Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Re: Sprzęt muzyczny.

#51

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

HUMAN pisze:
6 lata temu
na początek wymieniłem kable, nie znam się na nazwach ale jest dobrze, teraz kolce pod głośniki. wyjebuję szafę, wieszam telewizor na ścianę i stolik pod telewizor w pizdu no i to na początek plus nowy senator w przedpokoju
Spróbuj pobawić się w bi-wiring.

Jeśli wyjebujesz szafę to wyjeb też telewizor.

U mnie wieeeeeeelki apgrejd nastąpi niedługo.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#52

Ryszard 6 lata temu

Upgrejd?
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#53

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Ryszard pisze:
6 lata temu
Upgrejd?
No, kurwa, no.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#54

Ryszard 6 lata temu

...czyli man cię z głowy. To dobrze. Dla mnie dobrze.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#55

Marduk666 6 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
6 lata temu
Mam nadzieję że śmiga pięknie i bezszelestnie. Dawaj 5000 fot do tematu o sprzęcie.
Myślę, że 5 wystarczy ;) Pucowałem skurwysyna, a na zdjęciach i tak obrośnięty kurzem, paprochami i chuj wiem czym. Zapierdala zajebiście, albo tak mi się tylko wydaje, ale w sumie tak czy siak jest ok ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#56

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Druga fota. Szlifierka wisi w powietrzu?
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#57

Marduk666 6 lata temu

Nie, nie, stoi stabilnie i jest wypoziomowana ;) Tak na zdjęciu wygląda ;) Wystaje nieco poza mebel, ale nóżki są na meblu, nie spadnie ;)
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#58

Ryszard 6 lata temu

Kurwa mac Dipped lights (krótkie) wysiadły mi w mutorze. Full beam spoko. Najdziwniejsze że to ta sama żarówka z trzema terminalami: 1. Ziemia 2. Długie 3. Krótkie. Prąd na obwodzie jest. Jak zamienię kabelkami długie z krótkimi to też działa... Krótkie działają na ignition, długie z przełącznika... kurwa mać
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#59

deathwhore 5 lata temu

Obrazek

Takie same kolumny sobie ostatnio kupiłem. Ni chuja nie wiem co to za Uher, bo Uher Studio to chyba za mało powiedziane. Żadnego symbolu ani nic. Ale są zajebiste.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#60

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

Mi to na oko wygląda jak stare paczki Tonsil.

Rozkręć i zobacz jakie drivery siedzą w tym wynalazku.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#61

deathwhore 5 lata temu

No wiem od sprzedawcy tyle, że to stare głośniki, jak Uher był Uher i robili to u szwaba, a nie po przejęciu przez Harman Kardon u chińczyka. Cicho nie robią jakiegoś niesamowitego wrażenia, ale jak odkręcam głośno, to jebie w czerep bardzo selektywnie.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
GHC
Posty: 54
Rejestracja: 6 lata temu

#62

GHC 5 lata temu

Pomyślałem, że zapytam mądrzejszych ode mnie...

Mianowicie chciałbym w końcu zakupić gramofon ;) Jestem dość zielony w temacie.

Obecnie słucham głównie mp3 przy użyciu Microlabów Solo 6c - mimo kiepskiego ustawienia (ze względu na słabą ustawność wynajmowanego mieszkania) i tak jestem z nich zadowolony. I tutaj moje pierwsze pytanie - czy jest jakikolwiek sens w podpięciu gramofonu z przedwzmacniaczem bezpośrednio pod te głośniki? W przyszłości planuję skompletować cały zestaw, ale na razie nie mam miejsca/kasy na wzmacniacz i zastanawiam się, czy jakość będzie akceptowalna.

