Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

Necros Christos

#1

DiabelskiDom 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Berlińscy piewcy Ciemności, Potępienia i Śmierci. Autorzy jednej z najzajebistszych płyt w historii metalu, czyli "Trivne Impvrity Rites". Niesamowicie nośny death/black metal z mnóstwem zapożyczeń z kultury bliskiego wschodu. Przebojowość w najbardziej szlachetnej, niespedalonej i nielukrowanej formie - któż nie nuci po pierwszym odsłuchu "Christ Was Not of Goatborn Blood" czy "Va Koram do Rex Satan"?

Na koncie dwa duże albumy, kilka splitów i EPek. Od siebie dodam, że nie mogę odżałować nieobecności na ich poznańskim gigu kilka lat temu - liczę, że uda mi się nadrobić ten niecny występek.

Skład:
Mors Dalos Ra - Vocals, Guitars (electric, acoustic), Keyboards (2001-present) ex-Blood Horns, ex-Nox Intempesta, ex-The New Aeon, ex-Vale of Siddim, ex-Silentium, Ra Al Dee Experience, ex-Arathorn, ex-Drowned
The Evil Reverend N. - Guitars (2007-present) ex-Vale of Siddim
Iván Hernández - Drums (2012-present) Extinction, ex-Legen Beltza, ex-The Clockwork
Peter Habura - Bass (2013-present) ex-Deception, ex-Duskmachine
▼ Byli muzycy
Scheol - Drums, Drum programming (2002-2003)
Martin Chain - Drums (2003-2004)
Luciferus Christhammer - Drums, Percussion (2004-2008) ex-Blood Horns
Black Shepherd ov Doom - Bass (2005-2012) Drowned
Raelin Iakhu - Drums, Percussion (2009-2012) Lord Astaroth, ex-Extinction, ex-Hatespawn, ex-Angelus Mortis
Dyskografia:
2002 - Necromantic Doom [demo]
2003 - Black Mass Desecration [demo]
2004 - Ritual Doom Rehearsal [demo]
2004 - Curse of the Necromantical Sabbath [EP]
2004 - Grave Damnation [demo]
2004 - Baptized by the Black Urine of the Deceased [demo]
2005 - Necros Christos / Loss [split]
2005 - Black Mass Desecration / Ancient Barbaric Assault [split]
2005 - Ritual Crucifixion [split]
2005 - Night of the Unmutilated Ritual [video]
2006 - Teitanblood / Necros Christos [split]
2007 - Trivne Impvrity Rites
2011 - Doom of the Occult
2013 - One in Darkness, Two in Damnation, Three in Death, 2002 - 2007 [kompilacja]
2014 - Nine Graves [EP]
2014 - Darkness Comes to... Live! [live]
2018 - Domedon Doxomedon




Kompilacja wczesnych materiałów:



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ne ... stos/21328
BC: https://necroschristos.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Wędrowycz 7 lata temu

Rewelacyjna kapela, death metal w klasycznym grobowym stylu, do tego fajowe klimatyczne intra i wpadające w ucho kawałki. Oba długograje, jak i składaka demówek posiadam w swojej kolekcji i regularnie do nich powracam. Koncert w Poznaniu był jednym z najlepszych jakie widziałem w życiu. Rozpierdol pod sceną był naprawdę konkretny. Tak powinien wyglądać każdy koncert metalowy.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#3

