Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Młode Wilcy i Cmentarne Hieny

#1

Ryszard 7 lata temu

Chyba wiadomo o co biega. Z założenia dowolne gatunkowo, młode, nieznane, obiecujące kapele/nagrania. Nie tracimy czasu na marną przeciętność :!:

---------------------------------

Wrzuciłem do słuchalni ale nie chcę żeby przepadło. Mam wrażenie że znajdą się ciekawi tej death metalowej załogi, tfu jednoosobowego projektu Brendana Sloana z Sydney.

Każdy znający specyfikę sceny australijskiej (+NZ :mrgreen: ) powinien sprawdzić. Z wpływów praktycznie wszystko od ulcerate, przez tradycyjny death, tradycyjny death doom czy funeral, złagodzony i słuchalny niczym floryda portal na atmosferycznym sludge kończąc. Proszę się nie zniechęcać (początkowo) uderzającym podobieństwem do Ulcerate bo w po kilku chwilach wkraczają pomysły Mr.B. i mamy więcej tradycyjnego mięska + niespodziewane "zmiany tematu" treści muzycznej. Pięknie skomponowane dziwadło.

Aaaa, nazwa projektu, Convulsing

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Pioniere 7 lata temu

Dzięki Rychowi posłuchałem tegoż projektu sobie nieco wcześniej, choć i tak miałem to zrobić, bo trafiłem na nań na jednym blogu, gdzie zachwalano nieco tę muzę. Jako ciekawy dość innowacyjny konstrukcyjnie eksperyment, można se wysłuchać. Ogólnie jak grają DM jest siarczyście duszno i grobowo, nihilistycznie i obskurnie, a w bardziej melodyjnych fragmentach przypominają mi nieco Nile. Poza tym przez sporą odmienność stylistyczną sludge-owe i nie tylko wstawki, mało koherentna i nieco męcząca na dłuższą metę muza. Jak usłyszałem dobrze znany mi z oryginału cover Porcupine Tree, przerobiony na doom/deathmetalową balladę, to pomyślałem, że wyłączę tę żenadę, ale jakoś wytrzymałem, bo po połowie utworu nabrali tempa. Nie wiem, po co takie coś pchać na płytę — mógł zostawić go na jakąś przyszłą EP-kę.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#3

Ryszard 7 lata temu

Dla mnie akurat bardzo nienudne a wręcz pomysłowe granie.

Pierwsze trzy kawałki zapowiadają kaskę Ulcerate ale potem wszystko zmienia proporcje...

Zgodzę się że muza nie dla każdego.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#4

Ryszard 7 lata temu

Crucifixion

Amerykański zespół death metalowy, istniejący niecałą dekadę, w latach 1990-1998. Ich muzykę określiłbym jako "ambitny" i brutalny, klasyczny metal śmierci. Wydany nakładem Mausoleum Records debiut Desert of Shattered Hopes, zasługuje na przypomnienie, uwagę i zainteresowanie. Dwójeczka zawiera konkretniej sprecyzowany brutalny death metal pierwszej polowy lat 90tych.

Catholicos Diabolicos kurwa!.

Dyskografia:
1991 - A Cold Sea of Horror [demo]
1993 - Desert of Shattered Hopes
1998 - Paths Less Taken
2019 - Paths Less Taken / Raising the Dead [kompilacja]
2020 - Desert of Shattered Hopes / A Cold Sea of Horror [kompilacja]

Skład:
Puppet Cavazos - Drums (1990-1998)
Mark Vargas - Guitars (1990-1998)
Armando Mata - Guitars, Keyboards (1990-1998)
Danny Martinez - Vocals, Bass (1990-1998)
▼ Byli muzycy
Adam Cantu' (R.I.P. 2016) - Guitars
Noe Diaz - Guitars ex-Adumus
Obrazek

Fragmenty debiutu:

Descendants Thereafter https://www.youtube.com/watch?v=EmxB6LUGqrM
Tomorrow Is The End https://www.youtube.com/watch?v=TgdnwoJQ1vs

Paths Less Taken LP w całości:



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Crucifixion/880
MS: https://myspace.com/desertofshatteredhopes
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3760
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#5

Zsamot 7 lata temu

No i mnie zainfekowałeś. Ale nic dziwnego- muza o idealnym brzmieniu, totalnie melodyjna, a zarazem brutalna, do tego ze świetnymi aranżacjami. Cholera, dlaczego teraz tak nie można nagrać płyty!? Posłuchajcie tylko tego basu...