Drugie pytanie dotyczy już samego gramofonu - czy jest sens kupować nowe gramofony z przedziału cenowego 400-700zł? Czy lepiej od razu zainwestować w coś droższego? Jakieś konkretne propozycje?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#63

yog 5 lata temu

GHC pisze:
5 lata temu
czy jest jakikolwiek sens w podpięciu gramofonu z przedwzmacniaczem bezpośrednio pod te głośniki? W przyszłości planuję skompletować cały zestaw, ale na razie nie mam miejsca/kasy na wzmacniacz i zastanawiam się, czy jakość będzie akceptowalna.
Purysta pewnie powie, że nie, ale sam mam podpięty gramofon do microlabów i jest okej, choć na pewno da się lepiej, bo niestety sam gramofon to szitowy denon, który ma kłopoty z play (jak się rozkręci już spoko) ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#64

Marduk666 5 lata temu

GHC pisze:
5 lata temu
czy jest sens kupować nowe gramofony z przedziału cenowego 400-700zł? Czy lepiej od razu zainwestować w coś droższego? Jakieś konkretne propozycje?
Ponoć nowe to od 3 tys. się zaczynają. W tym przedziale cenowym możesz kupić zajebisty sprzęt, ale używany.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#65

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

GHC pisze:
5 lata temu
Pomyślałem, że zapytam mądrzejszych ode mnie...

Mianowicie chciałbym w końcu zakupić gramofon ;) Jestem dość zielony w temacie.

Obecnie słucham głównie mp3 przy użyciu Microlabów Solo 6c - mimo kiepskiego ustawienia (ze względu na słabą ustawność wynajmowanego mieszkania) i tak jestem z nich zadowolony. I tutaj moje pierwsze pytanie - czy jest jakikolwiek sens w podpięciu gramofonu z przedwzmacniaczem bezpośrednio pod te głośniki? W przyszłości planuję skompletować cały zestaw, ale na razie nie mam miejsca/kasy na wzmacniacz i zastanawiam się, czy jakość będzie akceptowalna.

Drugie pytanie dotyczy już samego gramofonu - czy jest sens kupować nowe gramofony z przedziału cenowego 400-700zł? Czy lepiej od razu zainwestować w coś droższego? Jakieś konkretne propozycje?
1. Tak
2. Nie
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#66

yog 5 lata temu

Ja swój kupiłem używany za niecałe 200 i choć problematyczny nieco to jestem zadowolony z wydanej kasy.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
GHC
Posty: 54
Rejestracja: 6 lata temu

#67

GHC 5 lata temu

Z tego co piszecie i czytam z innych źródeł to chyba rzeczywiście nie warto, przynajmniej na razie, inwestować w nowy sprzęt. Jeżeli chodzi o wybór używanego to macie jakieś porady na co zwracać uwagę? Może ktoś jest w stanie coś polecić?
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#68

Marduk666 5 lata temu

GHC pisze:
5 lata temu
Z tego co piszecie i czytam z innych źródeł to chyba rzeczywiście nie warto, przynajmniej na razie, inwestować w nowy sprzęt. Jeżeli chodzi o wybór używanego to macie jakieś porady na co zwracać uwagę? Może ktoś jest w stanie coś polecić?
No to ja na swoim przykładzie mogę polecić Tobie Duale 12xx - ja nie jestem majsterkowiczem żadnym, ale w reanimowaniu gramofonu sobie poradziłem. Tutaj jest o tyle fajna sprawa, że nie ma żadnej elektroniki, a sama mechanika więc jeśli coś się spierdoli to dlatego, że smar wysechł. Ogarnięcie mechaniki nie jest trudne. Jeśli zdecydujesz się na zakup to uważaj na Allegro bo tam sprzedaje sporo handlarzy sprzęt z niemieckich śmietników. Najlepiej brać z ofert prywatnych od osoby, która sama gramofon użytkowała i wie dokładnie w jakim jest stanie, a nie "wygląda ok". Mój też wyglądał ok, a miał ułamaną stopkę (nie zauważyłem tego na zdjęciach), wkładka grała ciszej na jeden kanał, po pomiarze rezystancji wyszło, że wkładka po prostu powiedziała "papa", a ja głupi przelutowywałem okablowanie ;) Oczywiście wymiana okablowania i tak by się przydała, ale wkładkę musiałem kupić inną. Co jeszcze? Warto aby gramofon miał możliwość regulacji antyskatingu. Jakiś tydzień od mojego zakupu na forum winyl.net pojawił się taki sam gramofon jak mój tj. Dual 1226 po kompletnym remoncie, z odnowioną plintą za chyba 380 zł. Gdybym wtedy był na etapie szukania gramiaka to bym się nie zastanawiał. Dlatego polecam Tobie zarejestrowanie się na tamtym forum i śledzenie działu sprzedażowego.

