Was nie słucha nic z zagramanicznych rzeczy?
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4466
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 lata temu

Kiedyś chyba prosiłem, żebyś zarzucił jaką dobrą murzyńską gangsterę, to żeś się jakoś wyłgał.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 6 lata temu

Wędrowycz pisze:
6 lata temu
Parodia Czosnka to kvlt :D

Polskie rapsy...serio nikt z Was nie słucha nic z zagramanicznych rzeczy?
Czosnek się ponoć rozpadł po tej przeróbce, trudne to było bo to solista chyba a Gruby tylko szaliczka mu użyczał. Z zagranicznych to tylko Cypress słucham, bo bity wypasione, sporo prawdziwego grania, nie tylko FL studio. No i taki gość jak Necro, bo tam darł ryja wokal Obituary, IKONY death metalu :D
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 6 lata temu

Imo ten cały Necro tylko na tym jedzie, na obecności metalowych celebrytów. W niczym się to nie różni od utworów: "pop gwiazdeczka + nowe odkrycie rapu (oboje z kontraktami na 30 płyt)".
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

deathwhore pisze:
6 lata temu
Kiedyś chyba prosiłem, żebyś zarzucił jaką dobrą murzyńską gangsterę, to żeś się jakoś wyłgał.
O widzisz, to musiałem przeoczyć, a więc od siebie zapodam to co lubię bardzo zatem debiut Snoop Dogga, oba pełniaki Dr. Dre, głównie debiut (!) Wu-Tang Clan, ale można też sprawdzić dwa kolejne albumy, bo też sporo fajnych wałków na nich jest, debiut Nas (choć tu już mało co pamiętam poza tym że był dojebany w czasach gimbazy), DJ Shadow i jego "Endtroducing" to już w ogóle płyta gigant, jedna z najlepszych w gatunku moim skromnym zdaniem, dwie pierwsze płyty Notorious B.I.G, wspomniane tu i ówdzie na forum Beastie Boys (też przede wszystkim debiut, ale wszystkie 4 płyty do "Hello Nasty" włącznie mega są), 2 Pac i jego płyty z okresu '95 - '96, no i Cypress Hill (tu w sumie calość mi bardzo leży). Z nowszych rzeczy to Kendrick Lamar i jego "To Pimp A Butterfly" było bardzo spoko.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 6 lata temu

pit pisze:
6 lata temu
Imo ten cały Necro tylko na tym jedzie, na obecności metalowych celebrytów. W niczym się to nie różni od utworów: "pop gwiazdeczka + nowe odkrycie rapu (oboje z kontraktami na 30 płyt)".
Wiem, posłuchałem kilku dokonań. Lepszym kozakiem jest dla mnie A.J.K.S gość brał udział w powstaniu THAW, pózniej sobie odszedł, robi muzę na własny koszt. Coraz lepsze bity klepie i wokal na pełnej kurwie. Nie wiem co teraz u niego, ale A nie mówili, ze nie dozyję zimy rozpierdala, głównie tekstowo. Bity też już całkiem dobre.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Te późniejsze AJKS-y to były, z tego co tam obadałem, już dosyć popłuczyny po A mówili, że nie dożyję zimy, z tego co pamiętam. Trochę koleś chyba za mocno uwierzył po pozytywnym odbiorze w necie, że wszystko co robi, to mega kosa jest i tak muzycznie, jak i tekstowo się zaczęło rozłazić wszystko okrutnie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Te późniejsze AJKS-y to były, z tego co tam obadałem, już dosyć popłuczyny po A mówili, że nie dożyję zimy, z tego co pamiętam. Trochę koleś chyba za mocno uwierzył po pozytywnym odbiorze w necie, że wszystko co robi, to mega kosa jest i tak muzycznie, jak i tekstowo się zaczęło rozłazić wszystko okrutnie.
No niestety, zaczął napierdalać taśmowo te utwory i były one coraz słabsze i powtarzalne. Ale i tak A mówili, ze nie dozyję zimy jest jedną z najlepszych płyt rapowych w PRL.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

To teraz trochę luźniej ;) jakby ktoś jeszcze nie znał, to zapodaję:

Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

Epoxx 6 lata temu

@Wędrowycz zagraniczne, czasami się przewijały. Gang Starr, Public Enemy, pierwszy Run D.m.c.


if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Trochę koleś chyba za mocno uwierzył po pozytywnym odbiorze w necie, że wszystko co robi, to mega kosa jest i tak muzycznie, jak i tekstowo się zaczęło rozłazić wszystko okrutnie.
Albo po prostu mu się lepiej zrobiło, a w wypadku takiej twórczości lepiej to gorzej. ;)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

Epoxx pisze:
6 lata temu
@Wędrowycz zagraniczne, czasami się przewijały. Gang Starr, Public Enemy, pierwszy Run D.m.c.
Dobre typy :) widać duża część z nas słuchaczy metalu nie gardzi rapem. Co prawda jak tak patrzę, to wszyscy klasyki słuchają jak coś. Co tylko potwierdza moją tezę, że dobry rap skończył się już dawno temu, teraz raz na jakiś dłuższy czas uda się wyłowić perełkę w morzu gówna nie do słuchania.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

pewnie tak samo, jak z metalem :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

W sumie podobnie, ale nie do końca. Bo jednak w metalu odnajduję znacznie więcej perełek ;) z drugiej strony nie śledzę bacznie tego co tam w rapie piszczy...gdybym tyle samo słuchał rapu co metalu to może więcej bym wyłapał.

Mimo wszystko wielbiciele rapu też mówią, że gatunek zszedł na psy, więc musi być coś na rzeczy.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1334
Rejestracja: 6 lata temu

Belzebóbr 6 lata temu

Bez wątpienia zszedł. Patrzcie to:

Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 6 lata temu

A Marki Mark to nowość?

W mainstreamie dzieją się obecnie np. takie rzeczy:


Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

^up - faktycznie gówno
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 6 lata temu

Aż sprawdziłem czy nie wkleiłem przypadkowo Kanye Westa.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

pit pisze:
6 lata temu
Aż sprawdziłem czy nie wkleiłem przypadkowo Kanye Westa.
Ten to już w ogóle padaka totalna.
Odium Humani Generis

Wróć do „Inne gatunki muzyczne”