Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Sprzęt muzyczny.

#1

Ryszard 7 lata temu

Pytamy, odpowiadamy, chwalimy, dyskutujemy i dzielimy się doświadczeniami w dziedzinie szeroko pojętego HI-FI.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#2

DiabelskiDom 7 lata temu

Ja jestem od kilku lat wierny wysłużonemu, ale świetnemu wzmacniaczowi Unitry AT 9100 wraz z kolumnami Tonsil ZGB 65-8-61. Pewnie melomani znaleźliby milion lepszych sprzętów ale na tych muzyki słucha mi się doskonale i nie zamieniłbym ich na nic innego.
Panzer Division Nightwish
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#3

HUMAN 7 lata temu

no Tomek zaczynaj
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4

Epoxx 7 lata temu

A ja mam w sumie pytanko z racji, że moja dzielna wysłużona unitra poszła do piachu.Poszukuje jakiegoś odtwarzacza MC tudzież decka.Czy ktoś coś używa lub zna się na tym sprzęcie i udzieli jakiś informacji?

Poszukuję czegoś, gdzie mogę zamknąć się w mniej niż 200 zł. Na allegro nic nie mogłem wyłapać gdyż nie znam za bardzo nazw takiego sprzętu ,a na olx są albo całe segmenty albo sprzęty z dość zaporowymi cenami.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#5

Ryszard 7 lata temu

HUMAN pisze:no Tomek zaczynaj
Który Tomek? :D :D

Epoxx: tak na szybko przy porannym klocku. ebay i używany sprzęcior np. yamaha, technics, onkyo czy teac.

Myślę że góra kilka tygodni czatowania i coś się nawinie.

CDN ...chyba.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#6

Ryszard 7 lata temu

Można temat przenieść do metalowej dyskusji?
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#7

Wędrowycz 7 lata temu

Jedna prośba - staraj się proszę edytować posty, jeżeli chcesz coś dopisać. Nie ma sensu pisania posta pod postem.

Poza tym nie za bardzo kumam jaki jest sens przenoszenia tematu o sprzęcie muzycznym do metalowej dyskusji. Warto mieć na względzie, że tu nie same "metaluchy" goszczą ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny
Posty: 337
Rejestracja: 7 lata temu

#8

synu 7 lata temu

Przeprowadziłem się do większego lokum. Zabrałem ze sobą swój sprzęt (Microlaby 6c podpięte pod Fiio e10) i od wczoraj jestem totalnie posypany. Nie miałem pojęcia jak kubatura pomieszczenia może zmienić brzmienie i jakość muzyki. To jak grają teraz te tłamszone przez lata monitory przechodzi moje pojęcie. Bas nabrał głebi, jest ciepły i klarowny, wysokie tony czyste i pięknie zaakcentowane, słychać smaczki i akcenty, wcześniej kompletnie umykające. Zaprawdę powiadam wam, warunki odsluchu to jest sprawa zasadnicza. Może i prawda oczywista, ale odczuwana na własnej skorze nabiera innego znaczenia.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 7 lata temu

Po prostu na pełną pizdę nie podkręcałeś, a nie lokum małe ;) małe lokum ma własne efekty dźwiękowe - u mnie jest to szafa tańcząca przy Sunn O))).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny
Posty: 337
Rejestracja: 7 lata temu

#10

synu 7 lata temu

Staary podkrecalem, kombinowalem z ustawieniami ( te głosniki mają tuby basowe z tylu, wiec je odstawialem od sciany), probowalem sciagac jakies ustawienia do foobara - to nie efekt głośności. Placebo też nie, bo odsluch z ojcem sprawił, ze tak jak smial sie z mojego inwestowania w DAC, tak teraz sam chce go kupić :mrgreen:

Słucham teraz Aury Tides from Nebula i zastanawiam się jak to możliwe, że płyta, ktorą znam co do nuty może kurwa tak brzmieć.