Reasumując - jeśli zdecydujesz się na zakup na Allegro pytaj sprzedawcę o:

- obroty czy są stabilne na każdej prędkości w jakiej gramofon obraca talerz;
- czy winda opada wolno po zwolnieniu wajchy;
- czy kanały grają równo;
- pokrywa czy nie jest pęknięta;
- czy był serwisowany;
- jeśli gramofon będzie miał automat to czy działa prawidłowo, tj. autostart i autopowrót i czy się nie zacina;
- czy ma wyprowadzone uziemienie;
- igła kiedy wymieniana - najrozsądniej będzie i tak wymienić po zakupie, ale jeśli sprzedawca będzie ogarnięty to powie dokładnie i bez ściemy w jakim jest stanie;
- czy jest na końcu ramienia przeciwwaga - widziałem oferty, gdzie brakowało, a w opisie nie wspomniano o tym;
- czy wajcha, która trzyma ramię w czasie spoczynku nie jest ułamana;

Oczywiście gramofon w stanie jak z fabryki będzie kosztował ok 400-500 zł, powyżej tej kwoty to uważam, że już są pejsy więc nawet nie oglądaj takich ofert ;)

Można kupić gramofon za 100 - 200 zł, ale będzie przy nim trochę roboty, wydaje mi się, że najczęściej zaniżają cenę bo automat nie działa jak należy, a jego naprawa jest bajecznie prosta przynajmniej w Dualach, ale ludziom wydaje się, że to straszna usterka ;) No, ale nie każdy może mieć ochotę na grzebanie i naprawy.

A i na forum winyl.net dobre chłopaki pomogą Ci w znalezieniu gramofonu do określonej kwoty, są tam działy "Szukam gramofonu do 200,300,400 zł", jeśli nie chce Ci się szukać samemu, wklejasz link do oferty i ktoś na pewno odpowie czy warto czy nie.

Te oferty wiszą już dłuuuugo :)

https://allegro.pl/dual-cs-1226-brak-wk ... ml#thumb/6
https://allegro.pl/dual1228-i7577626965.html

I nikt nie licytuje więc wystarczy napisać, że jesteś zainteresowany i kupisz za cenę wywoławczą, albo poczekać na koniec aukcji i jeśli nikt nie zalicytuje to się można jeszcze potargować, ja wspominałem oferty wiszą już jakiś czas. Ta pierwsza oferta jest nawet ciekawa, brakuje wkładki i koszyka, ale za 100 zł możesz kupić nową At91 albo Ortofon Om 5E i na początek myślę, że wystarczy. Gorzej z koszykiem, ale też da się zrobić. Albo jeśli chodzi o wkładkę możesz też poszukać jakiegoś używanego Shure, ja mojego kupiłem za 20 zł + 40 zł igła. Jednak jak to z używkami bywa mogą być nierówne kanały i właśnie moja wkładka gra minimalnie ciszej na lewy co niby nie przeszkadza, ale wkurwia i też się rozglądnąć w końcu muszę za czymś normalnym. Sprzedawane oferty zawierają czasem w opisie wartości z pomiaru rezystancji i info, że gra równo i takie oferty można brać pod uwagę.
GHC
Posty: 54
Rejestracja: 6 lata temu

#69

GHC 5 lata temu

Dzięki wielkie, myślę, że na początek mam sporo informacji :D Założę konto na wspomnianym forum bo już coś tam czytałem wcześniej.

Jeszcze jedno pytanie odnośnie tych nowych gramofonów w cenie 300-800zł (np. taki Kruger&Matz TT-501) - przeczytałem, że szybciej się zużywają płyty i np. po 50 odsłuchach będzie słyszalna obniżka jakości dźwięku - prawda to czy raczej audiofilskie niuanse?
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#70

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

GHC pisze:
5 lata temu
Dzięki wielkie, myślę, że na początek mam sporo informacji :D Założę konto na wspomnianym forum bo już coś tam czytałem wcześniej.