TITELITURY 7 lata temu

Wyobraźcie sobie, że jesteście ghulem, a wasze hobby, to grasowanie po cmentarzach i wykopywanie trupów. I tak biegniecie sobie po cmentarzu, wykopujecie trumnę, rozgarniacie swoimi szponami ziemię i rozgarniacie, wreszcie docieracie do zbutwiałego wieka trumny i już, już wam staje na myśl o zgniłym trupie, którego zwłoki zaraz będziecie sobie mogli, no nie wiem, co tam ghule robią, zjeść, wyruchać, polizać, czy coś. Rozwalacie więc wieko, a tam kupa. Ktoś zrobił wam psikusa i nasrał do trumny, a wy biedni zamiast na trupa, trafiacie na stolec. Zamiast zapachu stęchlizny, zapach gówna. Zamiast obfitego posiłku, erzatz z ekskrementów. I tak mam przy NECROS CHRISTOS. Narobili mi smaka, ale po przewałkowaniu tej ostatniej płyty wzdłuż i wszerz, moje uszy zgodnie stwierdziły, że neee, że to już było. Ale mózg na to : "Hola, Hola, a czego w metalu nie było? Przecież sam zawsze powtarzasz, że w metalu chodzi o umiejętne odgrzanie kotleta!" I owszem, chodzi, ale ci akurat necroschristosi dla mnie tego kotleta odgrzać nie potrafią i na nic tu okultystyczna oprawa, ani (pseudo?)grecka nazwa. Z "Doom of the occult" tak naprawdę trafia do mnie tylko jeden kawałek ( "oh kali ma, coś - tam, coś - tam"), a reszta wpada jednym uchem i drugim wypada. Przeciętny zaledwie zespół.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1563
Rejestracja: 7 lata temu

#4

HUMAN 7 lata temu

Wędrowycz pisze: Koncert w Poznaniu był jednym z najlepszych jakie widziałem w życiu. Rozpierdol pod sceną był naprawdę konkretny. Tak powinien wyglądać każdy koncert metalowy.
tez byłem wtedy u Bazyla mega Ogień , ale dla mnie wtedy GM na koniec zamiótł doszczętnie , towarzysko też ostro
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 7 lata temu

O, nie pisałem tu jeszcze?! Trochę psychofanem jestem od czasu, jak pierwszy raz usłyszałem to intro z Neeeeekroooos kristoooos... po paleniu. Wielbię Triune Impurity Rites nieskończenie, nawet tymi szlagierami pozarażałem ludzi, co najbliżej death/blacku to może Slayera od święta słuchają. Przechuj hity są na tym matexie, syte riffy, klimat grobowy, teksty piękne, a refreny nieskończenie przebojowe. Dwójka też znakomita, ale już nie tak przesadnie wpadająca w ucho. Moje top5 bieżącego deathu, a pewnie i top2.
TITELITURY pisze:Przeciętny zaledwie zespół.
Chyba Cię pojebało, albo słuchałeś z głową w kiblu :P NIKT takich deathowych przebojowych piosenek dzisiaj nie pisze jak Necros Christos.
Wędrowycz pisze:Koncert w Poznaniu był jednym z najlepszych jakie widziałem w życiu. Rozpierdol pod sceną był naprawdę konkretny. Tak powinien wyglądać każdy koncert metalowy.
Szkło na podłodze w znacznych ilościach tam było, a i śpiących denatów na ławeczkach nie zabrakło ;) Bardzo udany spęd ze średnią wieku uczestników koło 35 lat ;D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#6

deathwhore 7 lata temu

TITELITURY pisze:Wyobraźcie sobie, że jesteście ghulem, a wasze hobby, to grasowanie po cmentarzach i wykopywanie trupów. I tak biegniecie sobie po cmentarzu, wykopujecie trumnę, rozgarniacie swoimi szponami ziemię i rozgarniacie, wreszcie docieracie do zbutwiałego wieka trumny i już, już wam staje na myśl o zgniłym trupie, którego zwłoki zaraz będziecie sobie mogli, no nie wiem, co tam ghule robią, zjeść, wyruchać, polizać, czy coś. Rozwalacie więc wieko, a tam kupa. Ktoś zrobił wam psikusa i nasrał do trumny, a wy biedni zamiast na trupa, trafiacie na stolec. Zamiast zapachu stęchlizny, zapach gówna. Zamiast obfitego posiłku, erzatz z ekskrementów. I tak mam przy NECROS CHRISTOS. Narobili mi smaka, ale po przewałkowaniu tej ostatniej płyty wzdłuż i wszerz, moje uszy zgodnie stwierdziły, że neee, że to już było. Ale mózg na to : "Hola, Hola, a czego w metalu nie było? Przecież sam zawsze powtarzasz, że w metalu chodzi o umiejętne odgrzanie kotleta!" I owszem, chodzi, ale ci akurat necroschristosi dla mnie tego kotleta odgrzać nie potrafią i na nic tu okultystyczna oprawa, ani (pseudo?)grecka nazwa. Z "Doom of the occult" tak naprawdę trafia do mnie tylko jeden kawałek ( "oh kali ma, coś - tam, coś - tam"), a reszta wpada jednym uchem i drugim wypada. Przeciętny zaledwie zespół.
Polecam zabawy z kupą, niesamowite doznania.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#7