Choc mozliwe tez, ze pol zycia sluchalem muzy w gownianych warunkach i teraz kazdy przeskok jest dla mnie żabim. Ale nie narzekam :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#11

yog 7 lata temu

To jak z tym słynnym psem z Animals Floydów, co to szczeka w prawym górnym rogu za Tobą, czy jakoś tak ;)

Tak ogólnie to jestem w miarę przyzwyczajony do chujowych głośników itp., bo słuchałem sporo nazi occult blacków w 48kbps etc ;P jakieś tam Microlaby FC330 mam do kompa podłączone, chujowy pseudogramofon Denon DP-29F. Pseudowieżyczki mi się nawet rozstawiać nie chciało, odkąd się 2 lata temu przeprowadziłem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#12

Ryszard 7 lata temu

Synu. Teraz dopiero zaczniesz słuchać :D A i teksty o kablach, tłumieniu drgań interferujących z jakby nie było drganiami membrany :) wzmacniaczach i gramofonach itp nabiorą nowego wymiaru. Człowiek uświadamia sobie jak olewane przez lata niuanse wpływają na fale dźwiękowe... Niedawno muzykę przeprowadziłem z pokoju 15/20m2 do ok 10/15m2 i odczułem na własnej skórze, niestety w drugą stronę, efekty zwykłej przeprowadzki. Przez 2/3 lata zlewałem fakt że głośnie są dla roomów 25+ obwiniałem oczywiście całą inną resztę. Rozmiary pokoju to przecież pikuś...Ale w pokoju obecnej wielkości pierwszą myślą po uruchomieniu było wrażenie że głośnie są większe niż pomieszczenie. Stłumione i niepełne. Mój pokój działał jak obudowa głośnika bo po wyjściu, z zewnątrz brzmiały pełniej :D

Tak więc zgrabne Focal Chorus 714 zastąpiłem mniejszymi cambridge audio aero 2. Ołmajdejz rozjebało mnie. Tym razem kupując z mózgiem, ustaliłem sobie najważniejsze parametry czyli wielkość pokoju; ze względu na rodzaj słuchanej muzy, możliwie najniższe pasmo przenoszenia. Czyli jak najbliżej 20Hz gdzie w ciężkiej i szybkiej muzie dzieje się więcej niż się przeciętnie wydaje. Idąc tropem Maćka Harrisa, logika kieruje nas do następnego paragrafu. Możliwie najwyższą czułość czyli fizyczną możliwość reakcji na impuls. Im wyższa tym lepiej. 90 w górę. Dzięki temu, szukając głośników zacząłem od używanek a nie dopłacając ani grosza, skończyłem z nowymi. Od kilku tygodni odtwarzam przypadkowe nagrania bo wszystkie są lepsze i brzmią jak nowe. Muzyka jest radością ;) Co ciekawe zainteresował mnie tym wszystkim Efil. Niektórym rzucały się w oczy najmniej istotne części jego wypowiedzi...

http://www.witchdoctor.co.nz/index.php/ ... rs-review/
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny
Posty: 337
Rejestracja: 7 lata temu

#13

synu 7 lata temu

Ryszard pisze: Synu. Teraz dopiero zaczniesz słuchać :D (...) Człowiek uświadamia sobie jak olewane przez lata niuanse wpływają na fale dźwiękowe..
Mam dokładnie to samo wrażenie. Zaczynając od zwykłych głośników komputerowych Creative i mp chujki ze słuchawkami za 30 zł, człowiek nabrał przeświadczenia, że muzyka po prostu tak brzmi.
Ryszard pisze:A i teksty o kablach, tłumieniu drgań interferujących z jakby nie było drganiami membrany :) wzmacniaczach i gramofonach itp nabiorą nowego wymiaru.
Nie będę nawet udawał, że znam temat, ale chętnie go podrążę :)
Ryszard pisze: Niedawno muzykę przeprowadziłem z pokoju 15/20m2 do ok 10/15m2 i odczułem na własnej skórze, niestety w drugą stronę, efekty zwykłej przeprowadzki. Przez 2/3 lata zlewałem fakt że głośnie są dla roomów 25+ obwiniałem oczywiście całą inną resztę. Rozmiary pokoju to przecież pikuś...Ale w pokoju obecnej wielkości pierwszą myślą po uruchomieniu było wrażenie że głośnie są większe niż pomieszczenie. Stłumione i niepełne. Mój pokój działał jak obudowa głośnika bo po wyjściu, z zewnątrz brzmiały pełniej :D