Jeszcze jedno pytanie odnośnie tych nowych gramofonów w cenie 300-800zł (np. taki Kruger&Matz TT-501) - przeczytałem, że szybciej się zużywają płyty i np. po 50 odsłuchach będzie słyszalna obniżka jakości dźwięku - prawda to czy raczej audiofilskie niuanse?
Gramofon żeby odtwarzać placki musi posiadać ramię z wkładką, Kruger&Matz TT-501 tego nie posiada. Tam jest wjebany kawal grubej słomki z niby wkładką z niby igłą. Bez możliwości żadnej regulacji.

Nie ma tutaj żadnej audiofilskiej bajki.Takie zabawki niszczą płyty.

Odłóż w czasoprzestrzeni zakup gramiacza. Odłóż parę złotych dodatkowo.

Placki to nie cedeki. Drogo jest. I trzeba popieścić, pogłaskać. Odwdzięczą się. Chyba ze są chujowo zrobione. Wtedy lepiej flac jebnąć z komputera.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#71

yog 5 lata temu

No ja sobie niszczę właśnie taką niby-igłą ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#72

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
No ja sobie niszczę właśnie taką niby-igłą ;)
Twoje płyty, se niszcz jak chcesz.

Gdybyś coś miał do ojebania, nigdy bym żadnego placka od Ciebie nie kupił.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#73

yog 5 lata temu

Tych, co mi nie potrzeba, to nawet nie odpalałem :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#74

Marduk666 5 lata temu

GHC pisze:
5 lata temu
Jeszcze jedno pytanie odnośnie tych nowych gramofonów w cenie 300-800zł (np. taki Kruger&Matz TT-501) - przeczytałem, że szybciej się zużywają płyty i np. po 50 odsłuchach będzie słyszalna obniżka jakości dźwięku - prawda to czy raczej audiofilskie niuanse?
Wystarczy chociażby spojrzeć na specyfikację - producent nie podaje jaki w tym modelu jest nacisk igły może jest zbyt duży, albo zbyt mały? nie da się tego wyregulować, nie ma też regulacji antyskatingu, ale w tym przypadku producent podaje wartość "0-4 g" czyli, że co? Antiskating w trakcie odsłuchu spada/zwiększa się? ;) Nie ma też co znowu tak płakać, miałem wcześniej coś podobnego, Sony ps lx150 i słuchałem codziennie, jakość płyt nie uległa pogorszeniu, ale ucho się przyzwyczaja więc chuj wi co się tam w rowkach porobiło. Takie gramofony są dla niedzielnych słuchaczy, którzy włączą sprzęt raz na jakiś czas i płytom pewnie nic się nie stanie. Lepiej jednak mieć możliwość regulacji gramofonu.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#75

Belzebóbr 5 lata temu

Dajcie se spokój z jakimiś Kruger&Matz, śmieszna 'polska' firma składająca sprzęt z najtańszych chińskich komponentów. Najtańszy gramofon jaki bym kupował to pewnie Audio-Technica jak np. ten https://allegro.pl/gramofon-audio-techn ... ml#thumb/4

A jeśli kupowane u tego gościa to najpewniej mógłby urwać co najmniej 100 zł, bo trochę u niego kupowałem sprzętu i zawsze z rabatem zależnie od wielkości zamówienia. Oczywiście nie namawiam, w dupie to mam, nie mam w tym interesu, natomiast jak się interesowałem te 2 lata temu tematem gramofonu to Audio-Technica była w top 3 polecanych producentów jeśli nie najbardziej także polecam obadać testy ich gramofonów.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#76

Ryszard 5 lata temu

Jeżeli chcesz zacząć plackowanie na serio proponuje zacząć skupować płyty i zbierać na gramiak - żadne tam niby-gramofony szlifierki. 5-10 lat i okaże się ze twoja kolekcja to rozjebane śmiecie... Nie warto.