Crucifixion - Catholicos Diabolicos (Diabolic Catholics)

www.youtube.com/watch?v=WrEP69F4OaQ&list=RDWrEP69F4OaQ

Teraz tylko nadzieja w braciach Rosjanach, że u nich to gdzieś w plikach znajdę.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1564
Rejestracja: 7 lata temu

#6

HUMAN 7 lata temu

Będzie wyzwanie znaleźć na cd, jeśli mnie pamięć nie myli było już o nich wspominane, nie wiem ale chyba w thrashing mednes niezapomnianym.
Awatar użytkownika
Soulless
Master Of Puppets
Posty: 123
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Soulless 7 lata temu

Pamiętam taki zajebisty Torchure, z tym, że naprawdę w historii kapeli jest cmentarz :(

Chłopaki na debiucie 1992 Beyond the Veil rżnęli death metal nie ustępujący krajanom z Morgoth. Niestety po wydaniu Beyond the Veil w wypadku zginęli bracia Andreas i Torsten Reissdorf, a to właśnie oni napisali większość materiału na tę płytę.

Następnego albumu nie słuchałem.

Metal ma mieć włochate jaja a nie jakieś symfoniczne cycki
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#8

Ryszard 7 lata temu

HUMAN pisze:Będzie wyzwanie znaleźć na cd
Discogs
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4440
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#9

deathwhore 7 lata temu

Zsamot pisze: No i mnie zainfekowałeś. Ale nic dziwnego- muza o idealnym brzmieniu, totalnie melodyjna, a zarazem brutalna, do tego ze świetnymi aranżacjami. Cholera, dlaczego teraz tak nie można nagrać płyty!? Posłuchajcie tylko tego basu...

Crucifixion - Catholicos Diabolicos (Diabolic Catholics)



Teraz tylko nadzieja w braciach Rosjanach, że u nich to gdzieś w plikach znajdę.
10 lat temu Deathevokation wydało płytę w bardzo podobnym stylu, jak nie znasz to sprawdź, szczerze polecam.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#10

Ryszard 7 lata temu

Obrazek

Liers in Wait - Spiritually Uncontrolled Art EP to jedno z lepszych wydawnictw melocukrowego Göteborga. Wymyślone przez ludzi zamieszanych w Grotesque, zanim cały ten szwedzki melocyrk rozkręcił się na dobre.

Wpływy: amerykański death + skandynawska rytmika prekursorów szwedzkiego lojenia z Autopsy czy Deicide


!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
HUMAN
Tormentor
Posty: 1564
Rejestracja: 7 lata temu

#11

HUMAN 7 lata temu

To jeden strzał ode mnie:

Molested - Blood-Draum

Norwedzy jeden bardzo dobry album z 1995.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3760
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#12

Zsamot 7 lata temu

deathwhore pisze:
Zsamot pisze: No i mnie zainfekowałeś. Ale nic dziwnego- muza o idealnym brzmieniu, totalnie melodyjna, a zarazem brutalna, do tego ze świetnymi aranżacjami. Cholera, dlaczego teraz tak nie można nagrać płyty!? Posłuchajcie tylko tego basu...

Crucifixion - Catholicos Diabolicos (Diabolic Catholics)



Teraz tylko nadzieja w braciach Rosjanach, że u nich to gdzieś w plikach znajdę.
10 lat temu Deathevokation wydało płytę w bardzo podobnym stylu, jak nie znasz to sprawdź, szczerze polecam.
Poszukam, dzięki.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#13

Ryszard 7 lata temu

I wziął mi włączył ochotę tym porównywaniem do incantation, ochotę na Disciples of Mockery
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4633
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#14

TITELITURY 7 lata temu

To ja może z czymś z Polski. Monastyr, ekipa z Wałcza, nagrali w 1994 moim zdaniem absolutnie fenomenalny krążęk, gdzie połączyli odrobinę melodii z walcem death metalu. Z uśmiechem oglądam zdjęcia muzyków we wkładce - pizdodrapki pod nosem, wytarte sweterki. Żadnych tam ćwieków, łańcuchów, make - upu. Może dziś też braliby udział w tym cyrku, ale wtedy chcąc, nie chcąc, liczyła się tylko muzyka, a show schodził na dalszy plan. Co zresztą słychać na tej płycie.

Obrazek
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#15

Ryszard 7 lata temu

kolejne dwa czy trzy bandy do zjebania przez Pioniera haha:

Pneuma Hagion - czyli trzy demonologówki i split z Seiches



cavernous, ominous, haunting black/death metal.