Tak więc zgrabne Focal Chorus 714 zastąpiłem mniejszymi cambridge audio aero 2. Ołmajdejz rozjebało mnie. Tym razem kupując z mózgiem, ustaliłem sobie najważniejsze parametry czyli wielkość pokoju; ze względu na rodzaj słuchanej muzy, możliwie najniższe pasmo przenoszenia. Czyli jak najbliżej 20Hz gdzie w ciężkiej i szybkiej muzie dzieje się więcej niż się przeciętnie wydaje. Idąc tropem Maćka Harrisa, logika kieruje nas do następnego paragrafu. Możliwie najwyższą czułość czyli fizyczną możliwość reakcji na impuls. Im wyższa tym lepiej. 90 w górę. Dzięki temu, szukając głośników zacząłem od używanek a nie dopłacając ani grosza, skończyłem z nowymi.
Można tylko żałować, że człowiek dowiaduje się o tym tak późno. Gdybym miał jakiekolwiek pojęcie, też do wcześniejszego lokum wybrałbym coś bardziej adekwatnego.
Ryszard pisze: Od kilku tygodni odtwarzam przypadkowe nagrania bo wszystkie są lepsze i brzmią jak nowe. Muzyka jest radością ;)
Nie chciałem używać w poprzednim poście tak górnolotnych słów, ale też na myśl o tym, ile dobrego przede mną jestem posrany na miętowo. Mam tylko nadzieję, że zbyt szybko nie przywyknę :)
Ryszard pisze: Co ciekawe zainteresował mnie tym wszystkim Efil. Niektórym rzucały się w oczy najmniej istotne części jego wypowiedzi...
Eh, bo dawał się imo poznawać na BL głównie z ich udziałem.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#14

Ryszard 7 lata temu

1. Oj przywykniesz i to szybciutko. Nowa jakość zacznie być standardem i wtedy usłyszysz o czymś lepszym...

2. Efila wielu oceniło po okładce. Każdemu się zdarza;)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Kontamination
Posty: 19
Rejestracja: 7 lata temu

#15

Kontamination 7 lata temu

Wzmacniacz Denon PMA-720AE
CD Denon DCD-720AE
Gramofon Denon DP-200USB
Głośniki Bowers & Wilkins 685 S2
Słuchawki Beyerdynamic DT 770 M

wszystko gada cacy w chuj
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#16

HUMAN 7 lata temu

nowe cd

Marantz sa8005

oby był wart swej ceny, nowy z salonu, już na chacie

jest Moc!!! dobry zakup

dzięki wielkie @Ryszard i @Pan Efil oraz @Pioniere za pomoc i bardzo cenne rady
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#17

Ryszard 7 lata temu

Invoice będzie wystawiony wkrótce. 1000pińćset plus wiejti ;)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#18

Wędrowycz 7 lata temu

Chujowy sprzęt na starym kompie ot co...może z czasem, jak uda mi się odepchnąć od siebie to co angażuje wszystkie moje oszczędności obecnie, uda mi się pozbierać hajs na jakiś dobry sprzęt. Bo moja kolekcja płyt płacze widząc na czym jest odtwarzana. Dobrze, że słuchawki mam dobre ;) choć tyle.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#19

TITELITURY 7 lata temu

Mam radmora 5102, kupiłem sobie przejściówkę din 590 - minijack, ale kiedy podłączam słuchawki, słyszę dźwięk w nich i z głośników jednocześnie. Jakaś solucja, coś, ktoś obeznany ?
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#20

Pioniere 7 lata temu

Samo podłączenie słuchawek nie wystarcza — masz tam odpowiedni przełącznik (obok gniazd podłączenia słuchawek), którym ustawiasz, z czego ma wydobywać się dźwięk i bodajże przy ustawieniu „0” sygnał będzie tylko ze słuchawek.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#21