popatrz sobie Projecty - https://allegro.pl/kategoria/gramofony- ... e-1-5-0725

Zobacz sobie jeszcze Audio-Technica LP120, Rega Planar 1, U-Turn (Orbit + / Orbit Special wyglądają jak kawałek gówna i pozbawiony jest niemal wszystkich standardowych bajerów ALE jest tani i od kiku lat uważany za jeden z lepszych entry levels) tansze modele od Thorens czy Clearaudio Concept. Wszystkie wymienione to klasyki od kilku lat, wymieniane przez wielu znawcow i nieznawcow tematu.

Oczywiście dodatkowo stare maszyny. Wspomniany Dual, Goldring czy Garrard, Michell Focus, Linn Axis, Garrard...

mówiąc prawdę, stare Sansui, Onkyo czy jakieś inne Duale właśnie kryją lepsze bebechy niż większość dzisiejszych/teraźniejszych odpowiedników...

Pamiętaj tylko ze sam gramiak to jeszcze nic. Trzeba kupić ładną wkładkę, kabelki, odizolować...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#77

HUMAN 5 lata temu

up. mądrych dobrze poczytać, trafne rady Panowie.... dlatego ja zakup odkładam.... miałem brać

@Rychu @ Efil na jakim sprzęcie jedziecie / gramofon, wzmacniacz zintegrowany czy osobno /
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#78

yog 5 lata temu

A ja to chuj i tak zwykle z winyla nie słucham, bo się celebrować nie chce, więc tak na prawdę większość z nich (prócz mega ulubieńców) przeszlifowane raptem raz zostało i nie zauważam jak dotąd zmian. Skąd te opinie panowie, mieliście takie szlifierki, czy to ploty z forum ekspertów? ;) ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#79

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

HUMAN pisze:
5 lata temu
up. mądrych dobrze poczytać, trafne rady Panowie.... dlatego ja zakup odkładam.... miałem brać

@Rychu @ Efil na jakim sprzęcie jedziecie / gramofon, wzmacniacz zintegrowany czy osobno /
Jadę na fajnym sprzęcie. Gramofon pożyczam raz w miesiącu, w pierwsza niedziele, od yoga.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#80

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
A ja to chuj i tak zwykle z winyla nie słucham, bo się celebrować nie chce, więc tak na prawdę większość z nich (prócz mega ulubieńców) przeszlifowane raptem raz zostało i nie zauważam jak dotąd zmian. Skąd te opinie panowie, mieliście takie szlifierki, czy to ploty z forum ekspertów? ;) ;)
Ploty, opinie z netu plus parę filmików jebniętych na yt.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#81

Ryszard 5 lata temu

Oj ciężko mi będzie napisać zwięźle i krótko, bez filozofowania czy dodatków kwiecistych... Potem będzie dramat, awantura o Basię, poniżanie lub obraza.... :D

Poradnik Rysia.

JA od dwóch lat nic w sprzęcie nie zmieniłem. Na chama mógłbym ale chyba dorośleję bo nie widzę potrzeby. Cokolwiek kupisz, jeżeli wybierasz mądrze to masz podjarkę, po czym oswajasz się i zależnie od indywidualnych uwarunkowań, prędzej czy później znajdujesz coś o 25% lepszego i 25% droższego. W rezultacie popełniasz podstawowy błąd: idziesz gdzieś gdzie możesz posłuchać lepszej aparatury. Jesteś rozjebany a po powrocie do domu i odpaleniu pierwszego bicia danzig II czy innej znanej na pamięć brzmieniowej referencji, wiesz że tak naprawdę brzmienie... :) :) :)

Tak więc zatrzymałem się na wyższej półce najgorszych i najtańszych sprzętów, może, z czasem jakieś szpanerskie kabelki se dokupię; igiełkę lepszą bo wkładka jak na bida level bdb; Mam też na oku jeden gramiak za dwa razy tyle co mój obecny. Ale tylko na wypadek jakiegoś napadu burżuazyjnej padaczki lub z okazji swoich urodzin... Kiedyś. Kupiłem co kupiłem, ustawiłem, podłączyłem i wyjebałem linki do forumuw hajfajskich. Przyzwyczaiłem się do brzmienia i zamknąłem temat.

