Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

Re: Batushka

#451

mork 4 lata temu

Marduk666 pisze:
4 lata temu
Czit pisze:
4 lata temu
Chętnie obadam. Fajowo się ich słucha.
Jesteś pewien??



Chujowe. Krzychu lepszy.
Kurde, a jednak dobrze ten folk przeczuwałem :D Ciekawy koncept ze strony Barta. Nie jest to kopia poprzedniej płyty ale nie łudźmy się - fani chcą właśnie kopii i w konfrontacji z Krzychem dostanie się Bartowi srogie lanie. Wprawdzie to tylko jeden numer ale nie bez powodu opublikowali właśnie ten. Krzych jasno pokazał w jakim kierunku idzie, Bart również. Bardziej podoba mi się kawałek Krzycha ale za to bardziej ciekaw jestem płyty od Barta.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease

Tagi:
Orkan
Posty: 90
Rejestracja: 6 lata temu

#452

Orkan 4 lata temu

Wstęp tego utworu to najlepsze co w nim jest. I tyle.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#453

Vexatus 4 lata temu

Zsamot pisze:
4 lata temu
Nie ekscytuje mnie w ogóle ta sądowa odyseja wzajemnych oskarżeń. Z doświadczenia wiem, ze wygra, kto ma lepszych prawników. zatem stawiam na Barta.
Raczej wygra ten, kto ma prawa do nazwy i wizerunku i przez kogo przechodziły wszystkie kwity związane z kwestiami finansowymi. Ale to tylko takie moje gdybanie, bo niewiele wiem o tej całej sprawie.
Nebiros pisze: Wreszcie jakaś wartościowa osoba sie na tym forum pojawiła 2 posty wyżej.
Z takim podejściem do ludzi raczej długo tu nie zabawi... :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#454

yog 4 lata temu

Za dużo hajsu już w to poszło, żeby zatrzymywać maszynę przez jakieś sądy z Białegostoku.

Obrazek

Ten 30 sek sampelek to dość Hermhem jebał, więcej nie słyszałem ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Orkan
Posty: 90
Rejestracja: 6 lata temu

#455

Orkan 4 lata temu

Eeee, nie ma łyżki do butów? To nie biorę.
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#456

Marduk666 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Obrazek
Słabo.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#457

TITELITURY 4 lata temu

Brakuje stringów, majtek z klapą na zimę, kondomów z tłoczonym logiem oraz tamponów. Nie postarali się.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#458

yog 4 lata temu

Ale świeczka-relikwia świętego za 6 dyszek to chyba dobry deal?

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#459

Vortex 4 lata temu

Jasny gwint, kto te wszystkie gadżety w ogóle wymyśla.....
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#460

Vexatus 4 lata temu

Bardziej mnie zastanawia kto i dlaczego takie rzeczy kupuje...
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#461

Zsamot 4 lata temu

Mystic zaczyna to chyba firmować, znaczy się nie obawiają się wyniku batalii sądowej.

Co nie zmienia, ze obadam efekt finalny, a te wszystkie przepychanki za pół roku przestaną mieć znaczenie i plastik (CD, LP) będzie miał skutek.
Nie ma sensu tym się ekscytować.

Na Mystic jadę na Kinga Diamonda, to nawet nie będę miał okazji obejrzeć ich, zatem poczekam na trasę (trasy???)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#462

mork 4 lata temu



Wyłączone komentarze i ocenianie. Ale sam teledysk fajny, jest klimat. Im dłużej słucham obydwu wersji Bathuski tym trudniej wskazać mi która jest lepsza.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#463

Zsamot 4 lata temu

Tym bardziej - niech obie dobre będą i nawet mogą je wydać razem. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#464

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Mogliby już teraz zapodać promocyjnego splita :)
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#465

deathwhore 4 lata temu

Split Drabushka/ Bartushka. Zajebiście by było.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#466

Marduk666 4 lata temu

Cena za jakiegoś limitowanego boxa dojebana - 350 PLN :mrgreen:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#467

yog 4 lata temu

Zsamot pisze:
4 lata temu
Mystic zaczyna to chyba firmować, znaczy się nie obawiają się wyniku batalii sądowej.
Zakaz na wydawanie Batuszki dotyczył Barta, nie Metal Blade ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 336
Rejestracja: 5 lata temu