TITELITURY 7 lata temu

Dzięki.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#22

yog 7 lata temu

Tak się zastanawiam, bo u rodziców jestem. Jak można słuchać na co dzień metalu na słuchawkach? Tak bez basów unoszących do góry wątrobę? Toć to świętokradztwo, żeby nie odczuwać fali dźwięku całym ciałem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#23

Wędrowycz 7 lata temu

yog pisze:Tak się zastanawiam, bo u rodziców jestem. Jak można słuchać na co dzień metalu na słuchawkach? Tak bez basów unoszących do góry wątrobę? Toć to świętokradztwo, żeby nie odczuwać fali dźwięku całym ciałem.
Ja nie mam z tym problemu - jak masz dobre słuchawki to i basy elegancko słychać ;) Prosta sprawa.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#24

Pioniere 7 lata temu

I jedne i drugie wrażenia są niezastąpione. Przyznam się, że niektórych nagrań nie polubiłbym, gdyby nie odsłuch na słuchawkach. Dlatego też dla lepszej oceny przy wszelkich wątpliwościach, staram się słuchać na oba sposoby.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#25

TITELITURY 7 lata temu

W temacie słuchawek. Ktoś wykonał benedyktyńską pracę:

http://www.head-fi.org/t/715478/headpho ... e-solution

Myślę, że nie można mówić, że na słuchawkach słucha się lepiej, niż z głośników, ponieważ wszystko zależy od używanego sprzętu.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#26

Ryszard 6 lata temu

yog pisze:
7 lata temu
Tak się zastanawiam, bo u rodziców jestem. Jak można słuchać na co dzień metalu na słuchawkach? Tak bez basów unoszących do góry wątrobę? Toć to świętokradztwo, żeby nie odczuwać fali dźwięku całym ciałem.
Osobiście nienawidzę bo używam przynajmniej 2h dziennie. Jeżeli chodzi o basy to preferuje dokładnie je słyszeć a przeciętne i niedrogie douszne nadają się doskonale. Niestety kosztem tej przyjemności jest rozkojarzenie słuchu gdy słucham z głośników...

Muszę zamykać drzwi, okna... Szaleństwo :mrgreen:
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#27

HUMAN 6 lata temu

Ryszard pisze: Invoice będzie wystawiony wkrótce. 1000pińćset plus wiejti ;)
Udało się sprzedać, coś zmieniałeś, czy zestaw już skompletowany
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#28

Ryszard 6 lata temu

Od prawie roku dopalam nastepujace komponenty:

Gramiak: Pro-Ject RPM 1 Carbon
Cart: Ortofon Red 2M
Pre: Schiit Mani
Wzmak: Marantz PM5006
Kolumieny: Cambridge Audio Aero 2
Kaseciak od Yamahy i CD od Rotela (nie pamietam numerkow bo jestem w pracy)

Co do zlomu to jestem za leniwy zeby chociaz dac ogloszenie a mam juz tego troche...

Co do zmian to mysle ze nastepnym krokiem (jeszcze z rok, dwa, trzy?) bedzie Gramofon za ok £1000 a potem powoli lepszy wzmak, glosnie i komponenty do gramiaka. Nie uwazam zebym po tych apgrejdach celowal wyzej bo nie jestem bogatym chujem...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#29

HUMAN 6 lata temu

ja tez chyba z podobnych powodów pasuje 4500 za Cd Marantza to chyba było nie mało , ale było warto poza tym nie te gabaryty pokoju a raczej salonu 40-50 metrów się nie dorobie poza tym problemy ze zdrowiem a leki drogie , a prognozy lekarza niewesołe
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#30

Ryszard 6 lata temu

To akurat zależy od pkt. słyszenia. Jeżeli podniecasz się to znaczy że było warto a cena okazała się w sam raz.

Druga sprawa to balans... tzn nie ma sensu startować z głośnikami za 50, gramiakiem za 100 oraz kartem za milion... bo i tak cały chuj z tego wyjdzie. Akurat ten pkt. można by detalicznie przedyskutować ale atm brak mi ochoty.