Nie jestem wielkim Panem Melomanem, tym bardziej audiofilem, mam swoją skalę, jakiś ideał gówna czy platyny i głównie tym się sugeruję. Sęk w tym że każdy ma swoją własną skalę i jedyne czym wypada się sugerować to własne zdanie :)

Proponuje wpierw posłuchać na sprzęcie a jeżeli to niemożliwe poczytać na forach dla efilów... Gramiak czy wzmak plus głośniki mają jakąś tam charakterystykę która subiektywnie będzie lub nie będzie przemawiać na korzyść komponentu. Niektóre marki/modele na przykład gryzą się ze sobą inne są idealny uzupełnieniem.

Przed zakupami należy odpowiedzieć sobie na pytanie. Jaki jest budżet i czy kupujemy dla szpanu czy orgazmu. Szczerze, i tak nikt nie będzie wiedzieć. Potem musimy wyszczególnić jaki dźwięk lubimy, scharakteryzować go i za pomocą np.daru czytania i rozumienia, przetłumaczyć na techniczne właściwości głośników. Ze wzmacniaczami jest łatwiej, z pozostałą resztą jeszcze łatwiej bo im dalej tym mniej numerów i symboli egipskich a więcej opisowych słów kluczy.

Kupując, musimy wiedzieć dokładnie co nas interesuje. Pomyśleć należy o przyszłej ścieżce apgejdu i dopasować wszystko ładnie, dokupując powoli poszczególne komponenty. Na chuj ci gramiak za 1000 jak słuchasz na radio taraban bo nie wystarczyło na wzmacniacz i głośniki. To chyba jest tak że słyszysz tyle ile najsłabszy komponent pozwala.

Amen.

TT:Project RPM 1.3 Carbon
Wkładka: Ortofon Red 2M
Pre: Schiit Mani
Wzmak: Marantz PM5005
MC: Yamaha KX-330
CD: Rotel RCD-865
Głośniki: Cambridge Audio Aero 2 plus najtańsze różowe kabelki od producenta.

Daleko mi do audiofila...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#82

Marduk666 5 lata temu

A weź Ty jeszcze Rysiu odpowiedz na pytanie yoga bo efil nie potrafi, a mnie też to nurtuje - co jest takiego w tych tanich gramiaczach, że tak strasznie i brutalnie rozpierdalają te biedne winyle? Na moim Soniaku nie pamiętam, aby mi igła skakała po rowkach jak chciała, aby mi dźwięk falował, pykal, trzeszczał czy inne takie rzeczy (w sumie żałuję, że go sobie dla sentymentu nie zostawiłem). Zatem sądzę, że igła w rowie prowadzona była prawidłowo. No ale mój Soniak i yogowa szlifierka to morderca płyt. Czemu?
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#83

Ryszard 5 lata temu

Ja pierdole, robię za autorytet a z 8 lat temu sam tak pisałem :geek: Gdybym jeszcze się znał czy interesował... ;) OK. Igiełka opada.... powoli powoli po czym opada miejmy nadzieję w drobniutką szczelinkę-nacięcie na powierzchni czarnego słońca. Ta szparka to groove (czyt Słownik nowoczesnego metalowca) w którym to grówie wędruje owa igła z prędkością np. 45rpm. Wyobraź sobie że jedna krawędź tego swoistego koryta rzeki muzycznej zawiera informacje lewej ścieżki a przeciwległa prawej. Dodam że dalej działają prawa ziemskiej fizyki.