TITELITURY 7 lata temu

A zostaniesz moim przewodnikiem po Krainie Nestle ? Niczym Sybilla Eneasza, niczym Wergiliusz Dantego, oprowadzisz mnie po krainie wróżki Shigelli, przepłyniemy razem rzekę Kupytos, by w końcu wyjść z jaskini Osrania wprost na Wzgórza Kału ?
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#8

deathwhore 7 lata temu

Jednak polecałbym jaką koleżankę. Sorry, ja jestem dewiant, ale nie pedał!
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 7 lata temu

deathwhore pisze:Sorry, ja jestem dewiant, ale nie pedał!
piękne :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#10

Wędrowycz 7 lata temu

Ja pierdyle, przeszliście od rozmowy o Necros Christos do zabawy z kupą? Grubo :D

Chętnie zobaczyłbym tą kapelę jeszcze raz na żywca.
deathwhore pisze:Jednak polecałbym jaką koleżankę. Sorry, ja jestem dewiant, ale nie pedał!
Ten tekst mnie rozjebał :D
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#11

Marduk666 6 lata temu

yog pisze:
7 lata temu
intro z Neeeeekroooos kristoooos... po paleniu.
Ja to potrafię sobie ubzdurać różne rzeczy, a po jaraniu to już w ogóle. Zatem usłyszeć to intro po ćpieniu to musiało być zajebiste doznanie :D Na trzeźwo co słabsze istoty mogą się wystraszyć i uciec ;) No ale intro intrem, a muzyka jest na prawdę bardzo fajna i piszę to jako fan blastów wszelakich. Jako młody człowiek jeszcze, słyszałem NC, ale wtedy stwierdziłem, że "chuuuuujnia, nudne, pedały, 2/10, jebać take muze!" Można w sumie powiedzieć, że znam "od wczoraj", ale lepiej późno niż wcale. Klimat, srogie riffy, ciężkie, mocarne brzmienie, grobowy wokal i rozrywka zajebista!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#12

Vortex 6 lata temu

Słuchałem sobie ostatnio po dłuższej przerwie "Trivne Impvrity Rites", co zawsze wzbudza we mnie pozytywne emocje, Dostrzegłem natomiast fakt, że ominął mnie "Doom of the Occult", koniecznie trzeba nadrobić tą zaległość.
"Between Shit and Piss we are Born"
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#13

deathwhore 6 lata temu

Necros Christos miał też taki minialbum. Grave Damnation. Często się o tym zapomina. Może to nie jest najlepszy materiał zespołu, chociaż chyba niedużo mu brakuje. To taki śliczny przypis do Triune Impurity Rites. Tylko... na tym albumie nagrali najlepsze solówki kiedykolwiek w karierze zespołu. Najbardziej oszczędne, proste dźwięki, ale tak właśnie musiał brzmieć flet z Hameln. Obłędne.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 6 lata temu

18 maja 2018 roku wyjdzie nowy i ostatni album Necros Christos - Domedon Doxomedon

Obrazek

3CD / 3LP
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#15

Wędrowycz 6 lata temu

No i spoko, tylko te 3 cd mnie trochę zaniepokoiły, co to takie długie. Upchali chyba cały niewydany dotąd materiał w jednym albumie :|
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#16

yog 6 lata temu

Pewnie będzie z 10 kawałków i 30 templi do tego ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#17

Wędrowycz 6 lata temu

Właśnie też mi to przemknęło przez głowę.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog 6 lata temu

Tak ogólnie to 3LP nie zmieszczą nie wiadomo ile muzy, pewnie to będzie z 90 minut, trzy akty, jeden na Darkness, drugi Damnation, a trzeci Death, każdy na oddzielnych CD-kach. Tak sobie przynajmniej wyobrażam, że Necros Christos swój ostatni album to na bogato wyda.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#19

