Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

Nazi w muzyce razi ?

#1

TITELITURY 6 lata temu

Zainspirowany poniższym artykułem, rzucam w tłum pytanie o Wasz stosunek do "skrajnie prawicowych" ideologii w muzyce, której słuchamy. A robię to ponieważ temat pojawia się coraz częściej, vide ostatni ból dupy MetalSucks z powodu sprzedaży przez HellsHeadbangers płyt Graveland. Disma jest na cenzurowanym za wypowiedź frontmana, itd., itp. Przykładów można mnożyć. U nas z wielu względów, o których też można sobie popisać, zjawisko nie jest jeszcze tak szerokie, ale też bywa, że ludzie płaczą, bo zobaczyli okładkę Thor's Hammer do "The Fait worse than Death." Natomiast jeśli chodzi o artykuł, który stał się powodem założenia tematu, to myślałem, że potraktuje problem ze śmiechem, jednak ostatni akapit przekonał mnie, że Twoja @Yog redakcyjna koleżanka jest autentycznie przestraszona faktem istnienia muzyki typu RAC i NSBM. Także cenzura jest zła jeśli Nowak zabrania grać Nergalowi, ale dobra, jeśli zakazać tematyki innej, niż "o szatanie i o wojnie, i o tym, że to wszystko i tak pierdolnie". Tyle mojego komentarza.

http://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-New ... acji-17109
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Wędrowycz 6 lata temu

Mnie nie razi w ogóle, a wręcz od czasów nastoletnich wręcz pociąga, bo wydaje się bardziej ekstremalne niż ten typowy "szatan" w metalu. Fakt, że w miarę jak moje podejście ideologiczne rozwijało się z kolejnymi latami był moment kiedy na dobre skreśliłem RAC i NSBM ze swojej listy zainteresowań, gdyż po prostu nie odnajdywałem w tym nic ciekawego, by powrócić do namiętnego słuchania i odświeżania wielu pozycji po latach jakieś parę lat temu. Niemniej jednak np. Honor jak i większość kapel RAC obecnie w ogóle mi nie podchodzi i cały czas nie mogę wyjść z podziwu jak te wszystkie zaśpiewy a'la Stachursky mogły mi się za nastolatka tak podobać, ale cóż...lata lecą i gusta ulegają zmianie.

Obecnie największą estymą darzę parę polskich przedstawicieli typu Ohtar, Selbstmord, Dark Fury, dalej bardzo lubię Graveland, ale ta kapela po ostatnich postach Darkena wygląda jakby mocno dystansowała się od sceny NSBM z której tak naprawdę wyrosła, coś w podobie do Thunderbolt swego czasu. Ponadto cholernie lubię kapele z rosyjskiego kolektywu Blazebirth Hall jak np. Branikald, Forest czy Nitberg. Również mimo iż Ukrainiec nigdy nie będzie mi bratem (bo tak to widzę od lat i chuj) to bardzo lubię słuchać Drudkh, Nokturnal Mortum, Astrofaes czy Hate Forest, choć ten ostatni najmniejsze konszachty miał ze sceną NSBM w sumie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#3

Ryszard 6 lata temu

Nie czytalem calego wstepu i artykulu ale powiem od serca:

Jak najbardziej tak. Teksty, otoczka i klimat to chyba jedyna w XXIw. rzecz ktora wciaz bulwersuje masy. Szatan sie sprzedal wiec nazi faszy holocaust jest nowym szatanem... Podobnie zreszta islam i caly ten strach przed islamizacja...

Jezeli chodzi o zaangazowanie ideologiczne to bez wzgledu na strone wychwalanego medalu, w kazdym przypadku, lewaka, prawaka czy innego debila unblaka to zdecydowanie smiech na sali.