#468

Astral 4 lata temu

Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#469

Pioniere 4 lata temu

Nie bardzo śledzę wasze posty w temacie, ale trafiłem przypadkiem w necie na taki wpis:
You can tell which is the real Batushka because Drabikowski puts his name on everything and Krysiuk hides behind the name "Batushka" because he wants to confuse fans.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#470

Zsamot 4 lata temu

Riposta z Gry o Tron zajebista. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#471

DiabelskiDom 4 lata temu

Zaraz Krysiuk napisze do Mireczka kilka słów z propozycją ustawki i znowu będą płaczliwe prośby o niepobicie ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#472

yog 4 lata temu

;)

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#473

kurz 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
Split Drabushka/ Bartushka. Zajebiście by było.
Proponuję okładkę:
Obrazek
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#474

dj zakrystian 4 lata temu

Mnie to sie z Agalloch skojarzylo. A co do sporu Drabuszka/Bartuszka, to powoli wychodzi, ze to jednak Drabikowski odpowiada za muzyke na debiucie, nawet aranze wokali. Kawalek Bartuszki to taki Hermh z na sile wrzuconym prawoslawnym zaspiewem.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Orkan
Posty: 90
Rejestracja: 6 lata temu

#475

Orkan 4 lata temu

Powoli wychodzi? Przecież od pierwszej sekundy słychać, że to jego robota była.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#476

dj zakrystian 4 lata temu

Orkan pisze:
4 lata temu
Powoli wychodzi? Przecież od pierwszej sekundy słychać, że to jego robota była.
Na poczatku Drabik wrzucil surowa wersje nowego utworu a Bartuszka tylko jakis trailer z ktorego nic nie dala sie ogarnac. Teraz sa dwa utwory w dobrej jakosci i Drabik wychodzi na tym zdecydowanie lepiej. Gruby znowu oszukiwal.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Orkan
Posty: 90
Rejestracja: 6 lata temu

#477

Orkan 4 lata temu

Przede wszystkim to co wrzucił Drabik (i jest zajebiste) brzmi jak muza zawarta na pierwszym albumie, natomiast u Krysiuka to po prostu metal (nudny i brzmiący jak wszystko inne ale nie jak Batushka) jakiego wiele z na siłę upchniętymi chórkami, które niezbyt przypominają zaśpiewów takich, jakie powinny być.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#478

mork 4 lata temu

It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#479

deathwhore 4 lata temu

No jak dla mnie wszystko świadczy tu na korzyść Krzysztofa, a wręcz wzbudza wobec niego pewną sympatię.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#480

yog 4 lata temu

Koleś występuje tu jak z jakimś wielkim objawieniem, a w sumie powiedział to, co wszyscy od dawna wiedzą i bez tego wywiadu :v
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#481

dj zakrystian 4 lata temu

Ja tylko dodam, ze gosc jest dobrym paukerem. Obstawialem Daraya, bo on sporo sie udziela sesyjnie po opuszczeniu Budki Vejdera.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#482

Ryszard 4 lata temu

Czyli Co? Jaki ma być wniosek? Że autorem nie jest autor, tylko sponsor?
Co mnie obchodzi kto płacił za sukienki skoro o prawa do nazwy/muzyki się rozchodzi.
Może Massive Management powinien się zgłosić po prawa do zespołu Deicide, Marduk i Rotting Christ? Drabik sobie może psioczyć na co chce i nie musi mieć nadziei na sukces, ważne że muzykę pisze.... A reszta to reszta.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#483

dj zakrystian 4 lata temu

Czego tu nie rozumiec? Za cala muzyke i aranze odpowiada Drabik, gruby wylozyl hajs z Providenta pozyczony bo wyczul, ze szekle z tego beda. Pewno bez tego hajsu z Providenta Batuszka skonczyla by jako projekt na kompie i do szuflady. O tym zdaje sie pisal ten pauker. Dobry pauker swoja droga.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#484

Ryszard 4 lata temu

A co czegoś nie rozumiesz? Przekaż jest jeden: Drabik to nihilista a gruby to materialista :) - tyle artykuł wniósł do sprawy.

Ja bym zrobił tak, Sraczuszkę oddać leniwemu drabowi a grubego skolegować z cezaruszką i Greckim . To by dopiero było cieplutko. Batuszka's Lost Agony!!!

Kredyty nie spłacone. To ile tej kasy ta bartuszka w końcu zarobiła?