Trzecie primo. Nie patrzymy na znaczki i cenę tylko słuchamy. Jak masz kosmos na sprzęcie którym nadajesz i nie odnosisz wrażenia że da się lepiej to po co wydawać pieniądze? Koło się zamknęło.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#31

HUMAN 6 lata temu

cały czas radocha z jakości dźwięku, dzisiaj odpaliłem Akercocke The Goat Of Mendes i zostałem porażony jakością i bogactwem dźwięków, bogactwo aranżacyjne Anglików i np. szepty kobiece jęki i zaśpiewy w 12 plus cudowna praca i ciężar basu... Moc

Dużo Radości z Dobrej Muzy Metalowej Państwu życzę
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#32

Belzebóbr 6 lata temu

Cieszy mi obecnie uszy UE Triple Fi 10 podpięte do Geek Out 450. I póki to mi tak ładnie gra, a nikt nie wyświecował za darmo uszu, z którymi chyba co raz gorzej od tego syfu w powietrzu i pierdolenia polskiego społeczeństwa to nie spieszno mi do drogich klocków na biurko a potem dalszego drylowania portfela na obsłuchiwanie godnych mu słuchawek.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#33

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Prawdziwi metylowcy sluchaja prawdziwego metylu z boomboxoof!
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#34

Marduk666 6 lata temu

Kupiłem sobie takie pudło, jutro ma przyjechać, będzie kręcone, lutowane, oliwione i smarowane, a jak bóg da i niczego nie rozpierdolę w trakcie majsterkowania to będzie także słuchane! :mrgreen:

Obrazek
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#35

Ryszard 6 lata temu

Marduk666 pisze:
6 lata temu
Kupiłem sobie takie pudło, jutro ma przyjechać, będzie kręcone, lutowane, oliwione i smarowane, a jak bóg da i niczego nie rozpierdolę w trakcie majsterkowania to będzie także słuchane! :mrgreen:

Obrazek
O. Efil ma Duala. Gratuluję gratulacje.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#36

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Mam rozdwojenie jazni to se do kompletu Duala kupiłem. Jaki to model? To nie jest czasem szlifierka z napędem idlerowym?
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#37

Marduk666 6 lata temu

Ryszard pisze:
6 lata temu
Gratuluję gratulacje.
Dzięki dziękuję. Zakup zakupem, ale jeszcze trzeba go będzie doprowadzić do stanu używalności, choć wiem, że kręci i ramię się podnosi.
Pan Efilnikufesin pisze: Jaki to model? To nie jest czasem szlifierka z napędem idlerowym?
1226, tak to jest napęd kółkowy.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#38

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

No to też gratuluję. Gratulacje.

Skoro idler to na początek pomacaj rolki :D

Serwisowany był, czy z niemieckiego śmietnika?
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#39

Marduk666 6 lata temu

Nie wiem. Nie sądzę jednak, aby był ciągnięty za kabel z kontenera, wziąłem z prywatnej oferty nie od złomiarza. Możliwe, że ktoś w nim grzebał bo ma rca, a nie din5, ale tak patrzę po serwisówkach i wersje z rca też były fabrycznie. Tak czy siak i tak muszę go wybebeszyć i wszystko zmacać nie tylko rolki. Do wymiany pójdzie też wkładka bo zamontowana jest jakaś chuj wie co, muszę się tylko podszkolić jeszcze we wkładkach i nie wiem czy brać najtańszą MC czy lepszą używaną MM z jakimś fikuśnym szlifem igły. Wybór mam spory bo wg. serwisówki wkładki od 2 do 10 gramów można montować. Wymienić kable muszę, wyprowadzić uziemienie na zewnątrz, pierdolenia jeszcze z nim sporo będę miał. Ale to na własne życzenie :D
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#40

