Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

Kobiety na wokalu - gówno czy bdb?

#1

DiabelskiDom 6 lata temu

Za sugestią z wczorajszej rozmowy na Shoutboxie - temat jak malowany. Jak to wygląda na Brutallandzie? Babeczka na wokalu odrzuca czy może jednak nie sprawia to większej różnicy, byleby to co się z jej gęby wydobywa było na wysokim poziomie? Wśród moich faworytek dzierżących mikrofon na pewno jest Tarja z Nightwish, Sharon z Within Temptation i Angela z Arch Enemy. Taki żarcik. :twisted:

Całkowicie poważnie rzecz biorąc to gdy chcę posłuchać fajnych, kobiecych wokali najczęściej sięgam po retro occult rocki ze szczególnym uwzględnieniem Jess and the Ancient Ones (moja faworytka, której głos po prostu uwielbiam), Blood Ceremony czy The Devil's Blood.





Z takich oklepanych, gotyckich metali z lat 90tych to wybrałbym w zasadzie jedną - Annekke van Giersbergen ze środkowego The Gathering - "Nighttime Birds" i "Mandylion" to dla mnie przepłyty przede wszystkim ze względu na jej głos. Także na wspólnej płycie z Devinem Townsendem doskonale dała radę.




Z mieszanych to zdecydowanie Audrey z Amesoeurs. No i te niemetalowe - Lana del Rey i Karin z The Knife i Fever Ray.





A, ze stosunkowo świeżych to laska z (Dolch).

A Wy?
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Czit 6 lata temu

Jeśli chodzi o kobiety an wokalu to moją faworytką jest ta pani:



Czyli Mallika Sundaramurthy z Abnormality.

Obrazek

Była też taka kapela jak Cerebral bore, która grała Slam Death i tam wokalistką też była kobita. Dobre świniaki szły.

Na wyróżnienie zasługuje też Nervosa.

Okazuje się, ze czemu nie jak to jest dobrze zrobione.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#3

Hajasz 6 lata temu

Aby nie rozpisywać się niepotrzebnie to hasło Derketa powinno zamknąć ten temat.


GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#4

Nucleator 6 lata temu

No, Lori Bravo też może startować - fantastyczny wokal



A ta pani bryluje w thrashu



Ze spokojniejszych to lubię panie z Girlschool:



I Debbie Harris ale tylko w tym jednym kawałku:



@DiabelskiDom w sumie racja, przypomniała mi się studniówka i ten utwór, spisała się tam, to fakt
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2017, 22:13 przez Nucleator, łącznie zmieniany 1 raz.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#5

DiabelskiDom 6 lata temu

Jak Blondie to tylko "Serce ze szkła" !!!
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#6

Pioniere 6 lata temu

Powyższe panie cenie, jednak u mnie od zawsze prym wiedzie Lori Bravo i jej popierdolone wokalizy w Nuclear Death.

Edit: Skoro wyżej jeszcze nie było, należałoby też wspomnieć o Corinne van den Brand z Acrostichon, której wokalizy bardzo lubię i dla mnie są jakby takim żeńskim odpowiednikiem wokaliz Martina van Drunenna.

Tak poza metalem, lecz nadal maga-ekstremalnie, to Diamanda Galás deklasuje wręcz wszystkie panie - no może poza jedną, czyli Jarboe, która zarówno solowo, jak i do spółki Michaelem Girą w Swans rozpierdala na atomy swymi wokalizami.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#7

deathwhore 6 lata temu

Z niewspomnianych, trochę wstydliwie wspomniałbym o Cadaverii z Opera IX. Późniejsze jej dokonania to straszny odpust, ale na takim Sacro Culto objawiła się jako autentyczna pogańska wiedźma. Trochę to kiczowate przez klawisze, ale mnie nie razi.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#8

Wędrowycz 6 lata temu

W metalu gówno, za to w pozametalowych klimatach jak najbardziej spoko, a wręcz niekiedy bdb jak np. Chelsea Wolfe, Diamanda Galas czy Jarboe właśnie, do tego dorzucę też Hagalaz Runedance czyli byłą żonę Samotha z Emperor.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#9

Ryszard 6 lata temu

Gazelle Amber Valentine:



Wendy O. Williams:



Amalie Bruun:



Melissa Lungs:



(Video mojego własnego autorstwa!!!!)

Jeżeli chodzi o Debbie to wszystkie trzy: Plastic Letters, Parallel Lines i Eat to the Beat.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Fingolfin
Posty: 33
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#10

Fingolfin 6 lata temu

A ja najbardziej lubię Danę.



Z lżejszych to czasami lubię sobie Amandę Somerville posłuchać.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#11

TITELITURY 6 lata temu

Miałem założyć temat "Pierdziawki śpiewają" i zacząć ekskursem o egipskich tancerkach w negliżu oraz ich fryzurach łonowych, ale skoro mnie ubiegłeś, to będzie nudno i sztampowo. Bleh.