Samo ramię jest chyba najważniejszym elementem zawieszenia. Igła winna poruszać się pod odpowiednim kątem, w odpowiednim kierunku itp. Wszystko to bardzo proste operacje które uzyskujesz za pomocą manualnego ustawienia ramienia, opcji często niedostępnej w pod-gramofonach. W zależności od wielkości aberracji zniszczenie płyty LP postępować będzie... natychmiastowo lub troszkę wolniej. Z czasem igła popracuje, nabije licznik i zużyje się, tym bardziej tania, produkowana z gówna skazańców, agejn bez możliwości ustawienia, zmiany czy apgrejda. Chujowe ramie, chujowy kart, chujowy pewnie talarz, tani motor i napęd. Wszystko oprócz ceny chujowe. Jest jeszcze druga strona medalu, jakość dźwięku- oczywiście nieodczuwalna dla posiadacza, przyzwyczajonego do ingerencji zewnętrznej. Dziko podróżująca igła nie odtwarza idealnie zawartości placka, no ale na chujowym sprzęcie wszystko jest tak chujowe że dodatkowe szumy i inne artefakty to tylko chujowe detale :) :) :) Na koniec wracamy do fizyki. Wszystko sprowadza się do elektryki, ruchu falowego i grawitacji. Od ustawienia głośników w pokoju i ich wybór, przez wzmacniacze sracze, wibracje, do szumów i trzasków włącznie, wszystko to opiera się na prostych zasadach fizyki i stopniu naszej głuchoty.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#84

Belzebóbr 5 lata temu

Rysiu tak pięknie opowiada, łączy fizykę z metafizyką i filozofią.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#85

Ryszard 5 lata temu

Belzebóbr pisze:
5 lata temu
Rysiu tak pięknie opowiada, łączy fizykę z metafizyką i filozofią.
ODPOWIEM TERAZ BO PÓŹNIEJ BĘDĘ COŚ WAŻNIEJSZEGO ROBIĆ

ODPIERDOL SIĘ ODE MNIE!

:)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#86

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

Marduk666 pisze:
5 lata temu
A weź Ty jeszcze Rysiu odpowiedz na pytanie yoga bo efil nie potrafi, a mnie też to nurtuje - co jest takiego w tych tanich gramiaczach
Jak nie, jak tak? Przecież odpowiedziałem.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#87

yog 5 lata temu

Chuja tam odpowiedziałeś, Rysiek odpowiedział! Fizyką mi wytłumaczył, a nie jakimś audiofilskim pierdololo! O!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#88

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Chuja tam odpowiedziałeś, Rysiek odpowiedział! Fizyką mi wytłumaczył, a nie jakimś audiofilskim pierdololo! O!
#70

Gramofon żeby odtwarzać placki musi posiadać ramie z wkładką, Kruger&Matz TT-501 tego nie posiada. Tam jest wjebany kawal grubej słomki z niby wkładką z niby igłą. Bez możliwości żadnej regulacji.

:D To nie jest kurwa odpowiedz? :D
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#89

yog 5 lata temu

Jak nie mam wkładki to jak mam wiedzieć co to jest ramię z wkładką?! Audiofilskie pierdolololo! Gruba słomka ist krieg!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#90

Ryszard 5 lata temu

Falae Victis.

Niedoskonałości układu elektrycznego - fale
Drgania powierzchni membrany głośnika - fale
Powstały w ich wyniku dźwięk - fale
Dźwięk rozprzestrzeniający się w przestrzeni - fale
Powstałe w skutek kontaktu z przeszkodami dźwięki - fale
Które rozchodzą się w przestrzeni wedle pewnych zasad - fale
Niekiedy trafiając w pobliże igiełki która odczytuje impulsy - fale
Lub ludzkiego aparatu słuchowego który zgrywa informacje - fale
Po czym komunikuje się z ludzkim mózgiem który czyta informacje - fale
Kręcąc się, adapter i wszystko co wchodzi z nim w kontakt wytwarza drgania - fale
Pracując wszystkie inne podzespoły również produkują wibracje - fale
Niekiedy, zanieczyszczenia przekazywane są igle poprzez ciało ramienia - fale
Lub drgania powierzchni placka, wywołane również przez syfy czy zryte rowy na nim - fale
Nast. możliwością ataku będzie szturm igły przeprowadzony z powietrza - fale
Produkując fale, głośniki również wydalają efekt uboczny, zakłócenia- fale


Igiełka odbiera i podaje dalej wszystkie te fale:

Z oczywistym minimalnym opóźnieniem.