Cadaveric Fumes - 2 EPki plus split. MLP "Dimensions Obscure" z roku 2016 szybciutko do przesłuchania coby na głosowanie zdążyć.

https://cadavericfumes.bandcamp.com/alb ... -2012-2016

Profvndvm - biedna EPka i debiut tego klimaciarskiego stękania. "The debut EP from Profundum. Majestic, symphonic black/death metal for fans of Darkspace, early Emperor, and The Howling Void"

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#16

Pioniere 7 lata temu

Ryszard pisze: kolejne dwa czy trzy bandy do zjebania przez Pioniera haha:

Cadaveric Fumes - ... MLP "Dimensions Obscure" z roku 2016 szybciutko do przesłuchania coby na głosowanie zdążyć.
Akurat CF zalazł się u mnie w wyróżnieniach (choć było to w tej rozszerzonej nieobecnej tu wersji listy), więc nie będzie zjebany - resztę obadam przy najbliższej okazji i się wtedy okaże, czy warto było tracić na to mój czas.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#17

Ryszard 7 lata temu

Good Man!!!
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#18

Ryszard 7 lata temu

Polecam sprawdzać Nowości Wydawnicze i zachęcam resztę do wrzucenia ciekawszych nowości. Buzi.
Ryszard pisze:Kilka śmierciowych bandKampfhubschrauberów:

Shaarimoth - Temple of the Adversarial Fire Styczeń 2017



Scourge Lair - Abominable Entities Styczeń 2017



Tomb Mold - Primordial Malignity Luty 2017



Angel Morgue - s/t Luty 2017



Ascended Dead - Abhorrent Manifestation Marzec 2017



EDYTA: Trzy defmetale zaaoprobowane przy porannej kawie, dymku i kopie. Swoją drogą ostatnio sporo mocnego złomu wytapiają:

Miserist - s/t Luty 2017 Human, inna i lepsza jazda niż Autokrator. Podobne stylistycznie ale pomysły to jakieś sf z influencjami ostatnich dwóch nagrań I. Triumphant.



Skáphe - EPka bez tytułu Marzec 2017



Extermination Angel demo Marzec 2017

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#19

Ryszard 7 lata temu

A to ci dopiero młody zespół... Expulsion.

Skład:
Menno Verbaten - Bass (2017-present) Lightning Swords of Death, ex-Nihilist Workshop, ex-The Cauterized, ex-Cryptic Slaughter, Hostile Groove, Lowlife
Matt Olivo - Guitars (2017-present) Dejecta, Repulsion, ex-Alyze, ex-Cryptic Slaughter, ex-Genocide, Lowlife, ex-Mirror, ex-Death
Matt Harvey - Vocals (2017-present) Dekapitator, Exhumed, Gruesome, Pounder, Cretin (live), ex-Athrenody, Cadaverizer, ex-Gravehill, ex-Noothgrush, ex-Repulsion, ex-Exodus (live), ex-Scarecrow
▼ Byli muzycy
Danny Walker - Drums (2017-2018) O Zorn!, Phobia, Strangled by Strangulation, Cephalic Carnage (live), ex-Thornlord, ex-Uphill Battle, ex-Murder Construct, Blind John Pope, ex-Bad Acid Trip, ex-Exhumed, ex-Intronaut, ex-Karyn Crisis' Gospel of the Witches, ex-Teeth, ex-Jesu (live), ex-Cinema Strange, ex-The Bastard Noise, ex-Cloudkicker (live)
Dyskografia:
2017 - Nightmare Future [EP]

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#20

Ryszard 6 lata temu

Tchornobog czyli jednoosobowy twor Markova Soroka. Gesty atmosferyczny ekstremalny metal z typowymi dla tego typu grania doom, death i black metalem. Czuc ducha Terra Tenebrosa i atmosferycznego blacku. Premiera S/T miala miejsce wczoraj, vinyl pojawi sie we wrzesniu.

Wsrod wspoltworzacych gosci Magnus Skulason z Svartidaudi, Greg Chandler z Esoteric i inni...



Cosmic Void Ritual i dwie demonologie czyli ponad 20minut monotonnego lojenia, utrzymanego w klimatach brudnego i brutalnego metalu kozmicznej smierci, zaglady i otchlani. Dla fana Grave Miasma i Blood Incantation oraz estetyki DIY czy zespolow spod znaku Killtown.

https://cosmicvoidritual.bandcamp.com/a ... ptic-flesh https://cosmicvoidritual.bandcamp.com/a ... ctic-death

Kolejnym deathowym diabelskim demem bedzie najnowsze demo amerykanskiego Mortiferum. Tym razem bardziej ugrzeczniony i wyraznie rytmiczny styl, srednie tempa i ladnie jezdzaca czy plumkajaca gitarka prowadzaca. Oczywiscie zdarzaja sie gwaltowniejsze fragmenty gdzie tempo przyspiesza jednak sa one raczej tylko i wylacznie urozmaiceniem. Napierdalania od poczatku do konca nie uswiadczymy. Wszystko poprawnie zagrane/zgrane. Pomimo prostoty i niedociagniec brzmi obiecujaco, nawet interesujaco a nawet roznorodnie. Przecietnemu maniakowi smierci powinno sie spodobac. Demilich, Grave Miasma i Horrendous.