Wędrowycz 6 lata temu

W takim wydaniu byłoby to coś podobnego do składaka demówek, nota bene doskonałego. Nie miałbym nic przeciwko :) Kapela jawi mi się jako jedna z najciekawszych we współczesnym death metalu, więc też po cichu liczę na odejście w wielkim stylu i eleganckim wydaniu.
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#20

deathwhore 6 lata temu

Liczę, że pozytywnie zaskoczą, bo obawiam się, że za mocno uwierzyli w swój geniusz i wydadzą przegadanego kolosa.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#21

Wędrowycz 6 lata temu

Z tym geniuszem nie przesadzajmy, po prostu grają chwytliwie, a przy tym grobowo co jest moim zdaniem dobrym przepisem na sukces.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2682
Rejestracja: 7 lata temu

#22

dj zakrystian 6 lata temu

Wędrowycz pisze:
6 lata temu
Z tym geniuszem nie przesadzajmy, po prostu grają chwytliwie, a przy tym grobowo co jest moim zdaniem dobrym przepisem na sukces.
Ale co to za sukces, ze ich słuchają podstarzałe, walczące z nałogiem alkoholowym metaluchy? :)
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#23

Wędrowycz 6 lata temu

dj zakrystian pisze:
6 lata temu
Wędrowycz pisze:
6 lata temu
Z tym geniuszem nie przesadzajmy, po prostu grają chwytliwie, a przy tym grobowo co jest moim zdaniem dobrym przepisem na sukces.
Ale co to za sukces, ze ich słuchają podstarzałe, walczące z nałogiem alkoholowym metaluchy? :)
Zasmuciłeś mnie, fakt że na koncercie w Poznaniu większość publiki to dziady to ja aż taki stary chyba nie jestem, z nałogiem aż tak nie walczę (ale piję, a jakże!) :(
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#24

Ryszard 6 lata temu

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#25

DiabelskiDom 6 lata temu

9 kawałków. Gites ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#26

yog 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
pewnie będzie z 10 kawałków i 30 templi do tego ;)
Nie żebym to przewidział ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#27

Ryszard 6 lata temu

DiabelskiDom pisze:
6 lata temu
9 kawałków. Gites ;)
Tracklista:
ITH
1. Temple I - Zohar of the Sky 
2. I Am Christ 
3. Gate of Sooun 
4. Temple II - Cistern of Bethlehem 
5. Tombstone Chapel 
6. Gate of Damihyron 
7. Temple III - Helper of YHVH 
8. He Doth Mourn In Hell 
9. Gate of Aion Tsevaoth

SETH
1. Temple IV - Oracle of Men 
2. Seven Altars Burn In Sin 
3. Gate of Arba-Hemon 
4. Temple V - Bereshit 
5. Exiled In Transformation 
6. Gate of Behet-Myron 
7. Temple VI - Weight of Gold 
8. The Heart Of King Solomon In Sorcery 
9. Gate of Sulam

TEI
1. Temple VII - Alive in Sheol 
2. The Guilt They Bore 
3. Gate of Jehudmijron 
4. Temple VIII - Smoke in Fire 
5. Exodos 
6. Gate of Dimitrijon 
7. Temple IX - Redeemer to Zion 
8. In Meditation On The Death Of Christ 
9. Gate of Ea On

Credits
Recording, Mix & Mastering: Nikolai Wurk
Front cover concept: Mors Al Ra
Graphic design: tlmnn
Illustrations: Timo Ketola, Manuel Tinnemans
Cover & band photography: Frank von Osthafen
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#28

Wędrowycz 6 lata temu

Bardzo dobre info, to przy okazji może uzupełnię kolekcję, zarówno o nowy pełniak jak i "Nine Graves" ;)
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#29

deathwhore 6 lata temu

Mam pewne obawy, chociaż uwielbiam wszystko co od nich słyszałem, a mam split z Goat Molestor, Grave Damnation (w sumie chyba mój ulubiony materiał Niemców, tak natchnionych solówek nigdy już potem nie nagrali, to serio brzmi jak flet gościa, co wyprowadził dzieci z miasta) i obydwie pełne płyty. No i jeszcze jakiś koncert, może w epoce gdy wszystkie bootlegi są na yt to nie robi wrażenia, ale kiedyś to było coś, ja do tej pory lubię czasem wyrwać jakieś nieoficjalne nagranie.

Nine Graves nie mam, niestety. Będę chciał nadrobić.