OK, sprawdzilem. Przeczytalem tytul: "Twoje dziecko słucha rocka? Może należeć do neonazistowskiej organizacji" i juz serdecznie dziekuje. Tyle wystarczy.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#4

DiabelskiDom 6 lata temu

AntyRadio ostatnio sporo chodnikowego szajsu wrzuca, nie wiem czy kiedyś tyle tego było ale ostatnio na fb w proponowanych bardzo często wyświetlają mi się artykuły na podobnym poziomie. "Metalowcy hejtują Babymetal. Wokalista Korna odpowiada: Ej, wyluzujcie, to tylko muzyka" Czyżby "Chwila dla ciebie" kuc version? :v

Natomiast co do meritum to może jestem ograniczony i mało nowoczesny myślą ale też zawsze ciężko mi było zrozumieć jak to jest, że szwajcarski Female Nose Breaker mający teksty o tłuczeniu kobiet jest spoko a amerykański Fanisk już nie, bo w grafikach wykorzystują swastykę. Jeśli ktoś odrzuca dobrą w jego mniemaniu muzykę ze względu na przekaz jej towarzyszący, to nie jest w moim odczuciu zbyt dojrzałą osobą. Problem nie leży w słuchaniu Ohtar, Cult of Luna i Antigamy tylko w czepianiu się zestawiania tych zespołów w jednej płytotece ;)

Co nie zmienia faktu, że lewaków robiących dobrą muzykę jest o wiele więcej niż prawaków robiących takową. Czy też jak kto woli - lewackiej muzyki na wysokim poziomie jest więcej niż prawackiej a wręcz u prawaków trzeba jej ze świecą szukać (co nie znaczy, że jej nie ma). Tylko, że to lewaki mają ból dupy o prawackie wydarzenia kulturalne a odwrotnie takich sytuacji w zasadzie nie ma.

Aha, MetalSucks to zespół totalnych, zaplutych oszołomów szukających kwadratowych jaj :D
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 6 lata temu

TITELITURY pisze:
6 lata temu
jednak ostatni akapit przekonał mnie, że Twoja @Yog redakcyjna koleżanka jest autentycznie przestraszona faktem istnienia muzyki typu RAC i NSBM.
Chyba mało wnikliwie przeczytałeś, co Alex napisała, bo ona zauważa jedynie, że RAC czy NSBM istnieją (o czym ją trochę przyuczyłem zresztą xD), a także że warto zwracać baczną uwagę na dzieciaka, który rysuje swastyki w zeszycie :D

Poważny ton wynika zapewne z faktu, że nie uważa się za ekspertkę w tym temacie. Ja po odwołaniu Graveland w Kanadzie czy RACowym gigu na 11 listopada mogłem sobie polecieć dla beki bez strachu, ale na pisanie takich krótkich rzeczy masz tam jakieś 1,5h, więc się nie spodziewaj na antyradio jakiejś w chuj wnikliwej analizy teraz :P Zresztą tam wcześniej był wydawca, który śpiewał Honor w robocie, także chyba nie trafiłeś niestety ze swoją strwożoną interpretacją ;)

Ogólnie to samo meritum sprawy, czyli czy nazi słuchają rocka/metalu? Moim zdaniem większość tak, bo jest to jeden z niewielu dość szeroko dostępnych nośników takich idei. Nie uważam, że należy czegoś komuś zakazywać, ale mimo wszystko tematyka tego typu raczej obniża noty kapeli u mnie, bo raczej nie będzie to szczególnie interesujące lirycznie.