Jakis czas temu zapoznalem sie (i was) z mlodymi cipkami grajacymi w Apofenia, zaczalem wiec im kibicowac majac nadzieje ze wyrosna na piekne panie ktore jak juz wyrosna,umowia sie ze mna na rozbierana sesje zdjeciowa. Ich poprzednie demo bylo nawet calkiem calkiem. Niedawno otrzymalem zaproszenie do wysluchania ich kolejnych wypocin, trzech utworow opakowanych nazwa Pestilence. Old school...

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#21

Nucleator 6 lata temu

@Ryszard ten Tchornobog bardzo dobry, muszę rozejrzeć się za fizyczniakiem.

Contaminated to piątka Australijczyków z Melbourne, która związała się pod tym szyldem w 2013. Na swoim koncie mają demko i długograja wydanego w tym roku pod tytułem Final Man. To w moim odczuciu bardzo udany materiał wiejący na odległość tuzami typu Incantation, Autopsy czy Disembowelment z głębokim growlem.

Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#22

Ryszard 6 lata temu

1. Tyrannosorceress pochodzą z USA i ponoć grają Black metal. Oczywiście nie dla mnie hehe. Klimatyczny Death Black Metal, prawie atmosferyczny ale wciąż ciężki i mocny. Z referencji wymienię Weapon, formulasa od Tribulation, tegoroczny LP Shaarimoth, przedostatni album Emptness, Rotting Christ(?).

Chłopaki zadebiutowali poniższym krążkiem 23 czerwca br.



2. Our Place of Worship Is Silence

Chłopaki również pochodzą z USA i grają współczesny Death z nalecialościami Black. Wydany w pazdzierniku ubiegłego roku The Embodiment of Hate to bardzo obiecujące i miodne granie, zaskakujące nietypowym podejściem do klasycznego death metalu, morbid angel, chaotycznego death blacku, speed blacku i współczesnego autokratorowego duszonego & gęstego brzmienia. Obiecujące przedsięwzięcie, po za tym warto posłuchać wokalisty który niewątpliwie dąży do utraty głosu.

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#23

Ryszard 6 lata temu

W życiu bym nie pomyślał że rozwali mnie płyta nagrana przez zespół złożony z:

Andreas Axelsson - Bass (2016-present) Tormented, ex-Infestdead, ex-Total Terror, Disfear, The Deadbeats, ex-Marduk, ex-Necronaut (live), ex-Edge of Sanity, ex-Incapacity, ex-The Dontcares, ex-Tortyr
Adrian Erlandsson - Drums (2016-present) At the Gates, The Haunted, ex-H.E.A.L., ex-Needleye, ex-Terror, Nemhain, ex-Brujeria, ex-Cradle of Filth, ex-Netherbird, ex-Nifelheim, ex-Paradise Lost, ex-Riket, ex-Samsas Traum, ex-12 Ton Method, ex-Decameron, ex-Tenet, ex-Vallenfyre, ex-Hyperhug, ex-Penance (Swe), ex-Skitsystem, ex-Deathstars (live)
Fredrik Wallenberg - Guitars (2016-present) ex-Embalmed, Skitsystem, ex-Sarcasm
Jonas Stålhammar - Guitars (2016-present) At the Gates, Bombs of Hades, Darkcreed, God Macabre, ex-Utumno, ex-Macabre End, Venus Principle, ex-The Crown, ex-Dead Awaken (live), ex-Abhoth, ex-Crippled Black Phoenix, ex-Morbid Salvation Army, ex-Purulence, ex-Space Probe Taurus, ex-The Colombos
Tomas Lindberg - Vocals (2016-present) At the Gates, Sign of Cain, ex-Grotesque, ex-Infestation, Ben-Hur, Disfear, The Great Deceiver, ex-Lock Up, ex-Nightrage, ex-The Crown, ex-Necronaut (live), ex-Liers in Wait, ex-Sacrilege (live), ex-Conquest, ex-Hide, ex-Skitsystem, ex-Snotrocket, ex-World Without End

:D :D :D

The Lurking Fear nagrali niesamowicie dobry materiał. Do tego charakterystycznie i nawet Lindberg mi nie przeszkadza. Zdziwienie roku i zaskoczenie podobne do jedynki Firespawn.