Nie no, żartuję.
Całkowicie poważnie rzecz biorąc to gdy chcę posłuchać fajnych, kobiecych wokali najczęściej sięgam po retro occult rocki ze szczególnym uwzględnieniem Jess and the Ancient Ones
Pamiętliwa bestio, tak, słusznie przypomniałeś, że nie lubię tego całego "occult rocka". Ale nulla regula sine exceptione, więc ci przyklasnę z tą "Jess...", choć bardziej podoba mi się to, co tworzy pod szyldem Jex Thoth. A inne typy, np. Occultation. Nie jest to co prawda occult rock sensu stricte, ponieważ pojawiają się tam motywy doom metalowe, niemniej jednak. Ta pierdziawencja, która tak pięknie bierze do papy mikrofon na poniższym zdjęciu

Obrazek

ma bardzo przyjemną barwę głosu. Do tego nie fałszyje nawet gdy wyciąga wysokie tony.

Z ostrzejszej muzy poleciłbym to. Miękko wrzeszczy, brak głębi growlu, ale kiedy wyje, moje ucho żyje.



Polecam też kapelę "Infernal Pussy" z Kolumbii, ale to już raczej ze względów pozamuzycznych. Mommi Dark z wyra bym nie wygnał, bo mam słabość do lasek z tamtego rejonu świata, a perkusistka twierdziła, że jestem guapio i pewnie gdyby nasza korespondencja nie ograniczała się do pisania na facebooku, to byłby z tej mąki jakiś chleb, wszak jak mawiał Onufry Zagłoba:

Każda dziewka hubka,
Każdy chłop krzesiwo,
Będzie iskier kupka,
Jeno krzeszcie żywo !
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Odrowąż
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: 6 lata temu

#12

Odrowąż 6 lata temu

Hel - Blodspar



Obrazek

Przepięknie Panie w Hel śpiewają. Ech szkoda, że już nie będzie kolejnego razu.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#13

CzłowiekMłot 6 lata temu

Pani Melanie Mongeon również daje radę.

Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 6 lata temu

Nikt chyba dotąd nie wspomniał o Runhildzie Gammelsæter z death/doomowego Thorr's Hammer ani thrashowych wokalistkach Nicole Lee ze Znöwhite oraz Dawn Crosby z Détente (zmarłej w 1996) - to wszystko przednie wokale są i muza niezgorsza.





Warto też wspomnieć o Ann Boleyn z heavy/speedowego Hellion. Dama ta posiadała wytwórnię New Renaissance Records, sumptem której pojawiły się m.in. Seasons of the Dead Necrophagii, dwa pierwsze albumy Wehrmacht czy też amerykańskie wydania takich krążków, jak Under the Sign of the Black Mark Bathory czy Morbid Visions Sepultury.

Sam Hellion nagrał świetną koncepcyjną płytkę o bardzo marnej okładce - The Black Book, ale wiadomo chyba, czego się po okładce nie powinno osądzać - tak samo jest w tym przypadku. Oczywiście nie jest ona tak zła, jak ta od Act of God Znöwhite :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#15

Pioniere 6 lata temu

@yog gdyby były takie dobre, to by się je wymieniło. To ma być w końcu wątek o tych dobrych, czy o wszystkich jakie są? Do tych lepszych zaliczyć można też Zdishe z czeskiego grindcore-owego Lycanthrophy.

Obrazek
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#16

yog 6 lata temu

Dla mnie dobre, reszta chuja wie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#17

Pioniere 6 lata temu

B. dobra bez wątpienia to jest Lori Bravo, te ww. po prostu dobrze pasują do muzy, lecz nie są to jakieś nieziemskie wokalizy.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog 6 lata temu

Wiadomo, żadna Diamandą nie jest, ale przykłady te zadają kłam tezie z tematu, że kobiety na wokalu to gówno ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#19

deathwhore 6 lata temu

Nie, no ale odmawianie wybitności Runhild to spore nadużycie. Growl kruszący ściany, a potem delikatne, anielskie zaśpiewy. Na żywo to samo odwalała.

Ja niezmiennie lubię stare materiały Opera IX, a Cadaveria wtedy była prawdziwą wiedźmą, nie uwierzę, że było inaczej.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#20

Pioniere 6 lata temu

@deathwhore Nie sprecyzowałem tego, ale odnosiłem się do tych thrashowych pań.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#21

yog 6 lata temu

To ja tylko tu zostawię, co o Detente powiedział Fenriz :D
A little bit boring thrash with great vocalist.
Big sunglasses, not Emperor sunglasses. Always big sunglasses cool band
Jak dla mnie to lepsze niż Exodus :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#22

deathwhore 6 lata temu

Dobrze, że Exodus pojawił się w tym temacie, bardzo słusznie, bo Souza brzmi jak cipa.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#23

Pioniere 6 lata temu

... ale czy lepsze niż Testament, Death Angel itp., jak dla mnie nie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#24

yog 6 lata temu

Do intra z Alone in the Dark to prawie nic nie ma startu, a tak to Testament chujowszy ;p Debiut Death Angel raczej lepszy, Dawn Crosby trochę nie dociąga wysokich partii przez co nieco traci na szaleństwie całość :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#25

Nucleator 6 lata temu

Przecież Detente to jakaś trzecia liga panowie :D To już Tyrannizer z Nocturnal lepsza, jeśli rozmawiamy o paniach w thrashu.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#26

Ryszard 6 lata temu

Lori Steinberg:



Megan Osztrosits:

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#27

HUMAN 6 lata temu

Karyn Crisis
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#28

pp3088 6 lata temu

Co następne? Gitara basowa w metalu - gówno czy potrzebna? Pytanie głupie, bo przecież każdy szanujący się słuchacz muzyki doceni dobry kobiecy wokal czy to w metalu czy nie. Nie znam nikogo kto słuchałby samych facetów, chyba że pedał, ale na tym forum ich nie ma.