Może chłopacy się poumawiali. Jeden miał możliwości i postawił na jedną kartę, drugi wymyślił muzykę - perłowe korale dla 90% metalowców świata ale niestety, nie ma możliwości. Dogadali się przy flaszce słowiańskiego bimbru i pogańskich ogórkach.
Wydali płytę i napili się ponownie, ogladając Modę na Sukces i popijając 666 letnią whiskey. Objechali cały świat. Pożegnali się że dwa razy z bożym padolem. Ale przyszło do spłacania kredytów. Pierwszy mówi że wszystko poszło w koszta, że zdobyta w tydzień popularność to nawet 100 tysięcy a to tylko połowa hipoteki na biznes. Trzeba żeby dwóch się złożyło i pospłacało długi. Czas dojebać na czysto drugim albumem i trasą pożegnalną, blackowy lud kupi wszystko.
Drugi się wkurwił...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#485

yog 4 lata temu

Ryszard pisze:
4 lata temu
Kredyty nie spłacone. To ile tej kasy ta bartuszka w końcu zarobiła?
Pewnie jak Ghost, co to miał dokładać do koncertów przez pierwsze 2-3 płyty :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#486

Hajasz 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
No jak dla mnie wszystko świadczy tu na korzyść Krzysztofa, a wręcz wzbudza wobec niego pewną sympatię.
Kurwa ty też będziesz szedł w zaparte, że prawda to jednak nie jest prawda ?

Najważniejsze fakty, które są nie do podważenia:
1) Należałoby zacząć od tego, że bez Barta Krysiuka „projekt” Batushka prawdopodobnie nigdy by nie ujrzał światła dziennego.
2) Nikt nigdy nie próbował negować, że Krzysztof jest kompozytorem i zrobił zdecydowaną większość kompozycji na płycie, ale nie w 100 % sam, jak twierdzi dzisiaj.
3) To, co się działo w późniejszym etapie w związku z dużym zainteresowaniem było zasługą tylko i wyłącznie Krysiuka, który zajął się wydaniem płyty, kupieniem sprzętu, gitar, uszyciem strojów, zrobieniem całej scenografii, zorganizowaniem sali prób wraz z realizatorem, promocją, kontaktem z promotorami, organizowaniem wyjazdów, transportu i wieloma innymi niezbędnymi rzeczami. Wynikało to z jego inicjatywy i wziął to na swoje barki.
4) Wszystkie dalsze kroki były negowane przez Drabikowskiego, koncerty były “niepotrzebne”, a trasa Rzeczpospolita Niewierna, która odbyła się zimą 2016 roku, jako support Behemotha była zbędna w jego opinii, bo przecież to jest bez sensu i nie warto w cokolwiek inwestować.
5) Kompozycje na płycie “projektu” Batushka, są Krzysztofa, a “zespół” powstał dzięki pracy Krysiuka.
6) Kto ma prawo do nazwy oceni sąd, bo to ich wspólny sukces.
7) Drabikowski nie traktował Krysiuka ani zespołu poważnie.
8) Reasumując, z mojego punktu widzenia sprawa wygląda dość prosto. Nie ma tu mowy o żadnej kradzieży, bo takich zarzutów jest najwięcej. Etap pierwszej płyty jest zakończony, materiał z tej płyty według mojej wiedzy nie będzie grany na koncertach. Krysiuk nagrał kolejną płytę w momencie, gdy Krzysztof sam oznajmił, że nie będzie drugiej. To, że Krysiuk kontynuuje to pod szyldem Batushka jest normalne, bo sam ciężko zapracował na to, że zespół jest rozpoznawalny i istnieje. Stworzył całą scenografię i wizerunek zespołu, który bez niego zwyczajnie by nie powstał. Nie można ukraść czegoś, co powstało w dużej mierze dzięki niemu.
9) Są to opinie ludzi nie mających zielonego pojęcia o zaistniałej sytuacji, którzy opierają się tylko i wyłącznie na podstawie filmu puszczonego w sieć. Drabikowski zbiera obcych ludzi na facebooku siejąc propagandę, żeby jak najbardziej zaszkodzić w dalszej działalności zespołu prowadzonego przez Krysiuka.
10) Drabikowski zaczął z dobrymi kumplami, a skończył praktycznie sam.