Linki rozpoznawcze:


!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17508
Rejestracja: 7 lata temu

#24

yog 6 lata temu

Ryszard pisze:
6 lata temu
The Lurking Fear nagrali niesamowicie dobry materiał. Do tego charakterystycznie i nawet Lindberg mi nie przeszkadza. Zdziwinie roku i zaskoczenie podobne do jedynki Firespawn.

To brzmi jak worship debiutu Dark Millennium szczerze mówiąc jak zwalnia :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#25

Ryszard 6 lata temu

No ale zbyt czesto to to nie zwalnia.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17508
Rejestracja: 7 lata temu

#26

yog 6 lata temu

A szkoda :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5285
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#27

Hajasz 6 lata temu

Jeżeli ktoś tęskni za zgniłym, rozkładającym się i lepkim death metalem na wzór Desecresy czy Undergang to proponuję zapoznać się z kolejną fińską zgnilizną jaką jest Hostis Humani Generis, który póki co ma na koncie tylko jedno demo Asphyxiated in Blood wydane w 2016 roku i zawierające 20 min ciekawego death metalu. Czekam na pełny album bo może być duszno i wilgotno.

GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#28

Ryszard 6 lata temu

Chilijskie Blood Oath to istniejące od 2014 komando o bardzo nieopisowym statusie członków, w tym rodzeństwa Canales. Ew. zainteresowanych odsyłam do zinów itp.

Do dnia dzisiejszego nagrywają:

chaotyczne napierdalanie Na demo



degialowy rytmiczny singiel



oraz wydaną własnym sumptem w maju br, kasetową EPka pt. The Line Between

Niby nic specjalnego ale jednak... Zdarzyło mi się trafić na kawałek promujący tegoroczne wydawnictwo załogi z Concepcion, Biobio i zostałem bardzo mile zaskoczony sprawnym łojeniem. Skojarzenia z pierwszym kawałkiem tegorocznego miniaka Cruciamentum, 10 przykazań borzych Entombed, Gods of Death Cianide czy debiutu Morbus Chron. Echa Autopsy, jaskiniowego deathu no i oczywistego w tamtych regionach grzania.



Wejście do kawałka przepikne. Dalej chlastający basik, cykające cymbalsy, ciekawe solóweczki... gdyby tylko odeszli od tej thrash/black łacińskiej nudy...

22 minutowe wydawnictwo dzięki The Unspeakable Axe doczekało się CDkowej poprawki nakładu. Premiera 1go grudnia

Materiał możliwe że zawiera mega ciekawe kompozycje... kieruję do trackerów

Amerykański Sloth Herder grany przez czterech panów członków to jakiś atmosferyczny lekko avangardowy, starannie wyegzekwowany grind a nawet black...



Kapela istnieje od kilku lat, wydali kilka matexów. Nie znam ich jednak więc odsyłam do internetowych źródeł poznania...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#29

Epoxx 6 lata temu

Duńska ekipa Taphos wydała w tym roku kolejne dwa małe materiały. Demo I epkę. Czekam na jakiś pełny materiał od tej ekipy bo lubię taki obskurny DM polecam obadać bo to i czasu dużo nie zajmuje, a granie dobre.

if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#30

Ryszard 6 lata temu



Lavadome Prod. 2017.11.20

No i nie wiem co napisać... Że do opisu zawartości muzycznej wydanego przez Lavadome splitu można użyć określenia experymentalny techniczny klasyczny death metal i trafić a jednak chybić..? Że obydwie kapele nagrały materiały których pierwsze przesłuchanie przynosi kilka majaczących wpływów, bardzo szybko przysłoniętych oryginalnością w przestrzeni gatunkowej wydawałoby się całkowicie już wypełnionej..?

Pierwsze 4 kawałki należą do rosyjskiego HORROR GOD, i składają się z klasycznego do bólu death metalu dodatkowo z licznymi technicznymi klaustrofobicznymi elementami.

Normalnie nic ciekawego ale w tym przypadku zupełnie zaskakują ...sam nie wiem czym...

Przerwa na utwór #4; cover zapomnianego przez Sathanasa PURULANCE o których nikt nic ostatnio nie wspominał.

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Purulence/2859

Ostatnie cztery piosenki to pochwalijka TECHNE, zespołu bez internetowej historii. Tutaj zamiast Ulcerate mamy syntezatory i wpływy Horror Death, pradawnego Doom death metalu. Trochę nostalgii i fajna git. solowa.