Jest jednak taki Arghoslent, uważany za kapelę skrajnie rasistowską, wielbicieli niewolnictwa itd. a jednak mają, moim zdaniem, kawałek z zajebistym tekstem o eugenice:


DiabelskiDom pisze:
6 lata temu
AntyRadio ostatnio sporo chodnikowego szajsu wrzuca, nie wiem czy kiedyś tyle tego było ale ostatnio na fb w proponowanych bardzo często wyświetlają mi się artykuły na podobnym poziomie. "Metalowcy hejtują Babymetal. Wokalista Korna odpowiada: Ej, wyluzujcie, to tylko muzyka" Czyżby "Chwila dla ciebie" kuc version? :v
Z czasu jak tam pracowałem zostały tam 3 osoby z 7 (nie wiem ile teraz liczy redakcja, ale za moich czasów całość pisały 4 osoby i 2 pół do nas pół do Radia Zet). Reszta albo sama wyjebała, albo została wyjebana za niechęć do zmian spowodowanych rosnącymi słupkami popularności. 2mln użytkowników dziennie tam wchodzi. Skończy się ta strona dość niedługo, jak już zdoją ją do cna.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#6

Nucleator 6 lata temu

Bo główny problem to dojrzałość emocjonalna, tak mi się przynajmniej wydaje. To nie jest muzyka dla gimnazjalisty, to jest muzyka dla odbiorcy o ukształtowanym światopoglądzie na różne rzeczy. Ale zrzucanie winy na muzyków, że głosząc w tekstach swoje poglądy na dane sprawy, deprawują młodych, jest po prostu głupie. Dla amerykańskich mediów, gdy jest incydent kalibru strzelaniny w szkole, winne są zazwyczaj muzyka metalowa, horrory i gry komputerowe. No kurwa, jak zabiję się nożem, to w takim razie winny jest producent noży? Zresztą teksty w muzyce metalowej są nie bójmy się powiedzieć głupie i z jeszcze innej strony trochę dziwnie tłumaczyć błedy wychowawcze tym, że pociecha słuchała Ohtar czy Honor. Osobiście za najekstremalniejszy temat uważam pedofilię. Opiewanie czegoś takiego jest chore. A co do prawicy i lewicy, to po obu stronach jest pełno hipokryzji i używania prawa Kalego.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#7

TITELITURY 6 lata temu

warto zwracać baczną uwagę na dzieciaka, który rysuje swastyki w zeszycie :D
No właśnie to zdanie wywołało u mnie wrażenie deczko histerycznej reakcji. Chyba byłbym złym rodzicem, bo ja na swastyki w jego zeszyczie nie zwróciłbym uwagi.
największą estymą darzę parę polskich przedstawicieli typu Ohtar, Selbstmord, Dark Fury,
No i wymieniłeś przy okazji najlepsze aktualnie na polskiej scenie kapele BM, no może poza Ohtar, który po hiciorach w stylu "Human Fuel of Death", zaczął nagrywać jakąś smutną popylinę dla emo- metalowców. Dorzuciłbym tylko jeszcze Infernal War ( hehehe ) i mamy top polskiej sceny. Kiedyś znalazłby się tam jeszcze Thunderbolt. Ale jest faktem, że ogólnie rzecz biorąc NSBM, to muzyka słaba, a chujowatość nadrabia się tam frazesami w stylu "black metal is more than music".
caly ten strach przed islamizacja...
Dobry żart tynfa wart !
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#8

pp3088 6 lata temu

Niespecjalnie mnie to razi. Jakoś wielki problem z tymi naziolami mają ostatnio, mimo że muzyka niosąca taką treść to nisza. Natomiast w radiach lecą utwory hiphopowe o ruchaniu kurew, zarabianiu dupą, jaraniu narkotyków i pierdoleniu policji, często nawołujące do przemocy i morderstw. I kurwa nikomu to nie przeszkadza, bo przecież impreza to trzeba się wyszumieć.

Prawaki mają swoje gatunki, lewaki swoje. Śpiewają sobie wierząc zaparcie w jakieś idee, za to też jakiś szacunek bo przecież dziś większość nie wierzy w nic z wyjątkiem weekendowego melanżu.