To chyba najważniejsze fakty, które każdy prawnik przytoczy (zapewne ci z Metal Blade tylko czekają aby wejść do akcji).
Dla reszty chrześcijańskie pozdrowienie "Oślepione Kurwy Zdychajcie"
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#487

Ryszard 4 lata temu

Sąd oceni kto miał jaki wkład... Krysiuk widać poczytał tu i tam. Wpierdala się na afisz automatycznie tworząc powiązania z zespołem. To jego gęba, przynajmniej w Polsce, kojarzona jest z promocją zespołu. Obiektywnie mówiąc nawet kwitami na długi można wykazać "zaangażowanie" w zespół. Z drugiej strony bez względu na popularyzację, to nie Krysiuk powołał do życia zespół/projekt. To nie on wymyślił kompozycje(?), to nie on rozpisywał szablony sekcji rytmicznej... On to Dofinansował i zajął się management i promocją.
Prawa do bojzbendu ma menago, płyty wytwórnia... A zespołu rockowego?
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#488

yog 4 lata temu

A mógł skoczyć raz jeszcze do Providenta i pewnie by się chłopaki jakoś dogadali ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#489

Hajasz 4 lata temu

Ryszard pisze:
4 lata temu
to nie Krysiuk powołał do życia zespół/projekt. To nie on wymyślił kompozycje(?), to nie on rozpisywał szablony sekcji rytmicznej...
No i chuj !!! Był wokalistą tego zespołu i największym promotorem. Kiedy to w końcu zrozumiesz ?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#490

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
To, że Krysiuk kontynuuje to pod szyldem Batushka jest normalne, bo sam ciężko zapracował na to, że zespół jest rozpoznawalny i istnieje. Stworzył całą scenografię i wizerunek zespołu, który bez niego zwyczajnie by nie powstał. Nie można ukraść czegoś, co powstało w dużej mierze dzięki niemu.

Kompletnie bzdurne twierdzenie. Promotor to promotor, twórca to twórca. Twórczego wkładu Krysiuka w przedsięwziecie dopatrzeć się nie sposób, ergo - mamy zwykłą próbę przywłaszczenia. Sprawa jest prosta: sukcesu ZAPEWNE nie byłoby bez Krysiuka i NA PEWNO bez Drabikowskiego. Jednocześnie jednak Drabikowski mógłby jako Batushka teoretycznie osiągnąć go z kimś innym, a Krysiuk w żadnym wypadku i to rozstrzyga temat.

Dość zaskakuje mnie Twoje podejście, biorąc pod uwage jak często piszesz o wytwórniach okradajacych zespoły, to jest przecież najjaskrawszy przykład: pan wytwórnia i niespełniony muzyk z zapomnianego zespołu, który z powodu impotencji twórczej nie miał szansy na osiągnięcie sukcesu, kradnie cały projekt stworzony przez kogoś innego.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#491

deathwhore 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
deathwhore pisze:
4 lata temu
No jak dla mnie wszystko świadczy tu na korzyść Krzysztofa, a wręcz wzbudza wobec niego pewną sympatię.
Kurwa ty też będziesz szedł w zaparte, że prawda to jednak nie jest prawda ?