Boję się, że formuła się wyczerpała. Mam dziwną nadzieję, że po tej płycie się rozpadną.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#30

Wędrowycz 6 lata temu

Powiem szczerze, że ja to myślałem, że oni już się rozpadli ;) bo coś kiedyś takiego czytałem. Jak dla mnie to co już mieli nagrać to nagrali i chyba faktycznie nie miałbym nic przeciwko jakby sobie odpuścili. Nie mniej jednak chętnie sprawdzę nowy album.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#31

yog 6 lata temu

To jest przecież minimum od czasów premiery Doom of the Occult wiadome, że Necros Christos nagrywa trzeci album i zwija manatki.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#32

Ryszard 6 lata temu

Tez sie ciesze ze podobnie jak 90% ambitnych bandow niedlugo zejda... :D
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#33

yog 6 lata temu

Destroy their modern metal and bang your fucking head
HUMAN
Tormentor
Posty: 1563
Rejestracja: 7 lata temu

#34

HUMAN 6 lata temu

no to 18.05.18 będzie słuchane z dobrym whisky
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5282
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#35

Hajasz 6 lata temu

TITELITURY pisze:
7 lata temu
Przeciętny zaledwie zespół.
To i tak za dużo powiedziane bo tego kurwa słuchać się nie da a jak dochodzi już tekst death metalowe przeboje to już kompletna wizja katastrofy.

Kilka kawałków z tego nowego cudaka słyszałem i wiem jedno, że Therion już nie jest sam jeśli chodzi o wydanie największego gówna tego roku.
GRINDCORE FOR LIFE
HUMAN
Tormentor
Posty: 1563
Rejestracja: 7 lata temu

#36

HUMAN 6 lata temu

dobry death metalowy materiał z tego roku , co bys słuchał w latach 90-tych podasz z dwa przykłady
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5282
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#37

Hajasz 6 lata temu

A choćby najnowszy album naszego Kingdom przezajebisty materiał.
GRINDCORE FOR LIFE
HUMAN
Tormentor
Posty: 1563
Rejestracja: 7 lata temu

#38

HUMAN 6 lata temu

u mnie Ruin pozamiatało , co do NC kurcze tylko zajawke słyszałem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#39

yog 6 lata temu

Hajasz pierdoli, będzie wyjebana płytka, jak zawsze od Necros Christos.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#40

Wędrowycz 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Hajasz pierdoli, będzie wyjebana płytka, jak zawsze od Necros Christos.
Oczywiście, że pierdoli. Necros Christos nigdy nie dali ciała, każdy materiał dojebany. Zajawka co prawda nic specjalnego nie pokazała, ale to w końcu tylko krótki zwiastun.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#41

Metalized 6 lata temu

Ja tam sobie sprawię nowy Nieproś Chrustu poprzednie mam i słucham z przyjemnością. Lubię w chuj jedynkę Acheron to i pierwszy nc szybko mi wpadł w ucho. Tylko czy potrzebne są te intra w tak bogatej ilości? Toż czasami intro ma swoje intro. Chociaż pamiętam zrobiłem sobie wersję 2 bez gejów i interludiów to coś mi bylo brak w zasadzie. Jedynka dla mnie najlepsza ale reszta niczegose. Tylko mam żal sam do się, że lata temu robiąc pakę w Time Before Time recenzje wywaliłem z zamówienia Split NC z pre Grave Miasma bo uznałem, że za duża paka i nie dam rady spokojnie przyswoić :D a po latach split ten kursuje za niegłupi piniomdz. No i elegancki był koncert w starym bazylu a raczej rzeczy, które miały miejsce w trakcie oczekiwania na necros i Grave Miasma heh
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5282
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#42

Hajasz 6 lata temu

Wędrowycz pisze:
6 lata temu
Oczywiście, że pierdoli. Necros Christos nigdy nie dali ciała, każdy materiał dojebany. Zajawka co prawda nic specjalnego nie pokazała, ale to w końcu tylko krótki zwiastun.
Nie znam zespołu, który nie dał ciała.