Inną sprawą jest to co napisał @DD. Prawackiej muzyki na dobrym poziomie jest bardzo mało, natomiast lewackiej całkiem sporo.
Osobiście za najekstremalniejszy temat uważam pedofilię. Opiewanie czegoś takiego jest chore.
Z wyjątkiem jakiś totalnych odpałów to tematy takie jak pedofilia, nekrofilia, zoofilia itp. są używane tylko i wyłącznie w celu szokowania słuchacza, a więc niejako przedstawiają te tematy w świetle negatywnym(jeżeli coś ma straszyć i szokować to raczej nie jest dobre). To często się pomija przy takich projektach.
OK, sprawdzilem. Przeczytalem tytul: "Twoje dziecko słucha rocka? Może należeć do neonazistowskiej organizacji" i juz serdecznie dziekuje. Tyle wystarczy.
Typowy clickbait. Temat na forum natomiast ciekawy.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 6 lata temu

Bez clickbaita w tytule nie ma artykułu, takie życie ziomuś.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#10

TITELITURY 6 lata temu

Prawackiej muzyki na dobrym poziomie jest bardzo mało, natomiast lewackiej całkiem sporo.
To jest ogólna właściwość sztuki. Ona jest awangardowa, za to polityka jest konserwatywna. ;) Ale poświęć chwilę czasu takiemu np. rockowemu disco - polo jak "Horytnica", a zauważysz, że muzycznie daje to radę bardzo. Honor oczywiście, Legion Twierdzy Wrocław, czy Irydion, który niedawno wypuścił nową płytę. Bdb muzyka, która broni się samą sobą.

I cieszy, że zwróciliście uwagę na ten absurd: można śpiewać o zabijaniu, biciu kobiet i innych takich, ale larum podnosi się dopiero, gdy ktoś zamówi pięć piw. Zupełna aksjologiczna degrengolada.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#11

Ryszard 6 lata temu

Dobry żart tynfa wart !
ODPIERDOL SIĘ ODE MNIE.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 6 lata temu

Ja to jestem chyba całkiem jebnięty, bo mi się wydaje, że takie projekty jak choćby ten Antaeus to wręcz potrzebne są :) Horytnicy Głos Patriotów to taka mała polska legenda już chyba :D Tylko Horytnica to jednak nieco inna opcja co Honory, LTW i Irydion :P Chyba, że o czymś nie wiem i to zajebiści naziole xD Ja to zanotowałem tylko, że są ostro anty-komunistyczni ;D



edit: no dobra, ta retoryka dość podobna jednak :D ale to hity są jebane, heavy metal w pytkę, jak Honor na Stali Zemsty! wg. last.fm słuchałem tego prawie 70 razy :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#13

Pioniere 6 lata temu

pp3088 pisze:
6 lata temu
Osobiście za najekstremalniejszy temat uważam pedofilię. Opiewanie czegoś takiego jest chore.
Z wyjątkiem jakiś totalnych odpałów to tematy takie jak pedofilia, nekrofilia, zoofilia itp. są używane tylko i wyłącznie w celu szokowania słuchacza, a więc niejako przedstawiają te tematy w świetle negatywnym(jeżeli coś ma straszyć i szokować to raczej nie jest dobre). To często się pomija przy takich projektach.
Niekoniecznie w negatywnym. Obadaj australijskich goregrind-owych popierdoleńców z Intense Hammer Rage, którzy to za "szerzenie" pedofilii i innej patologi, mają już kilka wyroków i absolutny zakaz sprzedaży płyt oraz grania koncertów w wielu krajach.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#14

deathwhore 6 lata temu

Ja walczę o czystą krew Okęcia. Jak chcą sobie przyjeżdżać z Mokotowa to spoko, ale na krótko i żeby broń boże się nie osiedlali.

A tak poważnie - nie razi mnie, jestem za stary żeby się tym szokować, jak śpiewają o obozach i cyklonie be to niech sobie śpiewają. Infernal War jak głosili takie głupawe pomysły było spoko. Te wszystkie Ohtary, Selbsmordy i to trzecie - ja wiem, że przyjęło się mówić, że to zajebiste, że to cool i w ogóle super black metal, ale dla mnie to nudne gówno.