Najważniejsze fakty, które są nie do podważenia:
1) Należałoby zacząć od tego, że bez Barta Krysiuka „projekt” Batushka prawdopodobnie nigdy by nie ujrzał światła dziennego.
2) Nikt nigdy nie próbował negować, że Krzysztof jest kompozytorem i zrobił zdecydowaną większość kompozycji na płycie, ale nie w 100 % sam, jak twierdzi dzisiaj.
3) To, co się działo w późniejszym etapie w związku z dużym zainteresowaniem było zasługą tylko i wyłącznie Krysiuka, który zajął się wydaniem płyty, kupieniem sprzętu, gitar, uszyciem strojów, zrobieniem całej scenografii, zorganizowaniem sali prób wraz z realizatorem, promocją, kontaktem z promotorami, organizowaniem wyjazdów, transportu i wieloma innymi niezbędnymi rzeczami. Wynikało to z jego inicjatywy i wziął to na swoje barki.
4) Wszystkie dalsze kroki były negowane przez Drabikowskiego, koncerty były “niepotrzebne”, a trasa Rzeczpospolita Niewierna, która odbyła się zimą 2016 roku, jako support Behemotha była zbędna w jego opinii, bo przecież to jest bez sensu i nie warto w cokolwiek inwestować.
5) Kompozycje na płycie “projektu” Batushka, są Krzysztofa, a “zespół” powstał dzięki pracy Krysiuka.
6) Kto ma prawo do nazwy oceni sąd, bo to ich wspólny sukces.
7) Drabikowski nie traktował Krysiuka ani zespołu poważnie.
8) Reasumując, z mojego punktu widzenia sprawa wygląda dość prosto. Nie ma tu mowy o żadnej kradzieży, bo takich zarzutów jest najwięcej. Etap pierwszej płyty jest zakończony, materiał z tej płyty według mojej wiedzy nie będzie grany na koncertach. Krysiuk nagrał kolejną płytę w momencie, gdy Krzysztof sam oznajmił, że nie będzie drugiej. To, że Krysiuk kontynuuje to pod szyldem Batushka jest normalne, bo sam ciężko zapracował na to, że zespół jest rozpoznawalny i istnieje. Stworzył całą scenografię i wizerunek zespołu, który bez niego zwyczajnie by nie powstał. Nie można ukraść czegoś, co powstało w dużej mierze dzięki niemu.
9) Są to opinie ludzi nie mających zielonego pojęcia o zaistniałej sytuacji, którzy opierają się tylko i wyłącznie na podstawie filmu puszczonego w sieć. Drabikowski zbiera obcych ludzi na facebooku siejąc propagandę, żeby jak najbardziej zaszkodzić w dalszej działalności zespołu prowadzonego przez Krysiuka.
10) Drabikowski zaczął z dobrymi kumplami, a skończył praktycznie sam.

To chyba najważniejsze fakty, które każdy prawnik przytoczy (zapewne ci z Metal Blade tylko czekają aby wejść do akcji).
Dla reszty chrześcijańskie pozdrowienie "Oślepione Kurwy Zdychajcie"
No prawda jest taka jak pisałem od samego początku - nie ma sensu traktować poważnie tego zespołu. Nawet twórca nie traktował go poważnie. Wydaje mi się, że doskonale rozumiem Krzysztofa, który lubi robić muzykę, a brzydzi się muzycznym biznesem i nie ma ochoty brać udziału w cyrku. Ale rozumiem agresję, gdyby zespół który lubię okazywał się wydmuszką i bojsbandem, to też bym się denerwował.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#492

Hajasz 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
No prawda jest taka jak pisałem od samego początku - nie ma sensu traktować poważnie tego zespołu. Nawet twórca nie traktował go poważnie. Wydaje mi się, że doskonale rozumiem Krzysztofa, który lubi robić muzykę, a brzydzi się muzycznym biznesem i nie ma ochoty brać udziału w cyrku. Ale rozumiem agresję, gdyby zespół który lubię okazywał się wydmuszką i bojsbandem, to też bym się denerwował.
Skoro tak chciał to po co robił cały ten cyrk ? Mógł sobie sam wszystko nagrać i wydać i byłoby po problemie. Ewentualnie wrzucić za free na BC z dopiskiem e takie tam żarty muzyczne i też nie byłoby problemu. Zapewne pieniążki przygarniał fachowo z tego muzycznego żartu.
Na odchodne mógł pogadać jak normalny facet, że ok było fajnie ale zastrzegłem nazwę i nie chcę kontynuacji. Akcja coś w stylu Pandemonium i koniec.
Ja też doskonale rozumiem Krzysia co to brzydzi się biznesem muzycznym ale pieniądze nie śmierdzą nawet z udziału w cyrku.
Skoro jest taki poszkodowany to niech zwróci kasę, którą zarobił i generalnie odda pieniądze, które poszły na zespół i wtedy będzie git. Niech się rozliczy.
porwanie w satanistanie pisze:
Hajasz pisze:
4 lata temu
To, że Krysiuk kontynuuje to pod szyldem Batushka jest normalne, bo sam ciężko zapracował na to, że zespół jest rozpoznawalny i istnieje. Stworzył całą scenografię i wizerunek zespołu, który bez niego zwyczajnie by nie powstał. Nie można ukraść czegoś, co powstało w dużej mierze dzięki niemu.
Kompletnie bzdurne twierdzenie. Promotor to promotor, twórca to twórca. Twórczego wkładu Krysiuka w przedsięwziecie dopatrzeć się nie sposób, ergo - mamy zwykłą próbę przywłaszczenia. Sprawa jest prosta: sukcesu ZAPEWNE nie byłoby bez Krysiuka i NA PEWNO bez Drabikowskiego. Jednocześnie jednak Drabikowski mógłby jako Batushka teoretycznie osiągnąć go z kimś innym, a Krysiuk w żadnym wypadku i to rozstrzyga temat.