W zależności od natężenia niedobrych fal, inkorporując mniej lub bardziej słyszalne niedoskonałości.

Jednak jedyną możliwością usłyszenia większości jest tylko i wyłącznie fizyczny kontakt z falami wyprodukowanymi lepiej i przekazywanymi w lepszych warunkach środowiskowych.

:D
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#91

Marduk666 5 lata temu

Jako, że do mojego gramofona brakowało mi kilka dupereli typu stopka pod ramię, małe kółeczko zębate do regulacji pitch, baryłka do regulacji wysokości ramienia (rozjebały się ze starości i trzeba je było wymienić, aby pracowały jak należy) kupiłem sobie całe chassis za 80 zł ze wszystkimi bebechami (inaczej mówiąc bebechy gramofonu bez obudowy) i co się okazało? Że te bebechy są w lepszym stanie niż mój pierwotny gramiak. Zatem stare chassis wyjebałem i do plinty wsadziłem nowe chassis i generalnie nic nie musiałem przekładać z jednego do drugiego. Szybka regulacja obrotów, balans ramienia i wio napierdala jak złoto. No i teraz w planach wymiana kabli na Klotz, rca Amphenol albo Neutrik i zrobienie z tyłu gramofonu normalnego panelu z gniazdami na prund, sygnał i uziemienie bo obecnie kable są wlutowane na stałe w "bebechy".
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#92

Ryszard 5 lata temu

Normalnie wziął bym ciebie na kolana i pogłaskał po głowie. Well Done! Jesteś już TRV gramiarzem!!! Powiedz, miałeś radochę majsterkując w bebechach?

Gratuluje - Gratulacje.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#93

Pan Efilnikufesin 5 lata temu

Gratuluję, gratulacje.

Mi gwizdek zdechł w jednej paczce. Jakieś pół roku temu nisko-średniotonowce wymieniałem. Gruuuubo ponad dwadzieścia lat się bujały.

Może jeszcze bebechy zwrotki wymienię przy okazji.

I paczki będą jak nówki.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#94

Ryszard 5 lata temu

Znalazłem se prezent na święta dni wolnych od pracy:

Pro-Ject Sweep-IT E Record Cleaning Arm £55

Obrazek

Pro-Ject Sweep IT Record Playing Brush gently cleans your vinyl while you are playing your music and is suitable for all turntables, it includes a heavyweight stand for secure standing.

https://www.audioaffair.co.uk/pro-ject- ... ying-brush
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#95

HUMAN 5 lata temu

gratulacje !!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#96

yog 5 lata temu

Dzień dobry, czy gramofon Audio-Technica AT-LP120-USBHC to jakiś sens, czy nie bardzo?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#97

Marduk666 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Dzień dobry, czy gramofon Audio-Technica AT-LP120-USBHC to jakiś sens, czy nie bardzo?
Ktoś tu wcześniej pisał, że by go kupił.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#98

yog 5 lata temu

No bo wersja LP60 to w sumie jest taki sam shit, jak ja mam, tylko trochę lepszy, a ta 120 już jakoś logiczniej wygląda ciut, da się przynajmniej wkładkę zmienić :P A też ma przedwzmacniacz, więc nie trzeba miliona złotych na hi-fi wydawać ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#99

Vexatus 5 lata temu

Kolega widzę coraz bardziej brnie w winyle. Choroba się pogłębia? :)
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#100

Marduk666 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
No bo wersja LP60 to w sumie jest taki sam shit, jak ja mam, tylko trochę lepszy, a ta 120 już jakoś logiczniej wygląda ciut, da się przynajmniej wkładkę zmienić :P A też ma przedwzmacniacz, więc nie trzeba miliona złotych na hi-fi wydawać ;p
Yoguś w tym gramofonie są problemy z łożyskami ramienia itp. Ponoć chiński szajs. Kolesie wylutowywują z niego preampa bo chujowy dźwięk. itp. itd.

Wróć do „Dyskusje muzyczne”