Wy macie krótką zajawkę a słyszałem troszkę tego materiału i tak to będzie kloc pokroju nowego Therion ale co mnie to obchodzi co tam Was jara. Poczytam z uśmiechem Wasze gorzkie żale, kiedy się to ukaże. Całkiem niedawno też wyszła płyta, która miała być ciosem a okazała się nudnym pierdzeniem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#43

yog 6 lata temu

Pierdolenie że Therion, że mało metalu itp. było w przypadku tej kapeli od zawsze, a jak dla mnie to te introsy są nieodłączną częścią zajebistości zespołu. Ja z tym raczej problemu mieć nie będę, bo Ra Al Dee Experience, czyli Necros Christos bez metalu też mi wchodzi całkiem nieźle. Solowy projekt Karla Sandersa cenię sobie bardziej niż Nile, a Necros Christos bardziej, niż debiut Acheron (kwadratowy okrutnie). Jak dla mnie jest to w ostatniej dekadzie druga najlepsza kapela deathowa obok Blood Incantation. Trafia w moje preferencje w 100% tak orientalne solo z Necromantique Nun, jak i prostacki refren do Va Koram Do Rex Satan. A pod koniec powyższego teasera/trailera słychać, że znowu będzie przebojowo. I na to właśnie liczę, bo wolę takie granie tysiąckrotnie bardziej, niż jaki Impetuous Ritual :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#44

Ryszard 6 lata temu

Jogi wspomina Acheron...tez Therion? Bylo jeszcze np demo Holy Death.... masa inter, tez pewnie Therion :D A faktem jest natomiast ze Necros to oryginalna i jedna z lepszych deathowych kapel nowego wieku. Troche mieknie im z czasem palka ale maja styl, sa charakterystyczni, maja pomysly i zajebiste piosenki. Ich proste kompozycje maja klimat i niszcza polowe doomow a przypierdolenie pierwszych albumow to klasa teitanblood czy dead congregation. Sam koncept ich albumow to finezja i wyrafinowanie bijace masy wspolczesnych black klimatyzatorow czy jak to sie zwie, religijnych blackow, zupelne mistrzostwo w zestawieniu z prostackim lupaniem o koncepcie dla troglodytow np Absurd. Obdzieramy jednych z orientalnych klimatow pozostaje muzyczna miazga, zabierzmy drugim kvltowe tematy okolo-hitlerowskie i pozostaje gowno ktorym nikt by sie nie raczyl. Hajasz lubi podpierdalac ale dobrze wie ze to dobry zespol. No wlasnie, koncept sie wyczerpal wiec zbieraja manatki zamiast w kolko nagrywac te same kawalki. ;)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#45

Wędrowycz 6 lata temu

Że debiut Acheron się przewija to rozumiem, ale tego Theriona to już nie bardzo. Zresztą co ja tam wiem, mnie Therion od zawsze zwisał kalafiorem ;) Impetuous Ritual, Dead Congregation i Teitanblood to przykłady jak można grać zajebiście death metal w nowoczesnym opakowaniu, Necros Christos tak samo, z tym że oni już dorzucili jeszcze jeden składnik - łatwą przyswajalność, którą można także opisać jako przebojowość. Jeżeli można mówić o czymś takim jak przebojowość w death metalu (pomijając oczywiście cały melodeath).
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#46

Ryszard 6 lata temu

...pewnie ze mozna. Chyba ze przy tworzeniu metalu nie obowiazuja zadne znane z innych gatunkow zasady. Melodia Rytm jakis plan i lad przeciez to ma. Niektorzy tylko przemianowuja piosenki na bardziej szatanistyczne powazniej brzmiace utwory czy tracki...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#47

yog 6 lata temu

Pierwszego całego kawałka z nowej płyty można posłuchać pod poniższym linkiem:

https://www.deaf-forever.de/songpremier ... s-christos
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

#48

Endymion 6 lata temu

Średni ten nowy kawałek - ani ziębi, ani grzeje. Zresztą poza debiutem to żadna z pozostałych płyt mnie nie porwała.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#49

yog 6 lata temu

No nie brzmi to zbyt powalająco, jestem trochę sceptycznie nastawiony, bo jak na jeden z 9 deathowych kawałków z płyty to brzmi to trochę jak odcinanie kuponów, ale obym się mylił :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#50

yog 6 lata temu

Drugi kawałek:

https://w.soundcloud.com/player/?url=ht ... easer=true

Premiera w następny piątek.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Death Metal”