Dość zaskakuje mnie Twoje podejście, biorąc pod uwage jak często piszesz o wytwórniach okradajacych zespoły, to jest przecież najjaskrawszy przykład: pan wytwórnia i niespełniony muzyk z zapomnianego zespołu, który z powodu impotencji twórczej nie miał szansy na osiągnięcie sukcesu, kradnie cały projekt stworzony przez kogoś innego.
Czego znowu nie rozumiesz ? Jakie bzdurne stwierdzenie ? Wyżal się Martinowi, że nie takiej wersji się spodziewałeś.
Bzdury piszesz tekstem, że "Twórczego wkładu Krysiuka w przedsięwziecie dopatrzeć się nie sposób" więc albo jesteś głuchy albo masz inne problemy ze słuchem. A dalej bzdura "Sprawa jest prosta: sukcesu ZAPEWNE nie byłoby bez Krysiuka i NA PEWNO bez Drabikowskiego". Zapewne bez Krzycha by nie było sukcesu skoro chciał to pozostawić na etapie muzyczki na komputerze więc dlaczego tego nie zrobił ? Mógł postawić sprawę jasno, że ja jestem twórcą a wy tylko tworzywem coś w stylu Death a projekt jest TYLKO projektem studyjnym i TYLKO jednej płyty.

Części o wytwórniach okradających zespoły nawet nie skomentuję bo to co napisałeś to za przeproszeniem zwykłe pierdolenie.
Pan Krzysiu musi być ułomem skoro najpierw nie chciał a teraz jest taki poszkodowany. Zawsze mnie w takich chwilach przychodzi do głowy historia Napalm Death, w którym z pierwszego składu nie pozostał nikt a zespół sobie gra i nikt nie rości sobie żadnych pretensji. To się właśnie nazywa klasa.

Sprawę rozsądzi sąd ale wynik będzie tylko jeden. Każdy nawet początkujący prawnik wie, że sprawa jest dziecinnie prosta, wiedzą to też wytwórnie i dystrybutorzy, którzy już zajęli się rozprowadzaniem kolejnego albumu.

Po ogłoszeniu wyroku będziecie mogli mi składać gratulacje.
GRINDCORE FOR LIFE
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#493

deathwhore 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
deathwhore pisze:
4 lata temu
No prawda jest taka jak pisałem od samego początku - nie ma sensu traktować poważnie tego zespołu. Nawet twórca nie traktował go poważnie. Wydaje mi się, że doskonale rozumiem Krzysztofa, który lubi robić muzykę, a brzydzi się muzycznym biznesem i nie ma ochoty brać udziału w cyrku. Ale rozumiem agresję, gdyby zespół który lubię okazywał się wydmuszką i bojsbandem, to też bym się denerwował.
Skoro tak chciał to po co robił cały ten cyrk ? Mógł sobie sam wszystko nagrać i wydać i byłoby po problemie. Ewentualnie wrzucić za free na BC z dopiskiem e takie tam żarty muzyczne i też nie byłoby problemu. Zapewne pieniążki przygarniał fachowo z tego muzycznego żartu.
Na odchodne mógł pogadać jak normalny facet, że ok było fajnie ale zastrzegłem nazwę i nie chcę kontynuacji. Akcja coś w stylu Pandemonium i koniec.
Ja też doskonale rozumiem Krzysia co to brzydzi się biznesem muzycznym ale pieniądze nie śmierdzą nawet z udziału w cyrku.
Skoro jest taki poszkodowany to niech zwróci kasę, którą zarobił i generalnie odda pieniądze, które poszły na zespół i wtedy będzie git. Niech się rozliczy.
No to nie on robił ten cyrk, tylko Bartłomiej Provident Krysiuk, co wszystkie strony potwierdzają :D
Czasem w życiu idzie się na kompromisy. Nagrywasz coś sobie, znajomy chce to wydać, zostawiasz mu wolną rękę na działania promocyjne, nawet jeżeli cię śmieszą. Pieniądze zarabiasz sobie w inny sposób, ale jak jest możliwość, to przytulasz grosz za coś, co zrobiłeś, to chyba jasne. Krysiuk też pewnie nie grał koncertów za darmo :D

Nie mógł pogadać jak normalny facet, że "było fajnie ale zastrzegam nazwę i nie chcę kontynuacji", bo inwestor stwierdził, że "wygląda na to, że nie chcesz kontynuacji, więc wywalę cię z Twojego zespołu" :D To w tym jest cały problem.