Marduk666 6 lata temu

Ufff...zeszło mi trochę z odpaleniem tego skurwysyna, mając małe dziecko w domu nie mogłem sobie pozwolić na wybebeszenie gramofonu bo później części szukałbym po całej chałupie. Tak więc - kosmetyka talerza i obudowy, nasmarowane, naprawiona automatyka, wymienione kable, ustabilizowane obroty, ustawiona geometria wkładki i ramienia (cały czas grało głośniej na lewy kanał) - pierdolony azymut był chujowo ustawiony, nie wiem jak ktoś na tym wcześniej grał, ale chyba spiłował sobie jedną stronę rowka na płytach, kable od ramienia nie przechodziły przez oczko w podstawie i cały czas ciągnęło ramię do zewnątrz i z tym też zrobiłem porządek. Ogólnie bardzo zaniedbany egzemplarz to był, teraz jest trochę lepiej ;)
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#41

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Gratuluję. Gratulacje.

Ja chyba niedługo ruszę z moim pierdolniętym projektem ;)
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#42

Ryszard 6 lata temu

Jakim projektem? ;)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#43

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Ryszard pisze:
6 lata temu
Jakim projektem? ;)
Projekt-Pro-Ject-The Crimson ProjeKCt ;)
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#44

Marduk666 6 lata temu

No i sobie w końcu posłuchałem porządnie, a jako, że wymieniając kable oddzieliłem masy sygnałowe od uziemienia gramofonu nic mi nie brumi i nie szumi. Nie znam się na tych audiofilskich epitetach jak wysublimowana góra, szeroka scena, czy duża dupa, ale porównując do mojego poprzedniego gramofonu to mam wrażenie, że teraz - jakkolwiek głupio to zabrzmi - jest większa odległość między członkami orkiestry oraz dźwięk jest żywszy i mocniejszy, bardziej szczegółowy pomimo, że ze sterylnością ma niewiele wspólnego, być może to "wina" wkładki Shure M71 i pewnie już zajechanej igły, ale już tyle kasy wpompowalem w ten gramofon, że na nową igłę zwyczajnie mi głupio teraz kasę wydawać ;) Na najbliższą wypłatę kupię, choć zastanawiam się czy czasem nie zaszaleć i nie zamówić sobie od Jico - ponoć zajebiste igiełki robią. Podsumowując - jest zajebiście i choć resztę toru audio mam niezwykle chujową tj. wzmacniacz oraz głośniki to czuć różnicę i to mocno na plus. Tak więc polecam każdemu kto się jeszcze waha czy sprawić sobie gramofon czy też nie :mrgreen:
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#45

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Podwieś może to: https://www.ortofon.com/stylus-20-p-372

Skoro elektronika syf to zmieniaj, bo szkoda żeby się gramiacz mulił ;)

Miłego szlifowania!!!
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#46

Marduk666 6 lata temu

Wkładki zmieniał nie będę bo dźwięk z tego Shura mi odpowiada. Mam jeszcze Adc prawdopodobnie K9 ale dokładnie nie wiem co to bo żadnych oznaczeń nie posiada.

Na pierwszy rzut pójdzie pewnie wzmak bo mojemu chyba końcówka mocy idzie się jebać powoli - bywa że muszę mu przypierdolić by kanały się wyrównały. Choć równie dobrze może to być tylko zasyfiony potencjometr - chuja się znam a bliżej się temu przyglądać mi się nie chce.

Podobają mi się wszystkie sprzęty od Dual a gdzieś tam czytałem że wzmacniacze są wyposażone w bardzo dobre przedwzmacniacze gramofonowe. Sobie poszperam.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#47

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Skoro Ci Szczur pasuje to igiełkę jebnij nowa i po kłopocie.

https://www.jico-stylus.com/
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#48

HUMAN 6 lata temu

wszyscy ruszają z projektami ruszę i ja, kuchnia spłacona teraz czas na przyjemności muzyczne :D :D :D
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#49

Ryszard 6 lata temu

No człowieku, Human pora wyjść na ludzi ;)

Pisz co to za projekt.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#50

HUMAN 6 lata temu

na początek wymieniłem kable, nie znam się na nazwach ale jest dobrze, teraz kolce pod głośniki. wyjebuję szafę, wieszam telewizor na ścianę i stolik pod telewizor w pizdu no i to na początek plus nowy senator w przedpokoju

Wróć do „Dyskusje muzyczne”