King Woman - shoegaze/doom rock/psychedelic - coś dla Ciebie @DiabelskiDom.



Dymna Lotva - pogańsko black/doomowe zawodzenia z Białorusi.



Monarch! - sludge/drone/doom z Francji.



Birth Asphyxia - tech/brutal deathowy band z dalekich Chin.



Obrazek

Wokalistka to ta w koszulce uwielbianych tutaj Cannibali.

Flagitious Idiosyncrasy in the Dilapidation - hałaśliwy grind grany przez 4 babki z Japonii. Znana kapela.



Star Sept Sete - Noisegrind z Japonii. Tylko dla fanów antymuzki :D



Spoza metalu:

Purity Ring - jeden z najlepszych synth popów w historii. Ez.



Mój guilty pleasure:


Pioniere pisze: @yog gdyby były takie dobre, to by się je wymieniło.
Jeżeli idzie o Runhildę to wstyd, że nikt wcześniej jej nie wymienił. No ale doomu tutaj nikt nie słucha więc wybaczam błądzenie po omacku.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#29

DiabelskiDom 6 lata temu

Króla Babkę znam ale nigdy mnie nie porwało na tyle, żeby to wymienić. Podobnie zresztą jak uwielbiana gdzieniegdzie Jex Thoth, zarówno solo jak i na debiucie Sabbath Assembly.

A KOŚCIVŁY bdb, szanuję mocno laseczkę za mikrofonem, jej głos i te zimne, electropopowe bity.

A co do słuchania muzyki bez kobiet na woxie to akurat ja znam całkiem sporo (stosunkowo) facetów, którzy twierdzą, że nie tolerują lasek za mikrofonem i ewentualnie dwa czy trzy wyjątki są przez nich lubiane jako potwierdzające regułę. Cóż, może mam szczęście do wielkich mizoginów. NIe bój się kurwo, ta noc już się rodzi, nie bój się wódy, ta nigdy nie zwodzi ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#30

pp3088 6 lata temu

DiabelskiDom pisze:
6 lata temu
Króla Babkę znam ale nigdy mnie nie porwało na tyle, żeby to wymienić. Podobnie zresztą jak uwielbiana gdzieniegdzie Jex Thoth, zarówno solo jak i na debiucie Sabbath Assembly.

A co do słuchania muzyki bez kobiet na woxie to akurat ja znam całkiem sporo (stosunkowo) facetów, którzy twierdzą, że nie tolerują lasek za mikrofonem i ewentualnie dwa czy trzy wyjątki są przez nich lubiane jako potwierdzające regułę. Cóż, może mam szczęście do wielkich mizoginów. NIe bój się kurwo, ta noc już się rodzi, nie bój się wódy, ta nigdy nie zwodzi ;)
Ja z takimi kolesiami to bym uważał. Zwłaszcza w przypadku procentów. Kto wie, może i Twoich wokalnych popisów chcieliby posłuchać. :lol:

Jak byłem młodym kucem to podobała mi się wówczas kapela The River, materiały z 2003-2005. Trochę taka zapowiedź późniejszego trendu na doomiki z kobietami na wokalu:

Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#31

Ryszard 6 lata temu

DiabelskiDom pisze:
6 lata temu
... to akurat ja znam całkiem sporo (stosunkowo) facetów, którzy twierdzą...
Stosunkowo mowisz... :/
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#32

yog 6 lata temu

Bardzo dużo osób tak twierdzi i sam uważa(łem) podobnie. Jednak sporo mniej jest kobiet w takiej muzie, więc i szansa, że się wybitna persona trafi znacznie mniejsza niż u facetów. Jednak też myślę, że taka metalowa tematyka wkurwienia, personal struggles tzw. i tym podobne tematy to się po prostu lepiej odbiera z perspektywy faceta na wokalu, bo się z przekazywanymi emocjami łatwiej identyfikować, niż z emocjami w głosie laski - jednak problemy nieco inne ma każda płeć i panie wolę zwyczajnie w bardziej zmysłowych wokalach, muzyce tanecznej czy alternatywnym popie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#33

Arson 6 lata temu

Jeśli nie jest to pianie, jakieś dziwaczne skrzeki czy inne tego typu badziewia, to o gównie mowy być nie, ale generalnie nie preferuję. Chociaż, oczywiście są wyjątki, jak np. Rosalba Ninivaggi, znana po prostu jako "Rosy", czyli wokalistka Profanal. Ma całkiem ciekawą barwę i potrafi solidnie "rzygnąć". Tutaj przykład:

"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."

Wróć do „Dyskusje muzyczne”