No i co zmieni sąd, nawet jeżeli Krysiuk wygra? Że to nie jest bojsbend?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#494

karp 4 lata temu

Jak dla mnie fakt, że za Krysiukiem stawiła się reszta zespołu o czymś świadczy. Drabikowski prowadzi w mediach narrację jaki to on jest biedny i okradziony. A tu się okazuje, że reszta zespołu twierdzi, że gość nie traktował zbytnio poważnie tego co robił.

Niby fajnie, bo tak metalowo, podziemnie, szczerze - że gardzi rynkiem i on nie chciał koncertów ani kontynuacji. Grim i kvlt jak chuj. Niby. Ale z tego co wynika z relacji innych muzyków, jak tylko zespół osiągnął sukces to Drabikowskiemu szajba odbiła i nagle zaczął zachowywać się jak pępek świata? Bo to przecież "jego projekt". Z jednej strony rozumiem rozgoryczenie, że ktoś przejął jego "dzieło", ale z drugiej gość sam do tego doprowadził swoim gwiazdorzeniem.

Poza tym umówmy się. Metal, metalem, ale
Hajasz pisze: pieniądze nie śmierdzą nawet z udziału w cyrku.
Niezależnie od tego jak ta sprawa się rozwiążę to i tak Batushka to temat już przegrany. Drabik nie umie w biznes, a Krysiuk w kompozycje. Poza tym za Bartem będzie się ciągnął smród sprawy z Drabikowskim, więc Bartuszka raczej takiej kasy już nie zarobi. Chyba, że Drabikowski znajdzie kolejnego jelenia który wszystko za niego odwali, to może ten coś na tym ugra.

Nie twierdzę, że Krysiuk jest bez skazy, bo też odstawiał cyrk. Ale zrzucanie na niego całej winy jest trochę kiepskie, bo teraz wychodzi na to, że Drabikowski też ma swoje za uszami.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#495

deathwhore 4 lata temu

karp pisze:
4 lata temu


Niezależnie od tego jak ta sprawa się rozwiążę to i tak Batushka to temat już przegrany. Drabik nie umie w biznes, a Krysiuk w kompozycje. Poza tym za Bartem będzie się ciągnął smród sprawy z Drabikowskim, więc Bartuszka raczej takiej kasy już nie zarobi. ]
Nie, nie będzie. Za inne krętactwa się ciągnie? Działalność tego wydawnictwa to była farsa, mimo to jak tylko były wyprzedaże, to się metaluchy rzucały na płytki jak pojebane, bo tanio. A że było wiadomo, że czasem ktoś zamówienia nie dostał? Że wysyłka preorderów opóźniała się po kilka miesięcy i nie było z szanowny wydawcą kontaktu? Nie, metaluszkom to nie przeszkadzało, nawet jak byli świadomi tego co Krysiuk robi.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#496

dj zakrystian 4 lata temu

Czy Krysiuk umie w biznes to nie wiem, skoro po wpisaniu jego nazwiska w google wyskakuje rejestr dlugow. A Drabikowski zapewne na poczatku nie mial wiary w projekt, ale jak popularnosc rosla to hajs zapewne przytulal z checia. Dopiero jak doszlo do spiny z grubym twierdzi, ze zostal wykorzystany. Mogl polozyc chuja na Krysiuka i Batuszke po ukazaniu sie plyty a jednak pojechal w trase co jest dla mnie bardzo dziwne. Nie chcial drugiej plyty a jednak ja nagrywa po tym jak sie okazalo, ze Provident kontynuuje Batuszke. Troche to naciagane, ze robi z siebie ofiare niczym ministrant, ktory domyslal sie po co ma zaproszenie wieczorem na winko na plebani.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#497

Ryszard 4 lata temu

Hahaha. Śmieszy mnie gdy czytam ze Drabikowskiemu zespól się nie należy bo niekoniecznie wierzył/chciał/mógł wypromować go do statusu międzynarodowej gwiazdy... A tak można odczytywać argument o inwestycjach grubego. Gdzie kurwa prawo mówi ze zespól MUSI w siebie inwestować czy promować, ew dążyć do międzynarodowej sławy? Co z tego ze gruby płacił(?) za promocje skoro Drabikowskiemu wystarczyła by np. demowka i bajbaj.