Tak sobie myślę, że już chyba wolę staromodnych nazistów niż modne ostatnio patriotyczne wysrywy.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#15

Hajasz 6 lata temu

deathwhore pisze:
6 lata temu
Te wszystkie Ohtary, Selbsmordy i to trzecie - ja wiem, że przyjęło się mówić, że to zajebiste, że to cool i w ogóle super black metal, ale dla mnie to nudne gówno.

Tak sobie myślę, że już chyba wolę staromodnych nazistów niż modne ostatnio patriotyczne wysrywy.
Lepiej tego ująć nie można.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6138
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#16

Vexatus 6 lata temu

Pioniere pisze:
6 lata temu
Niekoniecznie w negatywnym. Obadaj australijskich goregrind-owych popierdoleńców z Intense Hammer Rage, którzy to za "szerzenie" pedofilii i innej patologi, mają już kilka wyroków i absolutny zakaz sprzedaży płyt oraz grania koncertów w wielu krajach.
Normalni to oni nie są...
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#17

Ryszard 6 lata temu

Skoro szoker i nie ma swietosci to domaganie sie zakazu spiewania o np. pedofilii jest w sumie podobnym do zakazu spiewania prawicowych tematow "bolem dupy". Obiektywnie rzecz biorac to Identyczna analogia.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1663
Rejestracja: 6 lata temu

#18

porwanie w satanistanie 6 lata temu

pp3088 pisze:
6 lata temu
Jakoś wielki problem z tymi naziolami mają ostatnio, mimo że muzyka niosąca taką treść to nisza. Natomiast w radiach lecą utwory hiphopowe o ruchaniu kurew, zarabianiu dupą, jaraniu narkotyków i pierdoleniu policji, często nawołujące do przemocy i morderstw. I kurwa nikomu to nie przeszkadza, bo przecież impreza to trzeba się wyszumieć.
Myślę, że coś wspólnego może mieć z tym fakt, że kurwy, narkotyki i morderstwa to rzeczy, do których dorabianie ideologii jest opcjonalne i wtórne, podczas gdy nazizm z całym zbrodniczym inwentarzem zaczął się właśnie od propagandy.

Jeśli chodzi o moje odczucia, to są one ambiwalentne. Wielkich dylematów nie miewam, już to choćby z tej przyczyny, że większość nazi-kapelek jest tak cienka i chujowa, że ostatnią kwestią, nad jaka bym się zastanawiał, jest ich przekaz. Idąc dalej: wśród kapel przyzwoitych muzycznie problemem będą teksty, znów jeszcze nie ze względu na przekaz, ale na fakt, że jako tworzone przez głupich ludzi z dużym prawdopodobieństwem będą głupie. Teksty jednak można ostatecznie olać, prawda? Ostatnią grupą będą kapele z dobrą muzą i dobrymi tekstami, bo dobry tekst nie musi koniecznie oznaczać takiego, z którym się ideologicznie zgadzam. Powiedziałbym wręcz, że słuchanie/czytanie tekstu, który wywołuje u mnie niechęć, a jednak doceniam jakość sposobu sformułowania myśli jest doświadczeniem dość ciekawym.

Jest jeszcze taka kwestia, że osobną sprawą jest słuchanie, a osobną kupowanie takich materiałów, bo o ile samo słuchanie w żaden sposób takiego bandu nie wspiera, to już nabycie jego materiału czy nawet napisanie przychylnej opinii - owszem, wtedy można zadać sobie pytanie, czy nam to pasuje. Ja przyznam, że mam na półce parę kaset Dark Fury, czyli wychodzi, że te 3-4 dychy na wspieranie nacjonalizmu i antysemityzmu dałem ;)
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#19