O obydwu nie da się o dobrze napisać bo praktycznie wszystkie precyzyjniejsze określenia będą stawiały zespoły w złym świetle... :) Może nie jest to Howls of Ebb ale kilka rozwiązań jest miłą dla ucha odmianą.

 
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#31

Ryszard 6 lata temu

Druga próba wystawienia posta i w rezultacie gołe linki bez textu. Zero rysiowizny a jak chcecie to sobie klikniecie.

Cryptae - Cryptae 22.12.17



Winds of Leng - Horrid Dominion 23.06.17



Cosmic Void Ritual - The Excreted Remains of the Sabatier System 06.10.17

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#32

Ryszard 6 lata temu

Mój nowy fejsbukowy kolega Andres Arancibia poprosił mnie o posłuchanie i ocenę swojej kapeli. A że trafił na konfidenta to obiecałem mu szantaż: kilka odpowiedzi na kilka pytań w zamian za wątek na naszym największym na świecie forum metalowym. Tak więc o ile się orientuję ze strony chilijskiego zespołu, INFERNAL THORNS pochodzi z Valparaíso. Założony został w roku 2003r przez Andresa. Nazwisk innych muzyków nie wyśledziłem. Na BC znajdziemy ich debiut, na stronie zespołu piszę coś o jakiś singlach(?) Nie wiem, jak się dowiem to powiem.

Muzycznie mamy death metal w sosie dosyć klasycznym i rozpoznawalnym o fajnym thrashowym zacięciu, wyraźnym basie i naprawdę kozackiej gitarze prowadzącej. Wszystkie te slayery, deicide wczesne sinister brzmią świeżo i wystarczająco chwytliwie a schody pojawiają się dopiero kiedy wchodzi rytmiczny melodyjny thrash czy death pod późne hypocrisy. Akurat indywidualnie to już będzie kwestia gustu. Solidny thrash death metal z Chile. Dla siedzących w gatunku zespół do zrobienia.

Obrazek

FB: https://www.facebook.com/infernalthorns
BC: https://infernalthorns.bandcamp.com/music
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17508
Rejestracja: 7 lata temu

#33

yog 6 lata temu

Rozumiem, że pisze odpowiedzi, skoro się wątku nie dorobili jeszcze? :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#34

Ryszard 6 lata temu

Haha Jak zechce to napisze. Mnie to ryba.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#35

Epoxx 6 lata temu

Z racji, że każdy ma w dupie temat, to postanawiam wrzucić kolejne wyziewy.

Dobry gruz z US



Os dm z Hiszpanii w DnR klimacie Entombed

https://comebackfromthedead.bandcamp.co ... a-vermibus
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#36

Ryszard 6 lata temu

@Epoxx - Oto wlasciwy wateki ze szczeniakami. DM w dm. BM w bm. Itd itp.

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#37

Nucleator 6 lata temu

Francuskie Cryptic Grave i jego przyjemna Epecka. Ja ktoś lubi np. Obituary to będzie ukontentowany:

Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Szambonurek
Posty: 2
Rejestracja: 6 lata temu

#38

Szambonurek 6 lata temu

Piękna rzecz polecam.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#39

Ryszard 6 lata temu

Wyobrażam sobie współczesną wersję Hendrixa siedzącego w death metalu. Takiego ćpajacego flakka i krokodyla muzyka Anal .............Cockroach.

Anal Cockroach z Ypsilanti w Michigan(?). Nie grzebałem i nie wiem co i kto i jak. Na MA nie wiadomo kto co i jak. Badam ich nowy krążek i nie wiem co to za kakofonia spuszczalnia ale potwór gra i te wszystkie brudne zawijasy poorganizowane przedziwnie... do przesady haha. Nie wiem. Do tego cztery albumy w rok. Dwa w 2018. Boję się sprawdzać :D



Haha. O kurwa!!!



Tytuły kawałków z albumu Hellspawn...

1. Baptized In Hell 02:56
2. Jesus Christ Was A Fucking Pussy 01:33
3. Raped By Satan 02:55
4. Lethal Excursion Of Cerebus 02:27
5. Crucifucked 02:39
6. 666 02:42
7. Nuns of Baphomet 02:35
8. Demonic Orgasms 02:28
9. Raping God 03:00
10. Whores of Babylon 03:24
11. Buttfucking The Angels Of Yaweh 03:00
12. Of Ba'al's Roar 02:17
13. Revelations of the Antichrist 04:07
14. Burning Christians (Demo) 02:50

MA: https://www.metal-archives.com/bands/An ... 3540428595
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#40