Hajasz rzeczywiście coś nas tu wali w chuja. Brzydzi się walami, pazernością i muzyka grana dla kasy ale broni Earache czy Bartłomieja - Obydwa ciała z historia okradania, niewywiązywania się i oszukiwania. Wychodzi na to ze złodziejstwo, o ile kryje się za tym fajna muzyka, jest OK.

Problemem będzie gdy okaże się ze Krysiukowe "zaangażowanie w zespól" było wystarczające aby wywindować go do poziomu współudziału w popełnieniu batiuszki. Drabikowski powinien teraz poszukać wydymanych przez grubego klientów/muzyków i rozpocząć czarny PiaR. Jeżeli wierzy ze bierność i pogańscy bogowie wypchnął prawdę na wierzch to myli się przeokropnie.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#498

Hajasz 4 lata temu

Ryszard pisze:
4 lata temu
Hajasz rzeczywiście coś nas tu wali w chuja. Brzydzi się walami, pazernością i muzyka grana dla kasy ale broni Earache czy Bartłomieja - Obydwa ciała z historia okradania, niewywiązywania się i oszukiwania. Wychodzi na to ze złodziejstwo, o ile kryje się za tym fajna muzyka, jest OK.
Ciągle drążycie ten temat długów, kredytów, złodziejstwa więc tylko przypomnę, że każdy zespół podpisuje kontrakt z wytwórnią bez żadnego przymusu.
W tym kontrakcie są punkty co, kto, kiedy, za ile itp. ale najważniejsze jest aby obie strony, które złożyły podpisy wywiązały się z niego.
Więc na dniach ujrzycie najważniejsze punkty z kontraktu bohaterów tematu abyście byli uświadomieni co kto podpisywał (tylko potem nie piszcie, że tak jest jak się nie czyta tego co się podpisuje) a i wypowiedzą się ludzie, którzy udzielali się w chórach.
Ryszard pisze: Co z tego ze gruby płacił(?) za promocje skoro Drabikowskiemu wystarczyła by np. demowka i bajbaj.


Gdyby mu wystarczyła to by na tym poprzestał ale jak okazało się, że ten cyrk zarabia a koncerty sypią się z całego świata przez wiele lat to już inna sprawa.
Gdyby facet miała jaja to by rzekł słuchaj Bart zagraliśmy koncert było super ale na tym koniec, nie interesuje mnie to. Rozliczmy się z kasy i zamykamy temat.
GRINDCORE FOR LIFE
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#499

deathwhore 4 lata temu

No ale Bartolomeo, jak widać, nie chciał o czymś takim słyszeć i postanowił usunąć przeszkodę w dalszym, sprawnym działaniu maszynki do zarabiania pieniędzy.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#500

Hajasz 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
No ale Bartolomeo, jak widać, nie chciał o czymś takim słyszeć i postanowił usunąć przeszkodę w dalszym, sprawnym działaniu maszynki do zarabiania pieniędzy.
No ale to chyba jest różnica kiedy ktoś od samego początku idzie w zaparte i mówi, że projekt jest studyjny, jeden album i finito ewentualnie z opcją jeden koncert i finito a nie, że kilka lat koncertów, które jak widać załatwiał i finansował jeden nieszczęśnik a teraz koleś stoi jak pierdoła na balkonie i się skarży mamie. Ja bym się też wkurwił.
Taki przykład jak zaprasza cię koleżka na imprezę ale mówi, że zero alkoholu. Ty wbijasz jednak z pełną kratą a kolega abstynent jednak skusił się na jednego browara a potem lecą kolejne a kiedy brakło idziesz dokupić następne i tak dalej pijecie razem z tą tylko różnicą, że ty wszystko kupujesz.
Po zakończonej imprezie dowiadujesz się, że piwsko było syfiaste. Nie wkurwił byś się ?
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Black Metal”