TITELITURY 6 lata temu

Ryszard pisze:
6 lata temu
Dobry żart tynfa wart !
ODPIERDOL SIĘ ODE MNIE.
Przepraszam :( Już nie bede. :( :(
to hity są jebane, heavy metal w pytkę, jak Honor na Stali Zemsty! wg. last.fm słuchałem tego prawie 70 razy
Bo to jest fenomen tej kapeli, hehe. Ja mogę w kółko sluchać "Lisowczyków".
Te wszystkie Ohtary, Selbsmordy i to trzecie - ja wiem, że przyjęło się mówić, że to zajebiste, że to cool i w ogóle super black metal, ale dla mnie to nudne gówno.
Nie będę się sprzeczał co do gustu, ale ja to samo mogę powiedzieć o Cultes des Ghoules, Mgle itp. A "atmosferyczno - depresyjny black metal, czy jakkolwiek go tam zwać, może co najwyżej buty lizać "Saligii" Dark Fury.
Myślę, że coś wspólnego może mieć z tym fakt, że kurwy, narkotyki i morderstwa to rzeczy, do których dorabianie ideologii jest opcjonalne i wtórne, podczas gdy nazizm z całym zbrodniczym inwentarzem zaczął się właśnie od propagandy.
Tak, czy siak, jeśli relatywizujemy zabijanie co do pobudek lub celu, to wciąż pozostaje błędne takie rozumowanie. Bo dlaczego zabijanie bez idei ma być gorsze lub lepsze od zabijanie dla niej ? Jeśli oczywiście tak rozumują metalowcy. Przy czym ja jako człowiek staroświecki stoję na stanowisku, że owszem, zależy bardzo wiele od tego, jaki jest cel zabijania. Na pewno jednak nie usprawiedliwia go biologiczny rasizm.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1663
Rejestracja: 6 lata temu

#20

porwanie w satanistanie 6 lata temu

TITELITURY pisze:
6 lata temu
Tak, czy siak, jeśli relatywizujemy zabijanie co do pobudek lub celu, to wciąż pozostaje błędne takie rozumowanie. Bo dlaczego zabijanie bez idei ma być gorsze lub lepsze od zabijanie dla niej ?
Nie o to chodzi, tylko o spekulacje, że propagowanie nazizmu budzi większy sprzeciw, niż propsowanie narkotyków i prostytucji, bo ludzie zdają sobie sprawę, że to propaganda była dla zbrodni nazistowskich punktem wyjścia, tak jak jest dziś dla większości tzw. hate crimes.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#21

TITELITURY 6 lata temu

A, ok, teraz rozumiem. No to rzeczywiście możesz mieć rację. Ale wątpię, żeby myślenie tych z 'MetalSucks" i innych im pokrewnych było tym motywowane. Podejrzewam, że to kwestia ideowa, czyli po prostu niechęć do wszystkiego, co neguje demoliberalny paradygmat i działanie odruchowe.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1663
Rejestracja: 6 lata temu

#22

porwanie w satanistanie 6 lata temu

Owszem, to najbardziej prawdopodobne wersja. Bo znów, realnie patrząc: jaki zasięg black metalu, jeśli chodzi docieranie do osób, którym takie poglądy są obce i kaptowanie ich dla sprawy aryjskiej supremacji? Obstawiam, że przyzerowy. Faktycznie chodzi raczej o to, żeby się aby do metalu coś brunatnego w świadomości publicznej nie przykleiło. Cóż, w sumie takiemu Nergalowi do tej pory co jakiś czas ktoś tego Holocausto wywlecze, nie bacząc, że ksywy tej używał jakoś tak w okolicy szkoły podstawowej ;)
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#23

TITELITURY 6 lata temu

Żeby nie było, że tylko jedna strona sporu się w tej kwestii wypowiada - znalazłem taki tekścik:

https://www.counter-currents.com/2011/0 ... r-culture/
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.

Wróć do „Dyskusje muzyczne”