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

1 Intro: A Desired Surgical Procedure That Interferes With The Change Of Sex By Reconnecting The Urinary System As A Result That The Prostate Releases A Fetid Secretion Of Gonorrhoea Caused By Insufficient Genital Hygiene 0:46
2 Urethral Shock 1:17
3 Pleurourieczemacariapyocyaneusepitodenal Release With The Loss Of External Smegm 0:16
4 Libidious Symptoms For Clitoral Pyorrhoea 0:24
5 Bacteriuriaherposeborrhoeasialis Suppurate 0:42
6 Cloacalexstrophyamyelomeningocele Strepptoagenesis 0:23
7 Odourless Purging Of The Urethral Canal And Orifice 0:06
8 Coercing Or Forcing A Nonconsenting Person To Engage In Urethral Klismaphilia While Observing And Touching Their Body 0:43
9 Adenocarcinomasiureteroileac Cecalenterocystoplasm 0:43
10 Pseudo Gonorrhoeaheic Facials 0:50
11 Propulsive Clitoral Acnialabscessive Liquorrhoeac Procedures 0:18
12 Feculent Ejects Of Recrements Via Anal Ways 0:30
13 Colon Lavage Of Dysentrial Blennorrhoea 0:36
14 Experiments On Orifecial Coitus And Forceful Penetration 3:18
15 Vaselined Pesserial Ejaculate Functional As Lubricant 0:13
16 Fluxus Poesial Enzyme 0:06
17 Trans-colonic Ureterointestinal Silastic Ureteral Prostheses 0:06
18 Mondo Clitoridectomy 0:06
19 The Ability Of The Bladder To Adapt To Urinary Filling Without Changes In Intravesical Pressure Resulting In A Lower Bladder Volume Threshold For Involuntary Voiding 0:04
20 Lipurall Genital Bullous & Lobus 0:10
21 Retro-Adnexial Groinvolume 0:07
22 Endo Placental Pyocolporrheic Aroma 0:07
23 Lactacytoplastimenorrheic Serum 0:07
24 Urinesediments Shower 0:10
25 Seroesaloedemagesochymurithroeac Menses 0:06
26 Intense Urineslurping Festival 0:04
27 Mouthful With Vulvaphuric Acid 0:22
28 Burning Sensation In Sexual Organs During Intercourse Comes Along With Excessive Fecal Incontinence 0:11
29 Narrowing Of The Outer Third Of The Vagina By Increased Pubococcygeal Muscle Tension And Vasocongestion 0:13
30 Fascination For Consuming Diarrhoea And Ingestion Of Feces And Urine 0:22
31 Full Syndrome Of Noncoital Clitoral Stimulation 0:16
32 Compulsive Neurocristopathiachronic Dyspareunia 0:14
33 Pyocelial Uterogestinalileocutaneostomic Implant 0:33
34 Endocrinial Pylorol Spasmorectagenitourinarial Ejaculatory 0:27
35 The Loss Of Bladder Or Bowel Control Emits A Foul Odour Of Prosthetic Fluids And Jizzum 0:38
36 Oral Uromesis 0:41
37 Urinary Incontinence Due To Intrinsic Sphincter Deficiency 1:07
38 Secculastopyelonelaxised Anal Fissure 0:16
39 Acute Urilateral Obstructive Uropathy 0:35
40 Urethral Irrigation Clogged With Blood And Tissue 0:56
41 Fetid Encopresial Release With A Swelling Of External Genitalia 0:33
42 The Emission Of Semen Caused By Contractions Of The Urethra 1:18
43 Open And Suprapubic Prostatectomy 0:17
44 The Contact With Urine Experienced As Enjoyable 0:40
45 Artificial Gastric And Warm Colostomic Urinary Reservoir 0:29
46 Urea-Splitting Urinary Tube Infections 0:10
47 The Precision Of Gastrocystoplasty Without Gastric Acid Secretion Release 0:37
48 An Urethral Carcinoma Occurs In Cystoprostatourethrectomy And In General Ureteroproctostomy 1:04
49 Urine Analysis 0:19
50 Unsuspected Urethral Polyps And Tumours 0:20
51 Transcolonic Ureterointestinal Replacement 0:40
52 Cloacal Malformation 0:11
53 Gynecoleiomyosarcomacervix 0:12
54 Dysuria And Hematuria In Urinary Reconstruction Involving The Stomach 0:38
55 Fecal Cream 0:28
56 An Aseptic Ureteroenterostomic Jejunumosia 0:40
57 Continuously Gastrourethral Urinary Leakage 0:30
58 Diverting The Orifices Of The Ureters Into The Rectum 0:59
59 Bilateral Ureterorectal Fistulae And Obstruction 0:41
60 Possible Regurgitation Of Urine Throughout The Colon 0:24
61 Collect The Urine Draining From The Ileal Gastric Conduit Stoma 0:37
62 Creative And Sophisticated Procedures To Correct Abnormalities Of The Genito-Urinary Tract 0:18
63 Circumierentialsubcoronal Incisions 0:17
64 An Extraluminal Orifice With Total Fecal Exclusion 0:33
65 Endoscopic Uterogestinal Biopsy 0:29
66 Osmotic Diarrhoea 32:56

Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#41

Ryszard 6 lata temu

Przyznam się szczere że nie mam ochoty zakładać 10 nowych wątków wobec czego dwa linki - raporciki z chilijskimi zespołami deathmetalowymi. Pierwszy z 5ma blużnierczymi bezbożnikami, drugi zawiera finezyjne wciąż heretyckie belzebuby. Sobie oszczędzam sporo zabawy a wam polecam i przypominam o egzystencji ww ;)

1.CATACOMB VENTURES: CHILEAN DEATH MYSTICISM (PART 1)
Venerea
Son in Curse
Horrifying
Magnanimus
Ancient Crypts

http://www.toiletovhell.com/catacomb-ve ... sm-part-1/

2. CATACOMB VENTURES: CHILEAN DEATH MYSTICISM (PART 2)
Godless
Concilivm
Exanimatvm
Death Smell
Perpetuum

http://www.toiletovhell.com/catacomb-ve ... sm-part-2/



Wrócę do Magnanimvs mam LP, z checią opierdole. Wydali album niedawno.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#42

Ryszard 6 lata temu

Void Eater - Abyssal bez Noise, Portal bez rozjechanego chaosu. Blackowaty wokal czyli współczesny prog Death Metal z malutkimi dysonansami. Świata nie rozpierdolą ale siedzącym w niszy będzie fajno. Tegoroczna płyta wydana 16go marca:

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#43

Ryszard 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Rozumiem, że pisze odpowiedzi, skoro się wątku nie dorobili jeszcze? :P
Tyle mi dodatkowo napisał. Zapomniałem już...
20180317_151024.png
:)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17508
Rejestracja: 7 lata temu

#44

yog 6 lata temu

Też zapomniałem już ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#45

Ryszard 5 lata temu

Kiedyś zakładałem watek ale nikt nie wylizał mi za niego rowa :( Lubi który trzy pierwsze płyty Death i chce czegoś lepszego klimatyczniejszego niż Gruesome czy Morfin?

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#46

Ryszard 5 lata temu

O proszę, lepiej późno niż wcale... A może nie ma to żadnej różnicy?

Mieszkasz w Szwecji i ok roku 90tego zakładasz zespół grający klasyczny techniczny thrash / melodyjny i poplątany death metal, po czym nagrywasz dwie taśmy demo i na ćwierć wieku znikasz. Na koniec, z dupy nagrywasz 3 nowe utwory plus odświeżasz stare demo i wydajesz jako debiut... który jest archaicznym ale mimo wszystko coekawym graniem. Trochę za późno jak dla mnie ale może wypłyną na fali jakiegoś nowego hajpu?

@Zsamot - Purgatorium to jest twoje granie ;) ze szczyptą romantycznego doom gothic death.

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3760
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#47

Zsamot 5 lata temu

Sprawdzę. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#48

Epoxx 5 lata temu

Nowa epka od Cosmic Void Ritual.

if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#49

Ryszard 5 lata temu

Nawrzucałem dzisiaj do szołta trochę death metalu, niekoniecznie wybitnego. Może nic pięknego ale znajda się pewnie podnieceni. Tak wiec powklejam te gównicha pod spodem:

Marax - The Abyss Of Illusions

Tags: black metal death metal metal slovenian music symphonic metal progressive metal Slovenia



Sentient Horror - The Crypts Below EP

Tags: atmospheric black metal black metal death metal dismember metal new jersey old school death metal swedish death metal autopsy death-doom entombed Cleveland



Our Place of Worship is Silence - With Inexorable Suffering

Tags: black metal blackened death metal death metal metal black metal blackened death metal crust death metal Los Angeles



Anachronism - Orogeny

Tags: anachronism death metal metal orogeny dissonant death metal prog prog metal progressive metal technical death metal Lausanne



1914 - The Blind Leading the Blind - Nie-stety tylko zajawka

Tags: atmospheric black metal black metal blackened death metal death metal metal old school death metal blackened doom death-doom war metal Cleveland

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#50

Ryszard 5 lata temu

@HUMAN, kochanie...

Noctambulist - szukaj mp3jek ;)

https://helterskelterproductions.bandca ... desolation

Wombripper



Skullcrush

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!

Wróć do „Death Metal”